UA
  RU

  8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

  Редагувати переклад
  Боротьба за екологію має починатися, насамперед, із себе. Пропонуємо список книг, які допоможуть стати eco-friendly та більше розкажуть про потребу цього руху. 
  
  книги про екологію список

  Регулярні новини про забруднення планети, померлих тварин через пластик і льодовики, що тануть в Арктиці, через зміни клімату змушують задуматися як мінімум про те, чи можна самотужки допомогти екології. Вірними супутниками на цьому нелегкому шляху стануть книги від вітчизняних та зарубіжних авторів. 


  Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні

   


  "Скажи "НІ" пластику"

  8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя-Фото 2

  Автор: Марія Єршова

  Купити книгу «Скажи “НІ” пластику»


  Пластик є присутнім у нашому повсякденному житті, на жаль, дуже часто. Починаючи від пакетів у супермаркетах і навіть на ринках, закінчуючи мікропластиком у косметиці. Але змінити природну катастрофу можна, варто почати з невеликих кроків і спробувати змінити свої звички на більш екологічні. Наприклад, використовувати ті пакети, які є вдома (а вони є у кожного), максимальну кількість разів, купити багаторазову авоську або сумку-шопер, мішечки для фруктів та овочів, забути про одноразові пляшки для води. Це лише невеликий перелік речей, від яких можна відмовитись без особливого дискомфорту, а в книзі розказано про 101 спосіб зменшити кількість пластику у повсякденному житті. 

   

  «Як відмовитися від пластику: посібник із порятунку світу»

  книга як відмовитися від пластику уіл маккаллум  Автор: Вілл МакКаллум

  Купити книгу «Як відмовитись від пластику»


  Якщо перша книга — міні-посібник із боротьби з пластиком у повсякденному житті, то Вілл МакКаллум у своїй роботі вмістив стільки інформації, що вистачило б на наукову працю. Автор кілька років працював у Грінпісі Великобританії керівником програми збереження океанів і після подорожі вирішив написати книгу, на початку якої він розповів про експедицію в Антарктиду. За сотні миль від місця постійного проживання людей під час подорожі він разом із командою знайшов пластик. Вілл МакКаллум застерігає, що зараз пластик є практично скрізь - і на далеких островах, і в місцях дикої природи. 

  Читайте також: Книги зі шкільної програми, які варто прочитати дорослим

   


  «Сміттєва революція»

  книга сміттєва революція

  Автор: Еріка Файві, ілюстратор - Білл Славін

  Купити книгу «Сміттєва революція»

  Хоч книга Еріки Файві розрахована на підлітків, тексту там багато, тому дорослі без остраху можуть брати її для ознайомлення. Втім, «Сміттєву революцію» можна читати навіть у школі на уроках екології, щоб винести з уроків знання, які зможуть допомогти у реальному житті. Важливо, що видавнича книга «Ранок» надрукована на папері з перероблених упаковок ТetraPak. 

   

  «Книга про сміття»

  книжка про сміття галина ткачук

  Автор: Галина Ткачук

  Купити «Книгу про сміття»

  З дитинства ми знаємо, що таке сміття. Фантики від цукерок, упаковки від іграшок, самі іграшки, які служать короткий термін, а потім вирушають на звалище, пластикові пакети та багато іншого. Щоб пояснити шкоду цих речей дітям, достатньо взяти до рук книгу з яскравими ілюстраціями, яка зацікавить не лише малюка, а й будь-якого дорослого. Галина Ткачук зробила книгу інтерактивною, щоб усі читачі могли не лише дізнаватися про теорію, а й застосовувати її на практиці.

  Читайте також: Серіали, фільми та книги, які допоможуть прийняти себе та своє тіло

   

  «Будинок - нуль відходів»

  8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя-Фото 6

  Автор: Беа Джонсон

  Купити книгу «Будинок — нуль відходів»

  Беа Джонсон започаткувала всесвітній рух zero waste. У книзі «Будинок — нуль відходів» на реальних прикладах і доступно розказано, як робити мінімальну кількість сміття та що потрібно для цього зробити. Крім того, Джонсон часто виступає на TED, тому можна закріпити прочитане візуальною інформацією. 

   

  «100 великих таємниць екології»

  книга 100 великих таємниць екології

  Автор: Анатолій Бернацький

  Купити книгу «100 великих таємниць екології»

  Білоруський письменник та біолог розглядає екологію з двох сторін: теорії та практики. Крім вивчення землі та сільського господарства Анатолій Бернацький намагається з'ясувати, чому ті чи інші види тварин зникають та як людство щодня впливає на екологію. 

  Читайте також: Як українські та світові знаменитості підтримують екорух

   

  «Колапс: чому одні суспільства виживають, а інші вмирають»

  книга колапс джаред даймонд

  Автор: Джаред Даймонд

  Купити книгу «Колапс: чому одні суспільства виживають, а інші вмирають»

  Лауреат Пулітцерівської премії за книгу «Рушниці, мікроби та сталь. Історія людських спільнот» в іншій своїй роботі порушує не менш важливу тему: чому одні цивілізації вмирають, а інші – ні? Джаред Даймонд розбирає суспільства на крихти і з'ясовує, що завадило їм дожити до сьогодні, а також розмірковує, які загрози виникають у сучасному світі. Автор торкається питання екологічних проблем давніх цивілізацій та сучасних країн — від острова Великодня до Австралії. 

   

  «У пошуках добробуту»

  книга у пошуках добробуту

  Автори: Грем Макстон, Йорген Рандерс

  Сучасне суспільство страждає від багатьох глобальних проблем, але найважливіші — безробіття, нерівність та зміни клімату. Оскільки Грем Макстон та Йорген Рандерс за родом діяльності регулярно перетинаються з цими темами, вони вирішили написати книгу та запропонувати радикальні та сміливі рішення щодо зменшення безробіття, нерівності та проблем екології. 

  Статті на тему