UA
RU

8 культових фільмів, які ледь не отримали “Золоту малину”

Ще один доказ того, що критики часом серйозно помиляються. 
8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 1

Зазвичай вибираючи черговий фільм для вечірнього чи вихідного перегляду, ми обов'язково переконуємось у тому, що він отримав хоча б кілька номінацій на “Оскар” чи будь-яку іншу значущу у світі кіно премію. Впевнені, що більшість із вас надходять також. Опрометливо, скажімо ми вам одразу, адже ми склали перелік фільмів, які свого часу заробили номінації на “Золоту малину”, а декому навіть пощастило стати її лауреатами. 

І хоча все-таки більшість картин, які були недооцінені критиками, заслуговують на своїх ганебних регалій, нам вдалося відшукати 8 фільмів, які стали культовими всупереч усьому. Місяць, присвячений кінематографу, продовжуємо тематичною добіркою, що доводить, що навіть професіоналам властиво помилятися. У фільмах з нашого списку безперечно є кілька позитивних рис: незвичайна побудова сюжету, ідеальний акторський склад, графічна або візуальна тонкість, а в деяких випадках зовсім відразу. Сьогодні обов'язково виберіть один фільм із переліку, який ви ще не бачили, та перевірте, чи завжди можна довіряти критикам. 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 2

"Солодкий листопад" 

Легендарний фільм, який закріпив у наших серцях образ ідеальної кінопари. Кіану Рівз і Шарліз Терон візуал неймовірно естетичних закоханих, але на привабливості головних героїв переваги "Солодкого листопада" не закінчуються. Для багатьох ця картина стала символом сучасної концепції життя — чинити так, ніби завтра не наступить. Особливо актуальний цей принцип у наш час — геть сумніви та забобони. Живіть настільки яскраво, наскільки дозволяє фантазія, приймайте несподівані рішення, і не соромтеся любити фільми, що отримали “Золоту малину”. 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 3

Читай також: Запах жінки: 7 ароматів, як у знакових кіногероїнь

"Перл Харбор" 

Дивно говорити про те, що фільм, який зібрав номінації на “Оскар”, “Золотий Глобус”, а також парочку інших ключових премій світу, має і ганебну пляму у вигляді “Золотої малини”. Благо, свого часу ця премія дісталася іншому претенденту, але репутація військової драми була зіпсована. Втім, від невдоволення критиків грою Бена Аффлека та надто мелодраматичним сюжетом ми не перестали любити історію любовного трикутника за часів Другої світової війни менше.  

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 4

"Секс у великому місті 2" 

В даному випадку ми б підтримали критиків, але лише через повагу до культових героїнь та їхніх історій, збираємось спростувати жорстоку думку адептів ідеального кіно. Звичайно, сюжет другого повнометражного фільму за мотивами серіалу “Секс у великому місті” заслабкий, але як стильна, мила і кумедна комедія він годиться. Навіть через роки ті, хто щиро закоханий у Керрі, Саманту, Шарлотту та Міранду, переглядатимуть продовження великої історії дружби. 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 5

"Сутінки" 

Уявляємо, скільки критики тепер уже ллється в наш бік. Адже ми посміли сказати, що "Сутінки" - пристойний фільм! Так, ми маємо кілька причин для захисту кіносаги. По-перше, ідеальний чоловік Роберт Паттінсон - у якому іншому фільмі вам вдасться так багато милуватися його неземною красою? По-друге, саме участь у "Сутінках" дозволило Крістен Стюарт стати головною актрисою десятиліття, а тому вже картина чогось варта. А по-третє, сама історія, перипетія сюжету, краса місць зйомок — повірте, аргументи за у нас не закінчаться ніколи. 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 6

“Дикий, дикий Вест” 

Костюмованими можуть бути не лише драми чи байопики, та й стильні комедії. "Дикий, дикий Вест" свого часу став головним кіношним невдахою, але віддані фанати реабілітували його майже миттєво. Сальма Хайєк і Вілл Сміт - ідеальна парочка, за якою можна спостерігати вічно хоча б тому, що вони ідеальні. Крім того, хіба хтось колись відмовиться від перегляду атмосферного вестерну в стилі стімпанк, хай і дуже нестандартного? 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 7

Читай також: Знакова дата: Переможці премії "Оскар" у рік вашого народження

"Жінка кішка" 

Зіркова роль Холлі Беррі дозволила акторка стати головною супергероїнею у світі кіно. Один із перших сильних жіночих образів із коміксів, перенесений на екрани. Вона була насамперед Чудо-жінки, а тому саме Пейшнс можна вважати головною кінофеміністкою 21 століття. Красива Холлі, улюблена історія, круті актори — і що критикам не так? 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 8

"Олександр" 

Дивно, що більшість фільмів із нашого сумного рейтингу номінантів на “Золоту малину” — ті картини, які принесли популярність тепер уже улюбленому та культовому акторам. Так, "Олександр" став однією з найсерйозніших робіт для молодого Колліна Фаррелаа тому критикувати його просто не маємо права. Антична історія, епохальні образи, закручений сюжет — до перегляду фільм обов'язковий. 

8 культових фільмів, які ледь не отримали "Золоту малину"-Фото 9

"Самотній рейнджер" 

З критикою, що послідувала за виходом картини "Самотній рейнджер" режисера Гора Вербінськи, очевидно, щось не так. Джонні Депп зазначав, що деякі розгромні рецензії були написані задовго до того, як фільм вийшов у прокат. Теорія змови, та й годі. Нам же до вподоби цей трагікомедичний вестерн - чи можна в здоровому глузді відмовитися від спостережень за навмисне перебільшеною грою смішно одягнених Джонні, Хеленої, Армі та багатьох інших? 

8 фільмів, які ми виділили в окремий список "культових невдах", доводять, що помилятися властиво кожному. Незрозуміло, як можна було недооцінити легендарний Перл Харбор або неймовірно атмосферного і естетичного Одинокого рейнджера, але факт залишається непорушним. Незважаючи на те, що тягар “Золотої малини” завжди висітиме над цими знаковими кінострічками, любити менше ми їх від того не перестаємо. Глядачам вони сподобалися, а строго кажучи, що може бути краще, ніж визнання публіки?  

Статті на тему