UA
  RU

  9 туристичних звичок, які не варто робити під час подорожі

  Редагувати переклад
  Іноді звичні для нас речі є неприйнятними в інших країнах.
  
  

  Коли ви їдете в іншу країну, особливо в ту, де ніколи раніше не були, легко виглядати типовим туристом. Ми маємо певні звички, які видають нас із головою. Але достатньо провести невелике дослідження країни, яку ви збираєтеся відвідати, щоб зрозуміти їхні звичаї та порядок дня.


  Ми розповімо, які звички варто залишити вдома, щоби не привласнити собі звання «типового туриста».

  9 туристичних звичок, які не варто робити під час подорожі.


  Гуляти з великим рюкзаком

  Великі рюкзаки можуть бути зручними для зберігання всіх ваших речей, але вони також автоматично стають клеймом туриста. Крім того, великі рюкзаки не дуже безпечні. Майже кожен може відкрити вашу сумку, дістати особисті речі, при цьому ви навіть нічого не підозрюватимете. Для туристичних походів знаковими місцями міста радимо вам брати маленьку, але надійну поклажу, наприклад, поясну сумку.

  Неправильний одяг

  Апріорі гуляти новими місцями втомлює, тому завжди хочеться одягнути те, в чому буде максимально комфортно. Але перш ніж кудись йти, варто ознайомитися з місцевими правилами та дрес-кодом. Наприклад, у Ватикані та багатьох церквах в Італії вимагають, щоб плечі та коліна були закриті, тому прийти у короткому сарафані чи шортах – не варіант.

  Читайте також: КИШЕНІ ПОМОЧНИКИ: КОРИСНІ РЕСУРСИ, ЯКІ ПРИГОДУЮТЬСЯ В ПОДОРОЖІ


  9 туристичних звичок, які не варто робити під час подорожі.

  Фотографувати все поспіль

  Звісно, ​​робити знімки під час подорожі — обов'язкова умова, але пам'ятаймо, як і що саме фотографувати. Зупинитися посеред багатолюдної вулиці, щоб зробити знімок, це відразу видати себе. Намагайтеся робити знімки лише тоді, коли це дійсно потрібно.

  Ігнорувати культурні норми

  Якщо ви збираєтесь у нову країну, майте на увазі, що їхні культурні норми можуть відрізнятися від ваших. Наприклад, якщо ви вирушаєте до ОАЕ, пам'ятайте, що публічні прояви кохання є незаконними і можуть бути навіть караними законом. Якщо ви в Японії, вам не слід їсти на ходу, тому що це вважається неповагу до нації. 

  Вивчати карту посеред вулиці

  Звичайно, ви не хочете загубитися у чужому місті. Але стояти посеред вулиці та вивчати карту – це очевидний знак туриста. Замість класичної паперової картки використовуйте програму для смартфона, таку як Google Maps. Ви зможете спокійно використати його зі свого телефону та не привертати до себе зайвої уваги.  9 туристичних звичок, які не варто робити під час подорожі.

  Не знати навіть пару слів місцевою мовою

  Збираєтесь до країни, де розмовляють іншою мовою? Спробуйте вивчити деякі основні слова та фрази, перш ніж туди приїхати. Навіть просто сказати щось на кшталт «привіт» і «дякую» їхньою мовою буде ввічливішим, ніж просто очікувати, що всі знатимуть англійську. У деяких країнах, наприклад, у Франції, люди дійсно ображаються, коли туристи не можуть говорити їхньою мовою.


  Скрізь ходити з селфі-палицею

  Селфі-палиці можуть бути відмінними пристосуванням, коли ви подорожуєте наодинці і хочете сфотографуватися, але використання її скрізь виглядає не так вже й красиво. Гігантська палиця для селфі може заважати оточуючим вас людям. 

  9 туристичних звичок, які не варто робити під час подорожі.

  Залишати телефон на столі

  Коли ви йдете до місцевого закладу, пам'ятайте про культуру навколо вас. У більшості країн неввічливо класти телефон на стіл під час їди. Не забувайте про це! 


  Читайте також: 7 ІТАЛІЙСЬКИХ МІСТОВ, ЯКІ НЕ ГІРШЕ РИМА І ФЛОРЕНЦІЇ

  Носити фотокамеру на шиї

  Хороший фотоапарат - важлива деталь успішної подорожі, але носити його на собі - явний знак того, що ви - типовий турист, а ще - потенційна жертва грабіжників. Уейн Гудвін, відомий мандрівник, який заснував компанію Evolve Travel Goods з виробництва туристичного спорядження, сказав:

  Якщо ви любите фотографувати, я запропонував би використовувати сумку для вашої камери, яка не виглядає як сумка для фотокамери.

  Щоб не привертати до себе зайвої уваги, постарайтеся залишити вдома ці туристичні звички, і ваш вояж пройде безпечно та цікаво.

  Фото: unsplash.com

  Статті на тему