UA
RU

Антисептики: Основні форми та їх можливості

Редагувати переклад
Ніколи антисептики не привертали до себе стільки уваги, як сьогодні. Пандемія вивела цей засіб у лідери продажу. 

Антисептики: Основні форми та їх можливості-Фото 1

Майже кожен школяр без запинки розповість навіщо воно необхідно і як ним користуватися. Багато відомих виробників косметики, алкоголю, парфумерії включили в свій каталог таку продукцію. Спочатку вона використовувалася переважно для обробки ран. У 19 столітті було виконано низку наукових досліджень про, у яких було отримано ефективні, безпечні засоби, але у наступному столітті вони почали застосовуватися у побутових умовах. 

Знайомимося із пропозиціями

На самому початку епідемії цю продукцію швидко розкупили. І поки магазини та аптеки поповнювали запаси в інтернеті з'явилося безліч найнесподіваніших варіантів заміни. Наприклад, для обробки шкіри рук пропонувався бальзам "Зірочка", який довгий час чомусь вважався універсальним засобом, здатним вирішити практично будь-які проблеми. 

Сьогодні пропонується різноманітна колекція антисептиків, і вони широко представлені у вільному продажу. Найдієвішими вважаються кошти із вмістом спирту не менше 60%. Вони також успішно справляються із знищенням вірусних інфекцій різного походження (діарея, герпес, гепатит). Результат досягається шляхом руйнування білкової оболонки, яка є у більшості вірусів. Максимальна ефективність можлива лише на ретельно очищеній шкірі, тому спочатку необхідно ретельно помити руки з милом, а потім переходити до нанесення. Але в дорожніх умовах вода не доступна і антисептики залишаються єдиним засобом обробки покровів.

 Читай також: Кіра Найтлі заявила, що проституція і моделінг - найприбутковіші професії для жінок.

Зупинимося докладніше на пропонованих формах:

  • Гелі. Поміщені у флакони, туби, одноразові саші. Вміст спирту зазвичай становить 60-65%. Варіанти з третьої групи займають мінімум місця у сумочці та підходять для оперативної обробки. Але тут є один важливий аспект – упаковка має легко відкриватися. Якщо виготовлення саші використовується дуже щільний матеріал, який стійкий до розривів, то його відкриття знадобляться ножиці. 
  • Спреї. Упаковані у флакони із дозаторами. На противагу гелям не створюють відчуття липкості, а також часто містять більше спирту (до 80%). 
  • Креми. До цієї категорії входять продукти не з антисептичною, а з антибактеріальною дією. До складу включаються різні поживні та зволожуючі інгредієнти, що покращують стан шкіри, але такі варіанти знищують бактерії, а не віруси.
  • Серветки. Навіть якщо у формулі просочення є спирт, його кількості буде недостатньо для вираженого антисептичного ефекту. Такий варіант можна використовувати для очищення різних поверхонь, наприклад столу, дверної ручки, керма в автомобілі.

Важливою перевагою буде присутність у рецептурі екстрактів календули, ромашки, алое віра, зеленого чаю. Але навіть їх доглядової дії недостатньо, оскільки спиртовмісні засоби сушать шкіру і часто викликають відчуття стягнутості, тому потрібно регулярне нанесення живильного крему. Тим, хто воліє економ-варіанти, рекомендуємо кошти на основі вазеліну.

.

Статті на тему