UA
RU

Ті, що біжать хвилями: подорож на Шрі-Ланку

Редагувати переклад
Перекладач та мандрівник Костянтин Мінко другу зиму поспіль провів на острові Шрі-Ланка. На прохання Marie Claire він розповідає, чому цей маршрут варто зробити регулярним.

12509584_10204443931976814_770638416242427225_n

На Цейлон, або Шрі-Ланку (так цей острів біля південно-східного узбережжя півострова Індостан називається в наші дні), я потрапив практично випадково, вирішивши вперше в житті вирушити в багатомісячну подорож, щоб вивчити Південно-Східну Азію (ЮВА). Коли я почав складати маршрут, виявилося, що за часом перельоту та вартістю авіаквитків Шрі-Ланка є найбільш оптимальним варіантом для початку великої подорожі до спекотних країн. А вже звідти, з Коломбо, можна зручно долетіти до будь-якої точки Південно-Східної Азії на місцевих азіатських авіалініях.

Рейси з Києва в Коломбо обслуговують дві бюджетні арабські компанії (FlyDubai і AirArabia): з пересадкою в Дубаї або Шарджі політ займає всього 10 годин, після закінчення яких ви опиняєтеся всього в 5-6 градусах від екватора і тут же з головою занурюєтеся в азіатський колорит .

Читайте також: Вибираємо купальник для своєї фігури

борошна вибору

GettyImages-545599067

Де саме зупинитися на Шрі-Ланці може стати дилемою. Хоч цей острів і «малюк» у порівнянні з сусідньою Індією, але він має чималі розміри (порівняємо за площею з Ірландією) та дуже різноманітну географію. Близько 1300 км берегової лінії з вражаючим вибором місць для пляжного та спортивного відпочинку, дивовижної краси гірська південно-центральна частина острова, багата культурна та історична спадщина.

Наприклад, тут є одна з головних релігійних святинь світу – пік Адама. Як і скрізь на острові, релігії тут тісно перемішані: і буддисти, і індуїсти, і мусульмани, і християни стверджують, що це їхнє святе місце.

Я мріяв оселитися біля океану, тому зупинив свій вибір на південній точці острова, яка розташована приблизно в 160 км на південний схід від Коломбо. Потік туристів у цьому районі розподіляється між Хіккадувою, Унаватуною та Міріссою – останній пункт, найбільш віддалений від шрі-ланкійського мегаполісу, я й вибрав. У цьому місті розвиненість туристичної інфраструктури (включаючи знамените фотополювання на китів) є сусідами з екзотичністю та спокоєм курорту в джунглях.

Саме там найкраще поєднання пляжів: усім, хто збирається на Цейлон, слід розуміти, що майже скрізь на вас чекають океанські, а не звичні морські хвилі, іноді дуже сильні. Ділянки берега, де ви зможете знайти спокійну водну гладь, зустрічаються дуже рідко. У Міріссі вони є, як і пляжі для таких фанатів купання у хвилях, як я. Для початківців існує body board – укорочена версія дошки для серфінгу, де катаються в положенні лежачи.

повне занурення

shutterstock_300122426

Про серфінг на Шрі-Ланці слід згадати окремо. Завдяки своєму розташуванню острів майже цілий рік забезпечує місця катання для серфінгістів усіх рівнів. Якщо ви новачок, то піщане дно і дрібний захід у сусідній з Міріссою бухті Велігами чудово підійдуть для початку роману з цим видом активного відпочинку.

Для тих, хто готовий штурмувати великі хвилі, розкриваються великі перспективи – майже через кожні пару кілометрів зустрічаються ділянки берега (їх називають «споти»), облюбовані серфінгістами з різних куточків світу. Місцеві, до речі, теж готові здивувати своїми навичками: при мені один із шрі-ланкійців ковзав хвилями у стійці на голові! Популярні і серферські "споти" біля берегів Хіккадуви, а ось в Унаватуні серфінгу немає - це місце для шанувальників штилю.

Проте Меккою для серферів на Цейлоні вважається місцевість під назвою Аругам-Бей на східному узбережжі. Сезон катання там починається у квітні і триває до серпня (на відміну від південної частини острова, де переважно катаються взимку). Саме там найбільші хвилі і туди стікаються найдосвідченіші спортсмени. До речі, під час серфінгу працюють майже всі основні групи м'язів, тому цілком реально у відпустці не погіршити, а поправити свій рельєф.

У ті поодинокі дні, коли хвилювання на океані слабшає, з'являється інша радість - сноркелінг. Нехай місцева краса підводного світу і поступається за яскравістю і великою кількістю того, що можна побачити в Червоному морі, але задоволення від занурення все одно є. Корали, рибки, черепахи – практично на будь-якому пляжі свій океанаріум біля ваших ніг. Але, як і скрізь у подібних регіонах, варто побоюватися морських їжаків. Взагалі, мабуть, головне, чим полонила мене Шрі-Ланка – природою та тваринним світом острова.

Читайте також: Як у моду увійшли сандалі дачників

Відчуття екзотики не залишало мене з моменту, коли прямо перед автобусом, в якому я їхав з Коломбо в Мірісу, статечно пролетів павич з яскравим хвостом. Виявляється, автобан знаходиться поряд з одним з національних парків країни – але й поза ними тваринний світ оточуватиме вас всюди, навіть на території фешенебельних готелів.

Смугасті бурундуки, схожі на диснеївських Чіпа і Дейла, будуть постійно їсти і скакати навколо, у двір - залітатимуть папуги, в будинку по-своєму шастатимуть гекони, в кущах шарудять варани, а по деревах і парканах стрибатимуть всюдисущі мавпи, ?! Ви зустрінете мангустів, по-буддистськи спокійних круторогих буйволів із чаплями на спині, слонів та гігантських морських черепах.

Щоб відчути себе в джунглях, не потрібно в них заглиблюватися, достатньо вибрати будиночок або готель, що потопає у пальмах, і все – ви у тропічному раю! Основним магнітом Хіккадуви для мене стало купання з морськими черепахами на центральному пляжі. Їх підгодовують водоростями, і тварини підпливають прямо до самого берега, тому погладити їх панцирю і зробити селфі можна навіть стоячи по коліно у воді. Але поплавати з маскою із цими гігантами набагато цікавіше.

по горах, по долах

GettyImages-550084719

Незважаючи на популярність, Шрі-Ланка вигідно відрізняється від багатьох туристичних країн можливістю знайти на узбережжі відокремлені місця. Не полінувавшись проїхати пару десятків кілометрів уздовж узбережжя, можна легко знайти пляжі, де на пристойній протяжності ділянці буде лише кілька людей. Там себе нарешті можна відчути далеко від цивілізації: ви, хвилі, пальми, солоний вітер, сонце і більше нічого і нікого між вами.

Для найбільш неспокійних відкриті всі варіанти подорожей центральними районами острова, де великі гірські плато з захоплюючими обривами, доісторичні дощові ліси, високогірні долини (там досі живуть і грають у гольф нащадки британських колонізаторів), природні заповідники та ботанічні сади (королівський) в Канді вразив мене до глибини душі), чайні плантації та багато іншого – перераховувати можна довго.

Шрі-Ланка підкуповує і місцевою кухнею з її багатим вибором свіжих морепродуктів, стиглих фруктів і пряних спецій, дружелюбністю та готовністю місцевого населення, ще не остаточно зіпсованого туристами, надати безоплатну допомогу, екзотичністю переміщення по вузьких звивистих дорогах, яскравих місцях. , океанськими заходами сонця, чиї приголомшливі уяву фарби будуть переслідувати вас ще довгі місяці після повернення з подорожі.

shutterstock_232575247

 

Статті на тему