UA
RU

Благодійники створили захисну споруду навколо Пам'ятника засновникам Києва

Редагувати переклад

З перших днів війни Україна зіткнулася із варварським руйнуванням російською армією не лише воєнної та цивільної інфраструктури, а й знищенням багатьох об'єктів культурної спадщини.

За даними ЮНЕСКО щонайменше 98 українських культурних та релігійних об'єктів були пошкоджені або знищені від початку вторгнення росії в Україну.

Благодійники створили захисну споруду навколо Пам'ятника засновникам Києва-Фото 1

Дуже знаково, що українці, об'єднавшись, дбають не лише про власну безпеку, а й думатимуть про збереження історії країни. Тому в багатьох містах України небайдужі намагаються убезпечити та захистити від обстрілів пам'ятники, які давно стали візитними картками міст.

Врятувати одну з найважливіших пам'яток столиці України – Пам'ятний знак на честь заснування міста Києва зголосилися місцеві благодійники за допомогою відомих архітекторів та бізнесменів за підтримки Департаменту охорони культурного насліду КМДА.

Навколо Пам'ятника повною висотою була побудована шестиметрова конструкція з металевих будівельних лісів та дерев'яного бруса. Зовні він укріплений спеціальними плитами, а по нижній частині конструкції укладені мішки з піском. Автором архітектурного проекту захисного саркофагу виступив Микола Віхарєв – відомий український архітектор, що під час війни розробляє конструктивні рішення щодо захисту пам'ятників. 

Захист пам'ятника Кію, Щеку, Хориву та їх сестрі Лібіді є важливим не лише тому, що він несе пам'ять про історію заснування міста. Це візитівка Києва. Тому ми відгукнулися на ініціативу Олександра Нікоряка і об'єднали в рамках нашого Благодійного Фонду “Можемо Разом” однодумців та партнерів для вирішення проблеми,

- говорить Олесь Довгий, народний депутат України, ініціатор проекту.

Благодійники створили захисну споруду навколо Пам'ятника засновникам Києва-Фото 2

Роботи зі створення захисної споруди Пам'ятника засновникам Києва взяла на собі компанія Павла Сомова “ЕкоБуд”, а матеріали надала “Альтіс-Констракшн” Олександра Глімбовського.

Планується, що крім захисної функції споруда матиме нову культурологічну цінність. Директор фонду “Можемо разом” Оксана Гуляєва вважає, що мистецтво та культура повинні жити під час війни та планує створити з часової споруди арт-об'єкт. На його стінах з'явиться новий мурал із патріотичним сюжетом від українського художника Валерія Колора.

Читайте також: “Листівки з України”: проект про культурні збитки внаслідок російської агресії

Ініціатива захисту пам'ятників у столиці України належить Департаменту охорони культурної спадщини Києва. Під його управлінням та за участю небайдужих киян, благодійників та бізнесменів вже захищені Пам'ятник Петру Сагайдачному та Пам'ятник Михайлу Грушевському.

ДОВІДКА

Пам'ятний знак на честь заснування міста Києва (пам'ятник засновникам Києва) — пам'ятний знак, споруджений у 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста Києва. Пам'ятник розташований на набережній Дніпра у Наводницькому парку, посередині між станцією метро «Дніпро» та мостом Патона.

Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоскої лодки, на якій встановлено фігури легендарних засновників Києва — братів Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Лібіді. Автори – скульптор В. З. Бородай, архітектор М. М. Фещенко.

Інформацію надала прес-служба — агенція PR Batteries

Статті на тему