Edit page title "Бойові" гуси, джавеліні, крилаті ракети - нові елементи традиційних вишиваних рушників з України
Edit meta description "Бойові" гуси, джавеліні, крилаті ракети - нові елементи традиційних вишиваних рушників з України - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

«Бойові» гуси, джавеліні, крилаті ракети — нові елементи традиційних вишиваних рушників з України

Львівська художниця Березня Лешаквиклала оновлені варіанти традиційних українських вишиваних рушників на сторінці  Музею Івана Гончарав Інстаграм, і закликає підтримати українську народну культуру. 
українські рушники

Фото: instagram/martaleshak

Вишиті рушники виконували функцію оберігу в українській традиційній культурі, тож доречно поєднати їх із зображенням ППО, яке є зараз нашим оберегом уже у прямому сенсі вважає художниця. Вишиті рушники з архіву музею Гончара, які можна знайти на сайті закладу, художниця оцифрувала та модифікувала відповідно до актуальної воєнної тематики.

«Я додала до сюжету рушника з голубами джавеліні як асоціацію з ЗСУ. Оскільки вони активно їх використовують. Також саме по собі поєднання зброї та голубів, як символу світу є іронічним. Така собі відсилка до «російського світу» і їхньої «війни заради миру». Червоно-біла ілюстрація з птахами — це про нашу «пташину біологічну» зброю. Мабуть, це мій найулюбленіший мем. У мене на цю тему буде ще багато робіт. (Усміхається.) Якщо поважно роздивитись, можна побачити, що птиці сидять на джавелінах та ракетах, замість пелюстків квітів також патроні», - розповіла авторка малюнків.

 

українські рушники 6

Фото: instagram/martaleshak

«Український рушник, крім поверхневої естетичної, виконував і функцію сакрального оберегу нашого народу. Зашита в полотно сила. Культурна спадщина — це доказ нашого правонаступництва. Аргумент для боротьби і неможливість відмовитися від частини самих себе», – вважає Марта Лешак.

українські рушники 4

Фото: instagram/martaleshak

Музей Гончара збирає кошти, щоб зберегти наші артефакти ще раз. Для внесків у гривні 5375 4114 1137 0229 Петро Гончар.

Статті на тему