UA
RU

#BOOKSHELFY: Дар'я Плаксюк, дизайнер PODYH

Редагувати переклад
Дар’я Плаксюк
, засновниця PODYH, бренду який створює одяг на стику архітектури та моди розповіла про свою книжкову поличку Marie Claire.

Podyh

У читанні я закохалася в дитинстві. Одним із яскравих спогадів є момент, коли я читала Тома Сойєра вночі під одеялом, щоб не побачили батьки. Настільки було цікаво, що сторінки летіли одна за одною і не хотілося спати.  

Книжка, яка перевернула життя. Не можу сказати, що хоч одна книга перевернула моє життя. Але є книги, які справляють на мене враження і чомусь навчають. Одна з останніх – автобіографічна книга Ельзи Скіапареллі. Було цікаво дізнатися про деталі життя дизайнера минулого століття, як вона проходила свій творчий шлях та як долала перешкоди. Я б дуже хотіла познайомитися з цією цікавою та сильною жінкою. 

Книжка, яка вже давно є на поліці. Це книга, яку подарувала мені бабуся “Уроки в'язання від перших кроків до майстерності”. Вона важлива для мене як пам'ять, бо на першій сторінці бабуся написала мені послання, яке я іноді перечитую. 

Годині читати книжки зараз дедалі менше, тому я включаю аудіокниги чи підкасті, коли я перебуваю біля дороги за кермом. Але справжнє задоволення отримуєш від повільного читання паперової книги — це розкіш, який у сучасному ритмі можеш дозволити собі лише на відпочинку. 

Книжка «для дорослих», яка була улюбленицею у дитинстві. З дитинства люблю читати детективи. Улюблені автори — Агата Крісті та Борис Акунін. Багато їх творів перечитала. 

Дивовижна книга на поліці. На моїй поличці є велика книга, яка називається Меблі. У ній зібрані фото меблів від Стародавнього Єгипту до наших днів. Це дивно, бо я не займаюсь дизайном інтер'єрів. Але можу сказати, що вона дуже цікава і надихаюча.

Книга, яку ви читали вже 10 разів і не факт, що ви не читатимете ще. Декілька разів перечитувала “Хроніки Нарнії” Клайва Стейплза Льюїса і точно перечитала б ще раз. Вважаю, що крім фантастичної історії там піднімаються важливі теми, над якими потрібно замислитися не лише дітям, а й дорослим. Наприклад: сімейні відносини, дружба, самопожертва, проблема правильного вибору і т.д. Ця книга безперечно залишити у вас магічний післясмак.

Книжки тренують уяву, я думаю це їхня головна суперсила. 

У фільмі «Чиця» (La lectrice) акторка Міу-Міу грає «чтицю за викликом». Якби у вас була можливість скористуватися подібною послугою. Кого ви викликали б і що попросили почитати? Я б викликала папку. Пам'ятаю, як у дитинстві він читав нам з братами, завжди було цікаво і весело його слухати. Хотіла б я знову поринути в ті відчуття. 

Книга, яку ви хотіли б додати на поліцю. Я візуал, тому це точно була б книга, в якій багато надихаючих картинок. Зараз хочеться придбати книги з історії Bauhaus (нова колекція бренду PODYH буде про нього): “Баухауз” Мадлена Дросте та “Архітетура Баухауз 1919-1933” Ганса Ельгенса.

Фото надала Дар'я Плаксюк

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: ДАР'Я ПЛАКСЮК, ДИЗАЙНЕРКА PODYH 

Статті на тему