UA
RU

Брендан Фрейзер. Ексклюзивне інтерв’ю з виконавцем головної ролі у драмі «Кит».

Редагувати переклад
Голлівудський актор
 Брендан Фрейзер розповідає про свого героя з драми «Кит», хворобливу залежність та бодішеймінг і про те, як цей фільм змінив його життя.
Брендан Фрейзер. Ексклюзивне інтерв'ю з виконавцем головної ролі у драмі «Кіт».-Фото 1

Кадр «Кит», 2023

Після десятка років забуття актор Брендан Фрейзер повернувся в Голлівуд – з тріумфом через парадні двері. А це вдається одиницям. На початку 90-х вийшли перші фільми за його участю, і незабаром високий м’язистий красень перетворився на зірку блокбастерів і екшенів. Потім були травми — і не тільки фізичні, секс-скандал, важке розлучення з дружиною, смерть матері — лиха в його житті було достатньо. Фрейзер зупинився, а світ полетів далі.

І ось зараз він повертається – так, що глядачі на кінофестивалях аплодують йому стоячи. Постарілий і розповнілий Фрейзер не в змозі стримувати емоцій – крізь посмішку по обличчю котяться сльози. Своїм поверненням він завдячує режисеру Даррену Аронофскі, а його щасливий квиток в Голлівуд – нова драма «Кит» (The Whale), де в актора – головна роль. За цей фільм він уже отримав більше нагород та номінацій, ніж за всю свою кінокар’єру, «Кит» – його заявка на «Оскар», стрічка, яка точно увійде до рейтингів найкращих фільмів світу.

Брендане, ви згадали, що під час першої зустрічі з режисером Дарреном Аронофскі майже нічого не знали про фільм. Що одразу привернуло вашу увагу?

На першій зустрічі я чітко усвідомив, що ми створимо персонажа, якого раніше не було у фільмах. Мій герой Чарлі – людина, чиє тіло важить близько шести сотень фунтів. Щоб зіграти його, мені чи будь-якому іншому актору знадобилося б носити костюм, грим, апаратні програми.

Я дивився багато фільмів, де використовували костюми для збільшення ваги, але в нас принципово інший підхід! За законами гравітації та фізики, було створено цілком узгоджені форми за унікальною розробкою, протезний макіяж, як його називають. Я не знаю, скільки важать окремі частини, але все це мені допомагали надіти п’ятеро людей.

Як би ви виклали історію свого героя?

Це історія людини, яка живе з ожирінням. Мій герой Чарлі хворий, він завдає собі шкоди — все, як у підручниках з ожиріння — використовує їжу, щоб спочатку підживити, а потім придушити емоції, які відчуває за свій вибір. Його вибір — і є травма, що він носить на своєму тілі. Чарлі — людина, яка фізично та емоційно обтяжена. З драматичної точки зору ситуація, в якій він опинився, дає сильну відправну точку. Глядачі переживають за нього: чи вдасться Чарлі за короткий час виправити свої помилки?

Брендан Фрейзер. Ексклюзивне інтерв'ю з виконавцем головної ролі у драмі «Кіт».-Фото 2

Брендан Фрейзер із давньою подругою Сарою Мішель Геллар. Фото: інстраграм @sarahmgellar

Наскільки Чарлі вам близький?

Звичайно, він мені близький і не тільки мені! Думаю, в оточенні кожного з нас є такий Чарлі: друг, член сім’ї, сусід чи знайомий, який поводиться так само, як він. Чарлі – людина, яку часто не беруть до уваги, його драма розігрується за зачиненими дверима двокімнатної квартири десь в Айдахо. І ми досі не знаємо, яке його внутрішнє життя, наскільки самотнє і драматичне. Творці — режисер Даррен Аронофскі і драматург Сем Хантер — немов запрошують нас увійти і переглянути своє ставлення, свою упередженість до людей, які страждають на ожиріння.

Вважаєте, що є упередженість?

Думаю, так – у соціумі засуджують людей з ожирінням, вважають їх винними – а це хвороблива залежність. Нам, як суспільству, доведеться пройти довгий шлях, щоб усвідомити та змінити своє ставлення до таких людей. Я дізнався про цю проблему, коли звернувся до Коаліції щодо боротьби з ожирінням: виявляється, над багатьма людьми з ожирінням знущалися, багатьох покинули навіть близькі. Дізнавшись про цю проблему, я став ставитись до огрядних людей з гідністю та повагою.

На вашу думку, фільм допоможе людям глибше зрозуміти цю хворобливу залежність?

Я майже впевнений, що будь-хто, хто прийде на фільм, до кінця історії переосмислить свої переконання, відмовиться від забобонів та стереотипів. Зараз моя найзаповітніша надія — змінити серця та уми людей щодо таких людей як Чарлі.

Фільм дуже тепло приймали глядачі на кінофестивалях.

Я не очікував, що цей камерний фільм, знятий у двокімнатній квартирі, з п’ятьма персонажами, які болісно намагаються врятуватися, знайде такий живий відгук міжнародної аудиторії. Емоційна реальність «Кита» розчинена в паузах, жестах, поглядах і в тому, що знаходиться між діалогами – все це свідчення геніальної режисури Даррена Аронофскі. І справді, я був вражений реакцією глядачів! Стоячи перед величезною аудиторією, що аплодує, я відчував, що мені не вистачає повітря, це було схоже на напад задухи…

Брендане, ви розуміли, наскільки важкою буде робота, коли погоджувалися на роль?

Звісно, але бажання зіграти перемогло. Як тільки прочитав сценарій, буквально одразу подумав: «Ти маєш це зробити». Від цієї ролі у мене потіли зуби, я знав, що дуже хочу зіграти Чарлі. Розумів, що це буде найскладніша робота, за яку я колись брався.

Тепер, коли минув час, як ви сприймаєте свою роль?

Усвідомлюю, що зараз переді мною відкривається набагато більше можливостей, ніж я міг собі уявити. І це надихає! Тепер мій вибір різноманітніший, я готовий до драматичних ролей, моє майбутнє відкрите.

Читайте також: ІНТЕРВ’Ю ІЗАБЕЛЬ АДЖАНІ ПРО ФІЛЬМ «МАСКАРАД», СТЕРВОЗНІСТЬ, СЕКС ТА ЕЙДЖИЗМ  

Статті на тему