UA
RU

Бути напоготові: симптоми "Омікрону" і як уберегти себе, якщо ви зібралися подорожувати

Редагувати переклад
Що відомо про новий штам коронавірусної інфекції, як його діагностувати та як зберегти своє здоров'я під час подорожей читайте у нашому матеріалі.

Бути напоготові: симптоми "Омікрону" і як вберегти себе, якщо ви зібралися подорожувати-Фото 1

В Інтернеті не згасає інформація про те, що COVID-19 набув нової подоби і вся Європа та Америка хворіє на новий штам під назвою “Омікрон”. Українські епідеміологи повідомляють, Що активна хвиля почнеться з середини січня і "бушуватиме" цілий лютий, так що варто ще більше приділяти увагу правилам поведінки в період карантину. Ми вивчили основні симптоми нової недуги, а також знайшли кілька практичних порад, як уберегти себе, якщо у вас запланована подорож якраз на період сплеску “Омікрону”.

Основні симптоми «Омікрону»

вчені по всьому досліджують етимологію нового штаму і одноголосно дійшли висновку, що нові сплески коронавірусної інфекції не такі серйозні, як це було з попереднім штамом “Дельтою”. Але це не означає, що на “Омікрон” не варто звертати увагу, оскільки він став заразнішим і суттєво помолодшав.

Так, наприклад, інкубаційний період цього штаму відбувається за 3 дні, а це в 4 рази швидше, ніж попередні покоління коронавірусу. Шанс заразитися самому та заразити оточуючих підвищився. Плюс, вік зараження зменшився: на “Дельту” переважно хворіли люди віком від 38 років, а от “Омікрон” вражає вже 30-річних людей.

згідно з даними МОЗ основними симптомами "Омікрону" є:

  1. Нежить (зустрічається найчастіше, 73% випадків);
  2. Головний біль (67,5%)
  3. Загальна втома (63,5%)
  4. Чхання та біль у горлі (60 %)
  5. Кашель (43,5%)
  6. Осиплий голос (35,7%)
  7. Озноб та ломота в тілі (30%)
  8. Висока температура (29,4%)
  9. Втрата нюху чи смаку (23,7%)

Здавалося б, симптоми один на один нагадують звичайну застуду, але наслідки від цього штаму можуть бути значно серйознішими. Експерти з охорони здоров'я вперше повідомили, що важка втома швидко стала однією з головних ознак омікронної інфекції. Вона частіше зустрічається у заражених, ніж втрата смаку та нюха.

Читайте також: Поста-COVID-19 епоха: як пандемія внесла свої корективи в модну індустрію

Вакциновані люди з більшою ймовірністю перенесуть "омікрон" як застуду. Однак невакциновані мають більш високу ймовірність розвитку більш серйозних симптомів та наслідків від COVID-19. 

Бути напоготові: симптоми "Омікрону" і як вберегти себе, якщо ви зібралися подорожувати-Фото 2

Як зменшити ризик захворюваності на “Омікроном” під час подорожі?

У зимовий період стало модно відлітати на зимівлю до теплих країн або вирушати на активний відпочинок у гори. Це чудова ідея, але щоб не затьмарювати свій ідеальний відпочинок, варто врахувати деякі нюанси, які допоможуть зберегти здоров'я.

Правило №1: Вакцинація

Для того, щоб не переживати, що ваша відпустка може бути чимось зіпсована, краще завчасно зробити щеплення від коронавірусу. Так, це не гарант того, що ви точно не занедужаєте, але ймовірність того, що новий штам ви перенесете без нічого – майже стовідсоткова.

Правило №2: Моніторинг новин

Щоденно відстежуйте новини з тієї країни чи місця, куди ви плануєте відправитися. Це дасть вам повну картинку того, що відбувається, і ви будете готові до несподіваних курйозів у разі чого. Наприклад, якщо місце призначення переведуть до “червоної” зони або впроваджувати нові правила в'їзду до країни.

Правило №3: Носіть маску

Масовий режим ніхто не скасовував, але люди трохи розслабилися та почали ігнорувати це правило. Якщо ви хочете, щоб все пройшло чудово, краще не знімати маску в громадських місцях, лобі готелів, а також у транспорті. Намагайтеся вибирати маршрути та заклади, які менш завантажені людьми.

Правило №4: Зберіть аптечку

У подорож завжди потрібно вирушати з добре укомплектованою аптечкою, тим більше під час пандемії. Запасіться всім необхідним, щоб надати собі першу допомогу: спреї та пігулки від болю у горлі та головного болю, мікстури від кашлю, а також електронний або безконтактний градусник.

Правило №5: Дотримуйтесь правил гігієни

Мийте руки завжди, де б ви не були і купите більше вологих серветок і санітайзерів, в подорожі вони вам знадобиться.

Бережіть себе та насолоджуйтесь своїм відпочинком правильно.

Фото:unsplash.com

Статті на тему