UA
RU

За два роки повномасштабної війни українські діти демонструють силу та стійкість

Редагувати переклад

Витривалістю і творчою силою сповнені роботи дітей на виставці «Ательє мрій» від ЮНІСЕФ.

Через два роки повномасштабної війни українські діти демонструють силу та стійкість-Фото 1

 

Київ, 22 лютого 2024 року. Через два роки після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року українські діти продовжують демонструвати надзвичайну внутрішню силу та стійкість, незважаючи на постійну жорстокість, руйнації та вимушене переселення. Щоб відзначити силу духу, яку виявляють наймолодші громадяни в умовах війни, ЮНІСЕФ організував виставку, що відкрилася 22 лютого у Національному центрі «Український дім». Експонати, представлені на ній, створили понад 150 дітей у співпраці з відомими українськими митцями та місткинями.  

«Варто пам'ятати, що за кілька років ці діти стануть дорослими, від яких буде залежати майбутнє України, -наголосив Мунір Мамедзаде, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. - Щодня вони демонструють внутрішню силу, підтримуючи своїх рідних, однолітків та громади. Воля дітей є джерелом змін у країні, і вони будуть відбудовувати Україну та перетворювати свої мрії на реальність. Саме тому добробут дітей та дотримання їх прав - один із пріоритетів сьогодні».

Через два роки повномасштабної війни українські діти демонструють силу та стійкість-Фото 2

Попри жахи війни багато дітей змогли знайти розраду у творчості, навчаючись співу, танцю, живопису та підтримуючи одне одного.  

«Ми запитували дітей, що їх найбільше здивувало і про що вони мріють, - додає Мунір Мамедзаде. - Усі без винятку відповідали, що найбільше хочуть світу. Вони також висловлювали цілком дитячі бажання: новий телефон чи іграшка, кролик, собака чи поїхати на море. Хоч якими тяжкими були їх переживання, хоч яких втрат ці діти зазнали, вони продовжують усміхатися. Як квіти, що пробиваються крізь асфальт до сонця, українські діти після безсонних ночей йдуть до школи, творять, мріють та діють».

Через два роки повномасштабної війни українські діти демонструють силу та стійкість-Фото 3

За останні два роки діти у прифронтових регіонах України були змушені провести до 5 тисяч годин у підвалах та укриттях, що еквівалентно шести місяцям перебування під землею. Крім того, станом на сентябрь 2023 року лише близько половини українських шкіл мали змогу організувати очне навчання. А на сході та півдні країни лише 15% дітей відвідують заняття, решта змушена навчатися онлайн.

Дорослішання в умовах війни має неабияке вплив і на психічне здоров'я. За оцінками ЮНІСЕФ у 2023 році, 1,5 мільйона дітей мають ризик розвитку депресії, тривожності, посттравматичного стрессового розладу та інших проблем психічного здоров'я.

Через два роки повномасштабної війни українські діти демонструють силу та стійкість-Фото 4

Напередодні виставки понад 150 дітей співпрацювали з відомими українськими митцями та місткинями - Машею Ревою, Ксенією Білик, Юрієм Болсою, Антоном Логовим -під кураторством засновниці ГО «Порт Культури» Каті Тейлор. Їхні твори, що відображають переживання та досвід зростання під час війни, були створені на воркшопах у дитячих точках «Спільно» від ЮНІСЕФ у Харкові, Києві, Дніпрі та Одесі.

Головною інсталяцією виставки стала робота Ксенії Білик «Цвіт дитинства», яка демонструє мрії, свободу та волю до життя українських дітей. Вона складається з 12 тисяч квіток, вирізаних із дитячих ескізів. Кожен із гостей виставки зможе забрати із собою один із квітів, натомість створивши та прикріпивши нову. Також тут представлені артоб'єкти авторства дітей та молоді з понад 50 громад України від ГО «Культурна платформа Закарпаття».

Через два роки повномасштабної війни українські діти демонструють силу та стійкість-Фото 5

У межах виставки та креативної програми від ГО «Культурна платформа Закарпаття» пройдуть майстер-класи, під час яких діти зможуть помузикувати на музичних інструментах, дослідити навколишній світ через звук, висловити свої емоції за допомогою фотокамери, розвинути впевненість шляхом виконання акторських вправ, приєднатися до джемсейшенів молодих джазових виконавців, а також зануритися в український попарт. Менторами у межах креативної програми будуть хореограф Анатолій Сачівко, дизайнер Даніло Шуліпа, інди-попгурт «ТОНКА» та багато інших митців та місткинь. Відвідати воркшоп можна до 3 березня включно.

Виставка «Ательє мрій» буде працювати з 22 лютого по 3 березня щодня з 11:00 до 19:00.

Вхід вільний.

Адреса: Національний центр "Український дім" (м. Київ, вул. Хрещатик, 2).

Організатори - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за участю ГО «Порт Культури», ГО «Культурна платформа Закарпаття».

Статті на тему