UA
RU

Гаспар Ульєль: чотири ризиковані роль

Редагувати переклад
Пронизливий трагічний погляд і сміливі, часом зухвалі та ризиковані ролі - таким залишитися в пам'яті поклонників і кіноманів французький актер Гаспар Ульєль. Згадаємо головні з них.

«Це всього лише кінець світу» / Juste la fin du monde (2016)

Гаспар Ульєль: чотири ризиковані роль-Фото 1

Успішний письменник Луї після 12 років розлуки повертається в батьківський дім, щоб повідомити батьківщину новину про свою хворобу на СПІД. Проте втілити задумане у життя йому не вдається, у близьких інші плани. Критики фільм не сприйняли та публічно підняли його на глум, це не завадило картині отримати Гран-прі Канн, де й відбулася його прем'єра.

"Танцівниця" / La danseuse, 2016

Танцівниця

Фільм заснований на біографії американської танцівниці Луї Фуллер, яка свого часу здійснила революцію у танці. Вона вважається піонеркою сучасного танцю. У Каннах фільм був номінований за режиссерський дебют на «Золоту камеру» та на «Квір-Пальмову гілку» (за висвітлення ЛГБТ-темі). Гаспар зіграв багатія-декаданта. Фуллер захоплюється танцями та Айседорою Дункан, герой Гаспара Ульєля захоплюється Фуллер, Дункан та експериментами з опіумом.

"Святий Лоран" / Saint Laurent (2014)

Святий Лоран

П'єр Берже, друг і партнер Іва Сен-Лорана, був категорично проти фільму Бертрана Бонелло. Дім YSL запретив режиссеру використовувати документи та колекції дизайнера, тому всі сукні художникам фільму довелося «створювати» самостійно за фото архівами. Причина проста — режиссер вирішив зосередитися на відносинах Лорана та Жака де Башера. У фільми показань період з 1967 року по 1977 рік, година, коли Лоран споживав заборонені речовини, тусується у паризьких клубах, закохується у де Башара… і це не важає йому створювати геніальні колекції. 

"Ганібал: Сходження" / Hannibal Rising (2007)

Ганібал Сходження

Перша англомовна роль Гаспара. Фільм показує еволюцію Ганібала Лектера від мстивого охотника за нацистами до серійного вбивці-каннібалу. Приквел «Мовчання ягнят» був слабшим за оригінал, та доля в ньому Ульєля говорити про його сміливість. Зіграти молого Ганібала і тим самим позмагатися із самим сірим Ентоні Ґопкінсом.

Фото — кадри із фільмів.

Читайте також: ФРАНЦУЗЬКИЙ АКТЕР ГАСПАР УЛЬЕЛЬ ПІШОВ З ЖИТТЯ У ВІКУ 37 РОКІВ