UA
RU

Чоловік говорить: Олексій Гладушевський, cценарист, продюсер

Сценарист, продюсер багатьох успішних теле- та кінопроєктів Олексій Гладушевський, а з минулого року співорганізатор кінофестивалю «Миколайчук Open» у Чернівцях відповів на запитання Marie Claire.

Чоловік говорити: Олексій Гладушевський, сценарист, продюсер-Фото 1

Фото: instagram/gladushevsky

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Я вважаю, що справжній чоловік повинен завжди відповідати за свої дії, не перекладаючи відповідальність на інших та стояти на слові.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Складне питання. Моя мати померла, коли мені було 20 років. З батьком вони були розлучені. Він весь час був у морських рейсах, тому ми мало бачились. Вітчим, з яким я жив, хотів виховати мене «справжнім чоловіком», але таким яким він це бачив. А всі мої творчі повштохи вважав не справжнім заняттям для чоловіка. Але він прищепив мені багато бізнес якостей, які стали мені принагоді, коли я очолив телеканал і власну продакшн студію. Я був дуже радий, коли набагато пізніше він визнав свої помилки і сказав, що пишається моїми досягненнями.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Їх було багато. Переїзд до Києва, початок роботи на СТБ, серіал «Перші ластівки», відкриття нашого з Регіною Мар’яновською- Давідзон кіно-продакшн студії за два місяця до пандемії, потім сама пандемія, перемога фільму «Мій юний принц» на пітчінгу Держкіно. І, звісно, війна, повномасштабне вторгнення, після якого все потрібно починати наново. І вже під час війни — перший справжній оффлайн кінофестиваль «Миколайчук OPEN» в Чернівцях.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Робити щось разом — в цікавій команді чи з партнерами. Коли всі «на одній хвилі». І попри всі складнощі через деякий час починають з’являтися перші результати. У стосунках також люблю робити щось спільне, хоча тут завжди є сперечання, але то вже таке (усміхається ).

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Так здавалось до 24 лютого. А зараз мені треба все починати наново і шукати себе також, бо багато чого з минулого життя вже не є актуальним. Це складний процес для мене, я вже не молодий хлопчик все ж ( усміхається ).

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Коли те, що ти зробив якось змінило ставлення людей до чогось — це успіх. Наприклад, як ми робили це в проєкті «Зважені та щасливі», де змінювали ставлення людей до власного здоров’я, чи як в серіалі «Перші ластівки» висвітлювали проблеми підлітків, чим змінювали ставлення суспільства до них.

Чоловік говорити: Олексій Гладушевський, сценарист, продюсер-Фото 2

Фото: instagram/gladushevskyy, автор: julia weber/@juliaweber.biz

Як виглядає ваш стандартний день?

Залежити від світла (усміхається ). Тому більш стандартних днів в мене немає — всі нестандартні ( усміхається ).

Які якості партнера для вас важливі?

Взаємопідтримка. Коли сьогодні погано тобі, а твій партнер може підтримати тебе і морально, і матеріально. А завтра погано йому, і тут вже маєш відгукнутися ти.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Пихата та бидлувата.

Яка матеріальна річ (з тих, якими ви володієте) – найцінніша для вас та чому?

Ще до війни пошив собі фрак від українського бренду INDPOSHIV. І все не впадала нагода надягти його. То недоречно, то не за дресс-кодом. От тепер обов’язково надягну його на перемогу, незалежно від дресс-коду!

Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?

Найбільш важливим – сім’ю та близьких друзів. Найменш — матеріальні речі. Це все втратило сенс.

Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним, який змінив суспільство, хід історії?

«На Західному фронті без змін» Ремарка. Тому що тема «втраченного покоління», молодих людей, яким буде дуже складно адаптуватись до «нормального» мирного життя буде з нами, на жаль, тепер надовго.

Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЯ»: MUST SEE З 1 ПО 10 СІЧНЯ 

Статті на тему