UA
RU

Чоловік говорити: GRABAR, музикант

Редагувати переклад
Нещодавно музикант Олег Грабар презентував другу роботу «МОВА», в якій піднімає важливу в суспільстві тему двомовності. Про критерії успіху, пошуки собі та те, що драйвувати в житті та відносинах він розповів в інтерв'ю Marie Claire Ukraine.

ГРАБАР

Яким має бути «справжній чоловік»?

Лаконічний.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Батьки завжди давали мені свободу вибору. У розмовах із батьком, коли ми радилися чи просто говорили, у нас була здорова дискусія, але він ніколи не намагався мене переконати у свої правоті. Що він старший і знає як краще, а я малий дурень. (Усміхається.) Ні, всі розмови були на рівних, незалежно від досвіду і різниці у віку. Простими словами, він давав можливість мені робити свої помилки, виправляти їх та рухатися далі. Але даючи цю свободу він завжди був поряд і знавши, що зможе мене підтримати. Це як вчити їзди на велосипеді, коли спочатку тобі притримують, щоби не втративши рівновагу, а потім відпускають, хоч і продовжують бігти за велосипедом для підстраховки. Для того, щоб ми навчилися їхати далі… але вже самостійно.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Раніше довелося б вигадувати щось, щоби відповідати на цей питання. Як і для більшості українців 24 лютого все змінило. Ніщо так не розділяє і ніщо так не об'єднує як війна. Вона не визнає «золотої середини» – нейтралітету. До 24-го я був продюсером на телебаченні, писав сценарії для серіалів і готував реліз дебютного альбому. Ніколи не думавши, що стану військовослужбовцем, тим більше, що піду на це добровільно, але це було «до».

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Перспектива руху. Як на мене, терміни «успішність», «професіоналізм», «щастя», більшістю використовується як кінцева точка результату. Ми люди завжди намагаємося все спростити, загнати у межі критеріїв та оцінювання. Драйвити, коли я вчуся чомусь новому і коли мені є чим поділитися з іншими. У житті чи роботі, а головне – у стосунках. Вважаю це везінням, коли поряд з тобою саме та людина з якою вам є чим ділитися і ставати кращими версіями собі. Саме любов надихає на цей рух і в цьому терміні немає кордону чи кінцевої точки.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Знаходжу собі шкірного ранку. Знаходжу у музиці, у близьких людях поруч. Навколо нас постійно щось змінюється і хочемо ми того чи не, ми змінюємося також. Від нас залежить градація того в кращий чи гірший бік, хоч це досить суб'єктивний критерій.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Давайте разом поміркуємо, хоча особисто я намагаюся нічого і нікого не вимірювати за цією метричною системою. Безумовно, важливо чи отримуєш ти задоволення від того, що робиш. Якщо ти гориш своєю справою і знаходиш натхнення, то ти розвиваєшся, а отже це приносить певний результат. Хочу я бути відомим/популярним? Звичайно хочу, було б нерозумно брехати, мов усе, що роблять митці, це виключно для розвитку самого мистецтва. Визнання – це те, що стимулює цю творчість, а отже і дає ресурс робити своє справу ще краще і чим вище ти піднімаєшся, тим вимогливішою стає публіка, і тут вже є ризик не знайти собі наступного дня або перетнути нові горизонти. Де буду я і чи зміню свій погляд – відповідь на цей питання буде видно вранці.

Грабар

Фото: instagram/olegrabar

Як виглядає ваш стандартний день?

Ну щодо ранку вже зрозуміло, а що стосується іншої частини дня, залежить від періоду. Згодний, не досить зрозумілий відповідь, тож давайте розглянемо її через метафору – Повітря необхідне для нашої життєдіяльності, а щоб не задихнутися треба вдихати та видихати по черзі. Є дні, коли я обожнюю завалити собі купою справ і кайфую ввечері, коли вийшло зробити ще більше, ніж спланував. А іноді просто розслабитися і дати собі відпочити, нічого не плануючи і проводити годину із близькими імпровізуючи. Друге мені ще дається важко, бо починаю гризти собі за нерезультативність у такі дні, а це не правильно. Відпочивати також потрібно вміти і я заздрю ​​тим, у кого це виходити) Завжди бігав від стандартного графіку з понеділка по п'ятницю, цієї залежності мені хватило у школі та університеті. Тому в своїй роботі мені подобається відчувати себе вільним і самостійно будувати графік, а отже робити все те, що відрізняє один день від іншого. Дуже раджу, результативність у рази вища, доки ви не навчитеся відпочивати. Це було "до".

Наразі я военнослужбовець, що живе за чіткими правилами та одноманітним графіком, але це ніяк мене не обмежує. Кожен із нас тут для того, щоб усі ми залишалися вільними і в майбутньому.

Які якості партнера для вас важливі?

Ціную в першу чергу партнера. Коли є почуття любові та взаємоповага, у кожному з нас відкриваються ті якості, про які раніше ви навіть не догадувалися.

Яка людина ніколи не буде поруч з вами?

Та, що не захоче бути поруч. Щоб бути вільним, потрібно поважати свободу інших.

Яка матеріальна річ є найціннішою для вас?

Намагаюся не прив'язуватися до матеріальних промов. Ні в чому собі не обмежую, але легко прощаюся з цими промовами. Це стосується не лише одягу. Маю гарну традицію, кожні півроку роздавати частину промов друзям та на благодійність. Після цього ритуалу завжди почуваюся легше. Промови обтяжують та прив'язують до одного місця. Як уже могло стати зрозумілим із попередніх відповідей, я дуже ціную свободу, особливо ми почали її цінувати з початку війни.

Що ви вважаєте у житті найважливішим? Що найменш важливим?

Найважливіше це сім'я. Щоб рідні та близькі були в безпеці та отримували від життя задоволення. Пробую робити все можливе щоб забезпечити це. Менш важливими вважаю суперечки, образи… не люблю витрачати на це годину. Звісно в житті виникають спірні моменти, але якщо це питання неможливо вирішити розмовою та досягти компромісу, то краще зберегти годину один одного і просто переключитися на щось інше.

Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?

Данте "Божественна комедія". Головна війна у кожного своя і відбувається вона всередині. Залежно від чистоти твоїх намірів і того у що справді віриш.

Фото надала пресслужба

Читайте також: ХАРЧУВАННЯ ДВОМОВНОСТІ ТА МОВА ЖЕРВ У НОВІЙ ВІДЕОРОБОТІ GRABAR

Статті на тему