UA
RU

Чоловік говорити: Іван Урівський, театральний режиссер

Редагувати переклад
Театральний режиссер Іван Уривський
 - Майстер переосмислення української та західно-європейської класики. Напередодні гучної прем'єриКалігулаза твором Альбера Камю, яка відбудеться 5-6 липня у київському театрі ім.Франка, Іван відповів на запитання рубрики Marie Claire.

Іван Уривський

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Це комплекс якостей, які мають проявлятися у тій чи іншій ситуації. Якості, які працюють на створення, на захист міцних відносин в суспільстві та в сім'ї.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Батьки дали мені життя, дали свободу, право вибору у всьому і велику підтримку. Якийсь момент я зрозумів, що ці речі допомагають знайти собі, обрати шлях, який хочу саме я. Я можу дозволити собі помилятися і виправляти свої помилки, одним словом шукати собі.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Напевно, коли я переїхав із Кривого Рогу до Києва: змінивши університет, кинувши будівельний факультет і почав учитися режисурі. Тоді багато речей змінилися, я опинився наче в іншому світі, де стало можливим отримувати задоволення від того, чим ти займаєшся.                                      

Ще одним поворотним моментом стало 24 лютого 2022 року, коли змінився весь світ.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Невідомість, що завтра все може бути інакше. Є «сьогодні і зараз», яке ніколи не повториться. Це відчуття нагадує момент, коли граємо виставу. Наступного разу вона буде вже іншою, схожою, але іншою, як кожен день нашої життя. Це живий процес, який мене надихає.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Думаю, я у процесі.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Успіх — це миттєва омана, його складно впіймати. Можливо, коли відчуваю разом із усією командою задоволення від зробленої роботи, це стає таким щасливим моментом, який можна порівняти з успіхом, але це триває день чи два, далі — все спочатку. А якщо мені кажуть: це успіх, або вистава вдалася, я завжди розумію, що є набагато кращі, ніж я, і цей успіх, як крапля в морі, яку майже ніхто не помітить.

Іван Урівський 2

Найважче відмовитися від свободи, як внутрішньої, так і свободи у глобальному розумінні цього слова.

Як виглядає ваш стандартний день?

Зараз всі дні як у тумані, від того, що відбувається в нашій країні, але намагаюся пристосуватися. А у мирну годину, коли триває період постановки спектаклю, день починається рано: утром кава і далі репетиції, думки про текст, який роблю, зустрічі, багато спілкування, не можу сказати що є чіткий графік, ввечері можу дивитися мультики, кіно або відео про науку, історію і тому подібне, щоб якось розвантажити мозок. А так, у дні між постановками вистав, подорожую і провожу годину із сім'єю.

Які якості партнера для вас важливі?

Якості, які можуть дати енергетичний збіг, коли можна мовчати і розуміти, банально доповнювати одне одного. Вірити та довіряти.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Це можна відчути тільки на інтуїтивному рівні, можна не прийняти людину і помилитися, пізніше зрозуміти, яка вона прекрасна, тому слово ніколи в цій ситуації для мене не підходить.

Від чого б вам найскладніше відмовитися?

Відразу виникає думка, що у моєї життя є багато лишнього і непотрібного, промов, які руйнують, але вони — це частина мене. Потрібно шукати формулу як прийняти собі такого, яким я є. Можливо, найважче відмовитися від свободи, як внутрішньої, так і свободи у глобальному розумінні цього слова.

Фото: Юлія Вебер

Читайте також: НА ЛІНІЇ КУЛЬТУРНОГО ФРОНТУ: УКРАЇНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ РЕЖИСЕРИ ПРО ВІЙНУ, ТВОРЧІТЬ, CИЛУ ДУХУ

Статті на тему