UA
RU

Чому наш мозок схильний вірити фейкам та як цьому протистояти?

Редагувати переклад
Такий уже механізм людської психіки, що ми схильні вестись на неправдиву інформацію, особливо коли виснажені та маємо брак часу. Як не стати жертвами інформаційних атак? 

фейкові новини

Чому наш мозок схильний вірити фейкам?

Механізм виживання спонукає вірити негативу. Психіка людини настроєна орієнтуватися на все найгірше, це древній механізм, який був орієнтовний на виживання, проте із засиллям інформації він діє нам на вред;

Люди вірять у інформацію, що підтверджує їх світогляд. За цим принципом діє пропаганда. Ось чому так важко пробити інформаційну броню росіян.

Емоції запам'ятовуються найкраще. Коли ми читаємо фейкові новини, то спочатку активуються наші емоції, а лише потім інтелект і критика. Перше може сильно перешкоджати іншому, таким чином навіть найбезглуздіші новини так чи інакше бити по нашій впевненості. 

Вплив оточення. Людина за своєю природою емпатична, нам хочеться повірити новині від людей, яких ми знаємо;

Шлюб часу та виснаженість психіки. У період катастроф, коли наша психіка емоційно перенавантажена, ми з першого погляду просто не здатні відрізнити правду від неправди.  У нас є буквально долі секунди, щоби спожити факт, а більшість людей узагалі не відкривають посилання, читаючи лише заголовок чи підпис до новини. 

Зламати людей дезінформацією дуже дієва тактика ворогів, як ви можете протистояти цьому?

Читайте/дивіться тільки перевірені ресурси новин, бажано офіційні.

Переглядайте час від часу позитивні новини, нашій свідомості потрібне підкріплення;

Не вірте будь-якої інформації з російських джерел, згадайте, коли такі люди говорили правду і розділіть на два;

Довіряйте лише офіційній інформації. Так, ваша тітка, колега, брат свата батька можуть бути мудрими людьми, але помилятися і дуже сильно.

Обмежте кількість  та канали, з яких споживаєте інформацію Якщо ви відчуваєте дискомфорт від інформації - дозуйте її, переглядайте новини тільки 3-4 рази на день;

Ставтеся критично до новин, перевіряйте їх наявність в офіційних джерелах Особливо якщо ця інформація є важливою для життя: гуманітарні коридори, евакуація та дії ворога — це може врятувати вам життя;

У цілому пропрацюйте свою тривогу, наші ресурси не бездонні:  медитуйте — це допоможе бути вам у фокусі та пам'ятайте про нашу емпатичність. діліться добрими та перевіреними новинами.

Наш спокій – це внесок у нашу победу, тил наших вояків. Пам'ятайте: ті, хто панікує, або навмисне вас хоче залякати або сподівається, що ви їх переконаєте у протилежному.

#ВсеБудеУкраїна!

Фото Nijwam Swargiary on Unsplash

Інформація: https://t.me/psy_support

Статті на тему