UA
RU

Чому не можна пропустити Photo Kyiv 2021

Редагувати переклад
Своє 30-річчя Україна зустрічає дійсно дорослішою: відкритою до змін у найзастаріліших пластах життя соціуму і готовою до суспільного діалогу про гідність шкірного. Про це говорить Національна стратегія безбар'єрності, прийнята цього року в державі вперше за тридцять років незалежності. Майже два роки локдаунів та всесвітньої пандемії, які провели між нами межу, стали наочним поясненням для кожного людини, чому сьогодні нам, як ніколи, потрібна єдність.

Інклюзія та безбар'єрність також стали темою для міжнародного фотоярмарку Photo Kyiv 2021, що вже вп'яте проходитиме в Україні. Ювілейна фотовиставка “Не|видиме життя” варта прицільної уваги українців. Розповідаючи тихою мовою образів про невидиму життя тих, хто так часто залишається за бар'єрами наших стереотипів, вона приголомшить глядача відкриттями про нього самого.

Отже, ТОП-5 причин, чому ви не можете пропустити “Не|видиме життя” від Photo Kyiv 2021, яка відбудеться у Києві з 12 по 25 серпня:

Вперше в Україні будуть експоновані 10 різноманітних за естетикою, але об'єднаних одним меседжем інклюзії проектів від фотомайстрів з України, США, Німеччини, Нідерландів.

Photo Kyiv 2021 13

Серед них — роботи відомого соціального українського фотографа Олександра Чекменьова, відібрані з його серії «Паспорт», знятої під час болючого періоду пострадянського переходу. У 1995 році автора найняли для того, щоб зробити для нових паспортів портрети лежачих чи малорухомих людей вдома. Чекменів побачивши жахливі умови, в яких проживали літні та хворі люди – і ще в ті часи показавши кричущу відсутність належної соціальної та фізичної інфраструктури у своїй країні.

Photo Kyiv 2021 10
 

Йосип Сивенький (США/Україна), переможець конкурсу Open Call Photo Kyiv 2021, представивши частину своєї потужної та відкритої документальної серії фотографій про солдатів, які повертаються з Донбасу. Він слідує за ними під час їхніх повсякденних страждань, відкриваючи жорстоку реальність безкінечного і вже буденно звичного збройного конфлікту. 

Photo Kyiv 2021 11

Талановитий і яскравий німецький художник Гуідо Клумпе зробив своє зорове обмеження перевагою та унікальною мовою мистецтва, поєднуючи абстракцію та яскраві насичені кольори. 

Photo Kyiv 2021 14

Надзвичайно прекрасна серія фотографій місткіні Марінки Масеус (Нідерланди) «Обрані [не] бути». Авторка пропонує концептуальне тлумачення портретів молодих жінок із синдромом Дауна, які стикаються із бар'єрами та несправедливістю сучасного суспільства.

Photo Kyiv 2021 7

Щемкі та зворушливі серії київської фотографії Аліні Пророка, харків'янина Олексія Товпіги та професійного українського мандрівника Юрія Данченка говорять зрозумілою мовою образів про життя літніх людей та молоді із синдромом Дауна, не залишаючи байдужими нікого.

Глибока та делікатна робота американської фотографки Мері Беррідж м'яко занурює глядачів у світ аутизму, ще досить маловідомий, і дає можливість набути «іншу» точку зору, по-іншому подивитись на нашу среду. 

Вперше глядачі побачити спецпроект “Код незламності: реальні історії сучасних героїв” авторства київського фотографа Романа Пашковського, створінь за підтримки цьогорічного партнера Photo Kyiv, благодійного фонду “FAVBET Foundation”. Проект розкриває історії людей, які навчилися жити заново та відродилися біля нової для себе стихії спорту. Вони пройшли війну на Сході ціною власного здоров'я. Але не здалися, не зламалися. Через біль, наполегливість та величезну роботу над собою колишні військові стали ще сильнішими.

Сьогодні герої фотосерії зросли до професійних спортсменів і репрезентують Україну на Іграх нескорених — міжнародних спортивних змаганнях у паралімпійському стилі для ветеранів. Вони стали героями двічі, пройшовши червону лінію власних можливостей і бажання рухатися вперед. Кожна фотоісторія стане для відвідувачів реальним натхненням та мотивацією для змін у власній житті на краще.

Вперше Photo Kyiv пройде біля Національного заповідника “Софія Київська” — просто неба на території важливої ​​історичної, культурної та духовної пам'ятки українського народу. З XI століття тут вірувало церковне, політичне, науково-культурне, народне життя України-Русі. Національний заповідник включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже понад 30 років. На щастя, висока історична та культурна цінність цього символу України не вплинули на його доступність для сучасників. «Софія Київська» — невід'ємна частина культурної життя країни, відкрита як для кожного гостя, так і для подій міжнародного масштабу. Це знакове місце для початку масштабного соціокультурного діалогу в масштабі країни.

Вперше Photo Kyiv стане відкритим для всіх глядачів. Цьогоріч у міжнародного фотоярмарку відсутня комерційна складова, а тому вхід на фотовиставку — лише за вартістю квитка до Національного заповідника “Софія Київська” (25 грн). Крім того, виставка є безбар'єрною та доступною для всіх гостей без виключення. 

Розташування під відкритим небом створює можливості для необхідної соціальної дистанції та забезпечує безбар'єрний простір, необхідний для відвідування маломобільних груп глядачів. 

За словами організаторів, обрано для виставки “Не|видиме життя” тему інклюзії назавжди змінити формат проведення міжнародного фотоярмарку. Консультації від експертів з безбар'єрності вплинули на доступність проведення цьогорічного заходу, як офлайн, так і онлайн (під час проведення виставки заплановано освітню онлайн-програму, яка також буде адаптована під потреби різних верств населення). Доступність ярмарок буде збережена назавжди.

Вперше глядачі зможуть заглянути у “Не|видиме життя” тих, від кого зазвичай більшість українців ховають погляд, — через внутрішні нав'язані та виплекані роками стереотипи, через штучно створені бар'єри у сприйнятті та прийнятті, через неможливість певних малорухливих груп населення подолати навіть фізичні перепони у вигляді завузьких ліфтів, недоступного громадського транспорту , непідготовленість соціальної середовища до різноманіття людських життів та доль. 

Відвідування виставки-роздуму — це шанс для кожного розпочати важливий внутрішній діалог із собою на тему людської гідності та власних попереджень. 

Проведення наймасштабнішої фотоподії України на тему інклюзії та безбар'єрності — важливий крок для українського суспільства в цивілізовану царину толерантності, прийняття людей у ​​їхньому різноманітті і, власне, до самоповаги нас як нації.

Сподіваємось, ці причини мотивують вас знайти годину та відвідати “Не|видиме життя”!

Фото надала прес-служба

Читайте також: SMALL TALK: З УЧАСНИКАМИ ФОТОЯРМАРОК PHOTO KYIV 2021 

Статті на тему