UA
RU

“Чому вони крадуть?”: в Україні вийшов подкаст про культурні злочини росіян

«Чому вони крадуть?» — наративний документальний подкаст, який розповідає про вкрадені та присвоєні росіянами здобутки культурного наслідку України.

Кінокомпанія 435 FILMS разом із командою експертів дослідили крадіжки росіян з годин російської імперії і до сьогодні. 

“Чому вони крадуть?”: в Україні вийшов підкаст про культурні злочини росіян-Фото 1

Кожен епізод подкасту — розповідь про вкрадені росіянами ціннісні артефакти: від скіфського золота до дзвону Івана Мазепи.

Команда проекту, а саме шоуранери підкасту, Ганна Паленчук та Корній Грицюк, прагнуть не лише розповісти про те, що вже було втрачено, а й нагадати, що все це ми повинні повернути, адже саме культурне наслідування — інструмент ідентифікації народів та націй. Зокрема до команди проекту приєднався Юрій Марченко, український ведучий та журналіст, автор відомого підкасту “Дікі мандрі”. Юрій став голосом подкасту “Чому вони крадуть?” та його співценаристом.

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРОМ?

5 епізодів подкасту розповідають про дзвін та гармату Івана Мазепи, мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору, Скіфське золото Кримських музеїв та шляхи повернення втрачених культурних цінностей. 

У фінальному випуску автори спробували заглянути в майбутнє, щоб зрозуміти, як і яким чином можна повернути вкрадені цінності. Відповідатимуть на ці питання Антон Дробович, директор Інституту національної пам'яті; Ельміра Аблялімова, кримськотатарська активістка, колишня директорка Бахчисарайського історично-культурного заповідника; Іван Сидор, священик у Михайлівському Золотоверхому монастирі; Андрій Карнаухов, провідний юрист у сфері культури та учасник судового процесу в Амстердамі; Діана Клочко, мистецтвознавиця, спеціалістка з давньоруського мистецтва, редакторка, перекладачка; Юрій Болтрік, археолог, скіфолог; а також Євгенія Кулеба, громадська діячка, депутат Київської міської ради, засновниця громадської організації «Місто-сад».

Підписуйтесь на подкаст «Чому вони крадуть?»: Apple Podcasts, Google Podcsasts, Spotify, Soundcloud, інші платформи

Подкаст створено у партнерстві з DW Akademie та за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вміст публікації є одноособовою відповідальністю DW Akademie/Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.

 

Статті на тему