“Чому вони крадуть?”: в Україні вийшов подкаст про культурні злочини росіян


«Чому вони крадуть?»
— наративний документальний подкаст, який розповідає про вкрадені та присвоєні росіянами здобутки культурного наслідку України.
Кінокомпанія 435 FILMS разом із командою експертів дослідили крадіжки росіян з годин російської імперії і до сьогодні.

Кожен епізод подкасту — розповідь про вкрадені росіянами ціннісні артефакти: від скіфського золота до дзвону Івана Мазепи.
Команда проекту, а саме шоуранери підкасту, Ганна Паленчук та Корній Грицюк, прагнуть не лише розповісти про те, що вже було втрачено, а й нагадати, що все це ми повинні повернути, адже саме культурне наслідування — інструмент ідентифікації народів та націй. Зокрема до команди проекту приєднався
Юрій Марченко
, український ведучий та журналіст, автор відомого підкасту “Дікі мандрі”. Юрій став голосом подкасту “Чому вони крадуть?” та його співценаристом.
Читайте також:
ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРОМ?
5 епізодів подкасту розповідають про дзвін та гармату Івана Мазепи, мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору, Скіфське золото Кримських музеїв та шляхи повернення втрачених культурних цінностей.
У фінальному випуску автори спробували заглянути в майбутнє, щоб зрозуміти, як і яким чином можна повернути вкрадені цінності. Відповідатимуть на ці питання Антон Дробович, директор Інституту національної пам'яті; Ельміра Аблялімова, кримськотатарська активістка, колишня директорка Бахчисарайського історично-культурного заповідника; Іван Сидор, священик у Михайлівському Золотоверхому монастирі; Андрій Карнаухов, провідний юрист у сфері культури та учасник судового процесу в Амстердамі; Діана Клочко, мистецтвознавиця, спеціалістка з давньоруського мистецтва, редакторка, перекладачка; Юрій Болтрік, археолог, скіфолог; а також Євгенія Кулеба, громадська діячка, депутат Київської міської ради, засновниця громадської організації «Місто-сад».
Підписуйтесь на подкаст «Чому вони крадуть?»:
Apple Podcasts,
Google Podcsasts,
Spotify,
Soundcloud,
інші платформи.
Подкаст створено у партнерстві з DW Akademie та за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вміст публікації є одноособовою відповідальністю DW Akademie/Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.
