UA
RU

Що ми дізналися з «Неортодоксального» про життя євреїв у закритій громаді

Редагувати переклад
Серіал місяця на Marie Claire - "Неортодоксальна" про дивовижну історію втечі сміливої ​​молодої дівчини із закритої єврейської громади у Нью-Йорку у ХХІ столітті. 

серіал неортодоксальна

Режисери і все той же Netflix часто звертаються до реальних не вигаданих історій, чи то книги, поліцейські зведення або чиєсь видатне життя. На знижку відразу ж згадується нова документалка «Король тигрів» про заводчика диких кішок, доля якого — барвиста та психоделічна американська гірка. 

Письменниця Дебора Фельдман у 2012 році здивувала автобіографічною книгою «Неортодоксальна: Скандальна відмова від мого хасидського коріння». Історія стала бестселером, Дебора продовжила письменницьку кар'єру, а Netflix купив права на її книгу. 

Читайте також: Актори, які вирішили дебютувати у серіалах

 

Сюжет 

19-річна Естер Шапіро – ортодоксальна єврейка, яка народилася та виросла в районі Бруклін у Нью-Йорку. З дитинства вона не знала іншого життя, крім як у закритій громаді, але особлива вдача завжди виділяла її серед інших. Любов до музики (адже жінці в громаді не можна навіть співати, це вважається вульгарним), бажання отримувати задоволення від життя, у тому числі подружнього, і нерозуміння інших єврейських жінок призвело до того, з чого починається серіал.

Естер втікає з Нью-Йорка практично з порожніми руками і вирушає до Берліна, де сподівається набути щастя та спокою, без суворих заборон, з можливістю вчитися та отримувати від життя задоволення. 

Але суворі правила минулого життя наздоганяють її на іншому континенті. За дівчиною до Берліна їде її чоловік зі своїм братом, який має намір повернути неблаговірну. 

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

Інший світ - інші правила 

Правила життя в закритій громаді хасидів відрізняються від того, до чого звикла більшість. Ортодоксальні євреї дотримуються строгих канонів як у релігійному житті, так і світському. Є й ті, хто в наш час дозволяє собі більше вільностей і приймає блага сучасного світу на зразок техніки чи звичайного одягу. 

Звичайно, серіал - це серіал, але творці намагалися нічого не прибрехати, а показати по-справжньому. Не обійшлося без консультацій з інсайдерами, які не лише спрямовували сценаристів та знімальну групу, а й перебували на майданчику. 

Читайте також: 10 міні-серіалів, які можна переглянути за вихідні

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

@shirahaas

Історія створення 

Netflix часто купує права на локальні серіали з різних країн світу: Іспанії, Німеччини, Південної Кореї, Індії та не тільки. Серіал "Неортодоксальна" - перший проект стрімінгу на ідиші. 

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

@deborah_feldman

Історія, показана на екрані, не повністю збігається із реальним життям Дебори Фельдман. Творці мають намір внесли корективи і не крок у крок наслідували долю письменниці. 

На відміну від свого екранного прототипу Дебора Фельдман почала вивчати літературу в коледжі Сари Лоуренс після народження дитини і лише у 23 роки пішла від чоловіка, забравши сина, та розірвала усі зв'язки з громадою. 

Читайте також: 7 серіалів про сильних жінок

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

Поділитися своїм досвідом Дебора спочатку вирішила в Інтернеті та завела тематичний блог, а через кілька років випустила книгу та переїхала жити до Берліна. 

Сам серіал зняла німецька режисерка, сценаристка та актриса Марія Шрадер. Окрема краса серіалу — актори, половина з яких євреї, друга, як не дивно, — німці, є також люди з Англії, Швейцарії, США і не лише. 

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

Шира Хаас та Дебора Фельдман

24-річна Шира Хаас до великого успіху «Неортодоксальної» знімалася у фільмі «Дружина наглядача зоопарку», кількох серіалах та картинах, зроблених в Ізраїлі. Для ролі дівчини, яка втікає із суворої єврейської громади, їй довелося по-справжньому поголитися налисо (такі правила для жінок у громаді після заміжжя) та співати у кадрі, що, до речі, у неї вийшло чудово. 

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

@jeff_wilbusch

Джефф Вілбуш у серіалі зіграв Мойшу, брата чоловіка Естер, який разом із ним вирушає за пошуками дівчини. Цікаво, що в реальному житті Джефф втік у 13 років з ультраортодоксальної громади і переїхав до Амстердама, щоб закінчити освіту. У серіалі він грає свою повну протилежність, чому стежити за перетворенням актора вдвічі цікавіше. 

Що ми дізналися з «Неортодоксальної» про життя євреїв у закритій громаді.

@amitrahav8

24-річний Аміт Рахав, чоловік екранної Естер, народився в Ізраїлі в сім'ї британки та ізраїльтянина. У 18 років він пішов служити в армію, а потім почав зніматися у багатьох фільмах та серіалах. Режисер «Неортодоксальної» Марія Шрадер не бачила жодної його роботи, але на кастингу актор здивував усіх природним талантом. 

Персонаж Аміта Рахава відчайдушно і безуспішно намагається повернути дружину, якій був нездатний дати все, що вона хотіла, у тому числі через канони, що склалися в громаді. Його метання, несамовиті сцени з проханнями повернутися додому — одні з найяскравіших у серіалі. У день весілля він бачив радість на обличчі дружини та надію на щастя, але у шлюбі Естер не змогла стати тією, ким була по-справжньому.

Статті на тему