UA
RU

Що подивитись у столиці Чехії (частина 3)

Редагувати переклад

Наш редактор Юлія Козда підготувала серію матеріалів про свої пригоди в одному із найкрасивіших міст Європи – Празі.

History & Nature

Собор святого Віта

Неймовірно зручно, що в Празі всі визначні пам'ятки розташовані в пішій доступності. А втекти з жвавих вулиць у тихий сквер або ресторанчик простіше простого - було б бажання. Все-таки Празькому Граду та району Градчани варто присвятити не один день – це особливе місце з унікальною енергетикою. Чого вартий Парадний двір Празького Граду, що охороняється біля кованих залізних воріт двома гвардійцями – здається, ніби перетинаєш не вхід до резиденції президента Чехії, а портал за часів Марії Терезії. Своєю міццю та монументальністю вражають неоготичні вежі кафедрального собору Святого Віта, а піднявшись по вузьких гвинтових сходах у 300 високих щаблів на оглядовий майданчик Великої південної вежі, злегка втрачаєш рівновагу від кількості краси, що постала перед твоїми очима. У ясну погоду видно абсолютно все: і червоні черепичні дахи, які, здається, можна порахувати до єдиної, і Карлів міст, і Петршинську вежу на устеленому пагорбі, і смарагдовий купол храму Святого Микулаша, Старе і Нове Місто, і Жижків. Коли жвавий освіжаючий вітер грає з твоїм волоссям і підхоплює у свій потік спідниці сукні зі стометрової висоти, ти дивишся вдалину під саундтрек Тома Йорка, що звучить в голові. Пошкодження слуху і розумієш, що це місто полонило тебе назавжди, обдарувавши частиною своєї невгамовної енергії... 

Читайте також: FAIRYTALE PRAGUE: ЩО ПОДИВИТИСЯ В СТОЛИЦІ ЧЕХІЇ (ЧАСТИНА 1)

Don't miss! З 7 по 23 вересня 2017 року у Празі відбудеться міжнародний музичний фестиваль Dvořákova Praha, в рамках якого елітні оркестри та імениті солісти представлять гостям музику Антоніна Дворжака та твори інших світових композиторів у стінах Рудольфінуму, соборі Святого Віта та Празької Філармонії. На фестивалі виступатимуть солісти Metropolitan Opera, London Philharmonic Orchestra, Gustav Mahler Jugendorchester та Віденська філармонія.

У східній частині Празького Граду причаїлася маленька вузька Злата Вуличка, що виникла із середньовічної оборонної стіни і відома свого часу жителями-алхіміками та карбувальниками золота. У XX роки Вуличку уподобала богема. А в будинку номер 22 у 1917 році, де зараз знаходиться книжкова крамниця, оселився Франц Кафка, сподіваючись вийти з творчої кризи. У будинку №16 колись була старовинна таверна, а в будинку №24 жила місіс Магдалена, яка подала ідею розфарбовувати будинки у різні кольори. Але нашу увагу привернув невеликий двоповерховий будинок номер 12 відомого колекціонера Йозефа Казди, який збирав старовинні чеські та американські стрічки. Зараз цей будинок перетворено на музей, де збережено оригінальну обстановку та творчий безлад: старі бобіни, пошарпані фотографії та афіші прем'єр фільмів епохи німого кіно. Це може здатися дивним, але, крім прогулянки вздовж мініатюрних кольорових будиночків, ми розширили своє генеалогічне дерево! 

У Воянових садах

З Празького граду можна звернути на романтичну та тиху вулицю Новий Світ, що зберегла свій середньовічний колорит. Ціни на нерухомість тут зашкалюють, а таблички на будинках сповна виправдовують свої назви: "У золотого фазана", "У золотого грифа" та інших "дорогоцінних" побратимів. Не зайвим буде сісти за столик кав'ярні з домашнім антуражем «Novy Svet», тут немає меню, зате варять найсмачнішу каву, а за столиками воркують виключно місцеві жителі. Спустившись старими замковими сходами можна пройтися до Воянових Садів – це одна з найкращих локацій для обіду на свіжому повітрі та чудова альтернатива більш облюбованому туристами Вальдштейнському парку. У Воянових Садах чудово погуляти у компанії важливих павичів. Це один із найстаріших парків, де раніше вирощували фруктові дерева. Зараз тут можна влаштувати пікнік, почитати чудового Ярослава Гашека, погодувати птахів, вдихнути аромат квітів і навіть набрести на невелику пасіку. 

У Празькому зоопарку

Окремим до списку must visit має бути внесений Празький зоопарк, який увійшов до топ-5 найкращих зоопарків світу. Це дивовижне місце, розташоване на 58 гектарах, в якому зараз мешкає понад 5 тисяч тварин. Зоопарк розділений на 12 унікальних павільйонів, серед яких «Джунглі Індонезії», «Африканський дім», «Долина слонів», «Павільйон котячих», «Резервація Бороро» та інші. Тут все створено для ідеального відпочинку всією сім'єю та знайомства з дикою природою: чудова інфраструктура, оглядова вежа, підвісна канатна та міні-залізниця, басейн, контактний зоопарк, ресторанчики з терасами, оточеними тваринами та лавки з home made джелато та сувенірами. Величну «Долину слонів» прикрашають водоспад, статуї та артефакти з Індії, на зеленому лужку гріються під сонцем гігантські галапагоські черепахи, біля водоймища серед заростей гуляють червоні фламінго, по «Північному лісі» блукають вовки і ману почуваєшся учасником сафарі, де на відстані витягнутої руки жують листя акації граціозні жирафи. 

Празький зоопарк
U Trojského zámkу 3/120, 171 00 Praha 7
+420 296 112 230
www.zoopraha.cz

Читайте також: FAIRYTALE PRAGUE: ЩО ПОДИВИТИСЯ В СТОЛИЦІ ЧЕХІЇ (ЧАСТИНА 2)

Від Ginger & Fred to Tower Park

Танцюючий будинок

Розташований неподалік Реслової вулиці, «Танцювальний дім» авторства хорвата Влада Мілуніча та канадця Френка Гері, не помітити неможливо. Побудований у стилі деконструктивізму, він одразу приковує погляд своїми незвичайними плавними вигинами. Унікальна будівля, що стала для Праги сучасним витвором світового рівня, присвячена парі голлівудських хореографів: Джинджер Роджерс і Фреду Астеру, які знялися більш ніж у десятці фільмів. Власне, після придбання Будинку інвестором Вацлавом Скалою, архітектурний шедевр має ім'я «Джинжер і Фред» і коштує 18 мільйонів доларів. Можна зарезервувати столик в однойменному французькому ресторані, що спеціалізується на французькій кухні, а можна піднятися на футуристичну терасу на келих ігристого і помилуватися чарівним видом на Влтаву, галасливу Наплавку і Празький Град. До речі, до 25 жовтня в галереї «Танцюючого будинку» проходить ретро-експозиція «13 кімнат Першої Республіки», яка переносить гостей в одну з найблискучіших епох чеської історії між двома світовими війнами. Виставка розкриває всі сфери життя того часу: мистецтво, кіно, моду, спорт та бізнес.

Читайте також: 5 РЕЧІВ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ НА ОСТРОВІ НАСОЛОД ІБІЦІ
 
Одним із найкомфортніших районів Праги по праву вважається район зі смачною назвою «Виногради». І не випадково: тут немає туристів, безліч автентичних кафе, фермерських ринків, скверів, парків, де можна вийти на пробіжку, та милих будиночків епохи модерну. Зараз елітні Виногради забудовуються заміськими будинками та поступово розширюються. Саме сюди Карл VI привіз із Бургундії та Австрії виноградну лозу та наказав посадити три милі виноградників. У 1775 році Йозеф Канал (син посла Сардинії) викупив кілька виноградників і спорудив на їхньому місці парк в англійському стилі з фонтанами, озерами, оранжереями та вольєрами з екзотичними птахами. Зараз на його місці, між вулицями Італійською, Польською та Шопена, розташовані Рієгрові сади, якими колись, надихаючись красою, гуляв Моцарт і називав його «ювелірною коштовністю». Із «західного схилу» Садів відкривається хвилююча вечірня панорама на місто та Собор Святого Віта. Зайдіть у Виноградський Павільйон, збудований у 1922 році у стилі модерну. Після того, як бізнесмен Мартін Лейтгеб купив 2500 м2 занедбаної будівлі, Павільйон став однією з найважливіших празьких визначних пам'яток у дусі industrial і пропонує оригінальне трактування сучасної торгово-виставкової галереї. Зараз тут можна бачити фешн-покази та дизайнерські виставки, шоу-руми Gras, Brokis, Conde House, Flou, Muuto, Fritz Hansen, Hay та ін. 

Башта-парк

По дорозі до Жижківської телевізійної вежі (Tower Park), зайдіть на чашку альтернативної кави в екстравагантне "La Boheme Cafe", яке оцінять справжні кавоманіяки. Над coffee-картою працював Чарльз Флір, завдяки якому тут можна скуштувати рідкісні сорти кави гран-крю. На окрему увагу заслуговує богемний інтер'єр, який встиг удостоїться чеської дизайнерської премії. І є за що: вінтажні меблі та абажури, шпалери Nuvolette від Fornasetti, химерні деталі та соковиті колірні акценти. Крім альтернативи тут можна замовити лимонад, екстра еспресо-шот з кокосовим молоком і малиновий крижаний чай з просіком, що називається тут як Raspberry Kiss.

Кафе La Boheme
Café & Showroom
Sázavská 2031/32, Praha 2
+420 734 207 049
www.labohemecafe.cz

Завершити один із днів, проведених у Празі, можна дуже кінематографічно, а саме – на Tower Park! На сьогоднішній день - це найвища споруда в Чехії (216 м), збудована архітектором Вацлавом Ауліцкі. А якщо захотілося замріяно політати у ванільних хмарах – підніміться на третій поверх (66 м) в білий ресторан «Oblaca», звідки відкривається захоплюючий вид на Прагу з висоти пташиного польоту. У ресторані використовують найкращі місцеві продукти та наголошують на сезонні спеціалітети та авторську інтерпретацію класичних чеської та європейських кухонь. Спробуйте найніжніше філе сибаса, запечене в чорному пиві або ньоккі з чорним трюфелем та цибулею-шалот. Завершити вечір можна в обсерваторії на висоті 93 м, споглядаючи вогні нічного міста в м'якому підвісному кріслі і загадуючи бажання знову опинитися в цьому казковому місті. 

Tower Park Praha
Oblaca Restaurant
Mahlerovy sady 1, 130 00 Praha 3
+ 420 210 320 086
rezervace@oblaca.cz
info@towerpark.cz
towerpark.cz

Читайте також: РАЙСЬКІ МІСЦЯ: ДЕ ЗНАМІНОСТІ ПРОВОДЯТЬ СВІЙ МЕДОВИЙ МІСЯЦЬ

Подарунки

Картина, куплена у майстрів на набережній Влтави, мастихін та фарби KOH-I-NOOR для подруги-художниці, шовкова хустка ручної роботи в стилі модерн Альфонса Мухи, пом'якшуючий пілінг з термальною сіллю, мигдальним маслом та мелісою Manufaktura на унікальній пльзенській воді, фарфор і ювелірні прикраси з бутікової галереї Debut Gallery, капелюшок від Tonak, колекційна вінілова платівка зі стора біля Карлового мосту, пара упаковок чеського сиру Hermelin та найцінніше, що ніколи не вийде з моди – серія фотокарток, на таємних вуличках далеко від туристичних маршрутів. 

Мчачи в аеропорт, мимоволі заплющуєш очі, намагаючись відтворити в голові яскравий мудборд відчутних моментів: бруківка, барельєфи, черепичні дахи, містичні ночі, сотні шпилів, лебеді біля Стрелецького острова, ресторанчики-пивоварні з крафтовим пивом вид на мости з Летенських садів, графіті на стіні Джона Леннона і бій годинника на Староміській площі. Прага – це гостинний будинок, у якому кожен зможе відчути себе більше, ніж просто гостем. Він зможе стати його другом. Назавжди.

Статті по темі: 

НАЙГРАСІШІ ПАМ'ЯТКИ У СВІТІ

НАЙРОМАНТИЧНІ МІСЦЯ НА ПЛАНЕТІ ДЛЯ ПОДОРОЖІ З УЛЮБЛЕНИМ

ТАКОГО ВИ ЩЕ НЕ БАЧИЛИ: НАЙНЕЗВИЧНІ ОСТРОВА СВІТУ

Статті на тему