UA
RU

День бабака: коли прийде весна

Редагувати переклад

2 лютого у світі відзначають День бабака. Цього дня люди намагаються з'ясувати, коли потеплішає і прийде справжня весна.

День бабака 2023 коли прийде весна

Традиція прийшла із США. Мешканці міста Панксатоні збиралися біля нори бабака на ім'я Філ, щоб зрозуміти, якою буде погода. Якщо дістати тваринку із нори і вона побачити свою тінь та полізе назад, то треба чекати морозів. Якщо бабак не бачить тіні і не повертається до нори, то буде рання весна.

В Америці 2 лютого стало офіційним святом у 1886 році. Популярнісь в інших країнах воно набуло після виходу комедії «День бабака». Головний герой фільму їде до Панксатоні на святковий фестиваль і опиняється біля годинної петлі, тому щодня він проживає на ту саму дату — 2 лютого.

В Україні також є «бабак-метеоролог». Звуть його Тимко та живе він на біостанції у Гайдарах на Харківщині. Цього року Тимко спрогнозував, що весна розпочнеться за шість тижнів — у середині березня. Щоправда, синоптики не можуть підтвердити передбачення харківського бабака, бо самі таких довгострокових прогнозів не роблять.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Andy Sanchez / Unsplash

Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЯ»: MUST SEE З 1 ПО 12 ЛЮТОГО