UA
  RU

  Обличчя з обкладинки: Джамала про новий альбом «Дихання»

  Редагувати переклад

  Джамала розповіла Олені Заєць про те, як створювалися пісні з нового альбому ПОДІХ, який вийшов сьогодні, 12 жовтня.

  Джамала


  Загалом в альбомі 12 пісень. Точніше, 12 історій про кохання та самотність. Про все розповідати не буду, залишу хоч би невелику інтригу.

  «Обіцянка», написана у співавторстві з поетом Артом Антоняном – зворушлива пісня про те, що колись хтось від тебе йде, ти намагаєшся зачепитися за останню ниточку, намагаючись його втримати. Кажеш якусь дурість, щось на кшталт «не йди – ти ж обіцяв мені зіграти Шопена». Я по-справжньому плакала, записуючи «Обіцянку». Я завжди намагаюся виконувати драматичні пісні через легку усмішку, а всі веселі через сум. Не люблю пісні, які вганяють у депресію – у нашому житті й ​​так достатньо перешкод, через які доводиться переконувати себе, що все буде гаразд і новий день не буде схожим на попередній. А в цій пісні я дала слабину.


   Sister's Колискова – визнання у коханні своїй старшій сестрі. Влітку я гостювала у неї в Туреччині – це особливий кайф, коли ти поринаєш у сімейну атмосферу. Ми згадували, скільки в нас накопичилося спільних приколів, зрозумілих лише нам. Усі, хто має сестри чи брати, зрозуміють мене: існує певний внутрішній сленг, який робить вас по-справжньому рідними. І якщо я захочу, ми на якийсь час можемо помінятися ролями, і я поводитимуся як старша.

  «Дихання» – це пісня про стосунки з людиною, з якою я недовго зустрічалася під час навчання в консерваторії. Ти навіть не уявляєш, наскільки це було чисте незаймане почуття, такого більше ніколи не буде. Мені хотілося передати це в музиці через незакінченість фраз, ніби щось хочеш сказати, але голос переривається від хвилювання. Я вирішила назвати свій альбом PODYH, тому що в українському подиху, як і в англійському breath, має багато значень: подих, зітхання, видих, дух. Більш ємної назви, щоб описати всю музику в альбомі, мені не знайти, він наповнений диханням та почуттями.

  «Путь додому» - Дуже драматична пісня. Її сприйняли як натяк на події у Криму, але я писала не про це, а про стосунки з батьками, самотність, мій особистий пошук себе на Землі. Багато хто думає, що в артистів у житті все склалося – це велика помилка. Сумнівів, смутку, розчарувань у мене, напевно, буває ще більше, особливо в цей непростий час – іноді ти думаєш, що твоя музика зараз не потрібна нікому. Може, це дивно прозвучить, але пісня про те, що кожен носить свій будинок у голові, бо щаслива людина почувається комфортно в будь-якій країні чи місці. Шлях додому - це шлях до себе, свого гармонійного "я".


  _00NBC_MC_10_2015_003,005,007,009,011,013-MC83-Cover 003-013.ind

  «Бiльше» була написана у співавторстві з новим музичним героєм – Романом Череновим (Morphоm). Мені здається, це продовження теми «Запуталася», коли ти кажеш людині «більше не люблю, забувай швидше, я твоєю водою не буду», тобто не продовжуватиму стосунки з жалю.

  «Інші» – дивна та непроста пісня. Вона про людей, які формують нове культурне середовище в Україні. За останній рік журналісти, музиканти, художники, дизайнери стали ближчими один до одного, сформували свого роду ком'юніті. Інші – це не богема, а люди, які постійно займаються самоосвітою, вони самокритичні, у міру цинічні. Можливо, без подій в Україні нічого цього не було б.  «Ніч» – пісня на вірші геніальної поетеси Марини Цвєтаєвої. Я прочитала «У величезному місті моєму – ніч» і почала шукати, чи немає пісні, можливо, романсу, покладеного на ці вірші. Виявилось, що ні! І я самовпевнено написала пісню, адже ці слова – про мене, як відповідь усім, хто хоче швидше видати мене заміж.

  «Неандертальці» написані на вірші Ліни Костенко. Там такі слова: «Мабуть, ще людство дуже молоде. Бо скільки б ми не загинали пальці, – XX вік! – а й досі де-не-де трапляються ще неандертальці». Хіба це не сьогодні? Коли, з одного боку, ми вважаємо себе європейцями, але, з іншого, відбувається багато чого такого, що не міститься у свідомості культурної та освіченої людини. Я надіслала Ліні Василівні листа про те, що написала пісню на її вірші, а вона відповіла, що це буде честю для неї! Пісня вийшла із сарказмом, крім того, у ній є соло кожного музиканта з мого бенду.


  Статті на тему