Анна Насіковська — Сo-Founder девелоперської компанії Dim Group та дизайнер інтер’єрів, яка увійшла до списку 50 найуспішніших жінок України за версією журналу «Бізнес». Ми зустрілися з нашою героїнею в її будинку, щоб розпитати про найважливіше — дітей, сім’ю та плани на майбутнє. А отримали в результаті розмови ще більше: рецепт сімейного пирога та, звичайно ж, сімейного щастя!
Публікуємо 10 найцікавіших цитат із нашої розмови з Анною, а також фотозвіт про приготування пирога. Усі побачили, спробували, підтверджуємо – швидко та смачно!
Моя дитина займається англійською мовою з репетитором і їй дали завдання вирізати з глянцевого журналу кілька портретів дівчат і описати їх на уроці. Я приходжу ввечері з роботи, а дочка тримає в руках випуск Marie Claire з моїм інтерв’ю і розповідає: “Мамо, ти уявляєш, починаю шукати портрети дівчат, і тут на якійсь сторінці, мамо, я бачу тебе!” Чесно кажучи, у цей момент я дивилася на неї і розуміла, що такі речі потрібні хоча б для того, щоб моя дитина змогла це випадково десь помітити. І навіть сьогодні, знаючи, що ви прийдете в гості, діти розпитували у мене всі деталі.
Останнім часом я займаюся вихованням себе. Діти вже досить дорослі, і я розумію, що вони повторюють за батьками. Є геніальна, на мою думку, фраза: «Не виховуйте своїх дітей, виховуйте себе, вони все одно будуть такими, як ви». Книга про виховання у цьому може розпочатися і закінчиться. А потім потрібна її друга частина – “Як виховувати себе”.
Ми з чоловіком пояснили дітям: не треба рости з думкою, що вони мають продовжувати нашу справу. Головне – знайти себе у цьому світі. Я переконана, що в житті потрібно займатися тільки тим, що подобається! Коли вкладаєш себе в улюблене ремесло, це завжди приносить хороший дохід.
Для мене дуже важливо, щоб у будинку були чисті вікна. Я з тих господарок, які думають про це регулярно, не раз на рік – перед Великоднем. Причому я багато років стежила за чистотою вікон інтуїтивно, а потім дізналася, що через них до хати приходить позитивна енергія.
Для того, щоб сім’я була щасливою, мама повинна бути в гармонії з собою!
Хороша щорічна традиція нашої родини – підбивати підсумки всім разом, сидячи за святковим столом. 31 грудня ми згадуємо країни, в яких були, перераховуємо особисті досягнення кожного з членів нашої сім’ї, говоримо про найяскравіші події, що сталися з нами за рік.
Для того, щоб прийти до чогось нового у житті, потрібно мати час усамітнитися, побути самою собою і подумати. Саме цього у моєму житті дуже мало. Звичайно, я намагаюся мати свій «секретний сад», як кажуть француженки, але його небагато. Його замало у тому, щоб відразу сказати, чого хочу від майбутнього. Мої особисті переоцінки та підбиття підсумків зазвичай відбуваються у вересні, напередодні мого дня народження.
Іноді потрібно просто зупинитися та переосмислити те, що з тобою відбувається. Хоча один із наших співробітників написав мені недавно: «Ганна Олександрівна, після того, як ви кажете, що вам потрібно взяти паузу, зазвичай починається найцікавіше».
Якщо планувати майбутнє, то це безперечно буде сфера дизайну. Я вже визнала в собі, що дизайн, вміння поєднувати, бачити правильні відтінки – моя сильна сторона. Чоловік згоден і підтримує мене в цьому, за що йому дякую. Як то кажуть: «Талантів без шанувальників немає» (сміється, – ред).
Буквально недавно моя дочка захворіла на вітрянку. Ми провели разом на карантині 10 днів, тому що крім мене в сім’ї ніхто більше не мав цієї хвороби. І в якийсь момент дочка каже: «Це найкраща у світі хвороба, бо мама вдома». І тоді я зрозуміла: цілком можливо, що наступні кілька років я працюватиму просто мамою. І мені у цій ролі буде дуже комфортно! Як і було комфортно всі ці роки допомагати чоловікові в управлінні та розвитку нашого бізнесу.
Моє улюблене місто – це Париж, і не лише через його романтичну подобу. Для мене він пов’язаний із приємними моментами та спогадами. Прогулянки вулицями Парижа наповнюють мене приємним трепетом усередині та дарують умиротворення.
Ще одне яскраве враження – наша із чоловіком поїздка на Балі. Цей острів нас підкорив. Ми зустріли там знайомих, які якось, як і ми, приїхали у відпустку, але вирішили залишитися і вже кілька років живуть біля океану. Пам’ятаю, як ми з чоловіком переглянулися і подумали, що, мабуть, теж могли б зробити так одного разу. До речі, після цієї поїздки я дуже захопилася балійськими мотивами, зокрема, мене підкорили люстри з перламутру ручної роботи! І саме з Балі я повернулася закохана в пісочний колір як в одязі, так і в інтер’єрі. Балі – магічне місце, куди потрібно потрапити хоча б один раз у житті. Важливо, щоб острів прийняв тебе, а ти його у серце. І тоді це кохання буде взаємним і назавжди!
Я вам чесно скажу, що бути супержінкою – нелегко (сміється – ред).
Є смішне прислів’я про те, що жінка з нічого може зробити скандал, зачіску та салат. Чоловік жартує, що одружився зі мною, бо я мав червоний диплом Київського національного лінгвістичного університету, і я пекла практично з нічого смачні тортики та десерти. Він ласун і тому у мене з’явилося багато фірмових рецептів випічки. Тепер і діти також дуже люблять домашні солодощі. У нас чудовий сімейний тандем, де я готую, а діти та чоловік — їх із задоволенням їдять.
Я пам’ятаю з дитинства, що завжди, коли мама пекла на кухні, я намагалася вихопити з-під рук щось сире і з’їсти в процесі. Наприклад, збиті яйця із цукром! А вона завжди говорила: «Аня, ось коли приготую, тоді й їстимеш». І в такі моменти я зазвичай відповідала, що коли виросту і готуватиму вже на своїй кухні, то все буде за моїми правилами. І навіть якщо я з’ю весь пиріг ще до того моменту, як його спеку — значить, так і потрібно.
Так я колись прийшла до випічки, а потім у житті зустрівся чоловік-ласун, який згодом став моїм чоловіком. До речі, зараз я дозволяю дітям повністю втручатися в процес приготування, і вони вже багато вміють самі на кухні! Одна із страв – це шоколадна глазур за рецептом моєї мами. Я сама її регулярно готую та дітей навчила. Цим рецептом сьогодні хочу з вами поділитися (див. рецепт нижче, — ред).
Кожна жінка, напевно, має фірмові швидкі рецепти, які любить вся родина. Я сьогодні хочу поділитися одним із таких. Спочатку історія цього пирога почалася під час нашої відпустки з чоловіком та друзями у Хорватії. Ми взяли в оренду яхту, і разом з нею у нас був капітан та кок, який займався приготуванням їжі. Цей чоловік насамперед відправив нас до супермаркету, щоб ми купили продукти, які любимо, а він із них на протязі подорожі зміг би готувати.
Як я вже говорила, мій чоловік любить солодке, але вже на яхті виявилося, що з солодощів ми купили тільки ягоди і не подумали ні про що більше. А якщо чоловік ласун на суші, то він їм залишається і на воді! Наш кок запропонував нам приготувати кейк. У моєму розумінні, кейк – це випічка, а на бортовій кухні є лише дві маленькі конфорки. І що ви думаєте? Він приготував наступного дня чізкейк, який нас просто вразив. Кок поділився своїм рецептом, а я вдома його вдосконалила, зробивши менш калорійним. З того моменту це улюблений десерт усієї родини, а я можу приготувати його із заплющеними очима за 20 хвилин! Я подаю його з шоколадною глазур’ю за рецептом моєї мами, приємного апетиту!
Інгредієнти:
2 пачки пісочного печива;
800 грам сиру,
100 г коричневого цукру;
25 грам желатину;
2 лимони – вичавити сік;
250 мл сметани;
1 пачка вершкового масла (можна менше);
Свіжі ягоди (малина, чорниця) – до смаку;
Ваніль – до смаку.
Спосіб приготування:
Печиво стовкти з дрібну крихту, вилити в нього розтоплене вершкове масло|мастило| і додати|добавляти| 4 столові ложки коричневого цукру. Перемішати, поставити у холодильник. Сир збити міксером з кількома столовими ложками цукру та сметаною. Желатин залити гарячою водою, дати йому набрякнути. Потім змішати желатин із соком двох лимонів та нагріти на плиті при мінімальній температурі, постійно помішуючи, не доводячи до кипіння – і так до повного розчинення. Змішати сирну масу із желатином, додати ваніль.
Дно форми заповнити крихтою печива, змішаною з олією та цукром, потім вилити сирну масу. Зверху прикрасити блюдо свіжими ягодами та прибрати в холодильник, дати застигнути (4 години в середньому). Пиріг готовий! При подачі поливати теплою шоколадною глазур’ю.
Інгредієнти:
1 столова ложка цукру;
2 столові ложки какао;
1 столова ложка масла;
2-3 столові ложки мигдального молока.
Спосіб приготування:
Всі інгредієнти змішати і варити на невеликому вогні, помішуючи до однорідності, потім додати вершкове масло. Подавати на стіл гарячою. Якщо потрібний більший обсяг готової глазурі – взяти більше інгредієнтів, зберігаючи пропорції.
До речі, житловий комплекс «Автограф девелопера DIM group» та «Журнал Ліза» презентують новий проект «Кулінарний Автограф»! Дізнайтеся нові авторські рецепти, ділитесь оригінальними рецептами своєї сім’ї, беріть участь у конкурсі та отримуйте цінні подарунки! Деталі за посиланням.