UA
RU

До ювілею Квентіна Тарантіно: впізнай культову стрічку за одним кадром

Редагувати переклад
З 7 вересня стартує Фестиваль американського кіно "Незалежність" у Києві, Львові та Одесі. Ігрова та документальна програми зібрали американські фестивальні хіти останніх років. Тематичний фокус добірки – інклюзивність, солідарність, соціальна нерівність, та боротьба за права людини. На честь 60-річчя
 Квентіна Тарантіно, Фестиваль американського кіно “Незалежність” представить ретроспективу фільмів культового режисера:
 "Кримінальне чтиво", "Безславні виродки", "Одного разу в… Голлівуді"
. Щоб згадати кадри з кіно Тарантіно, які стали культовими, ми звернулися до художників, яких також надихає творчість великого майстра кіно.

Ми попросили художників-тарантіноманів відповісти на два запитання:

1. Який фільм Квентіна Тарантіно неодмінно має подивитись кожен?

2. Хто ваш улюблений персонаж із фільмів Квентіна Тарантіно та чому?

Юлія Тверітіна, Україна

1. Головний фільм Тарантіно стильний і дуже смішний – це «Кримінальне чтиво». Подивитесь його, і решта пазла складеться.

2. Мені подобаються жіночі персонажі з «Убити Білла» практично всі. Потужні та ніжні суворі любасі. Еллі Драйвер (Деріл Ханна) особливо гарна, творчим підходом до вирішення проблем.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 1

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 2

Джон Бродлі, Велика Британія

1. «Кримінальне чтиво». Йому ще притаманна груба манера «Скажених псів», але більш удосконалена техніка сторі-теллінга. Коли цей фільм вийшов на екрани, я тільки переїхав до Лондона, і я пам’ятаю, як це було захоплююче і буквально з кожної праски долинали саундтреки до нього. ( Усміхається).

2. Мій улюблений персонаж — наречена з «Убити Білла» (Ума Турман). Мені подобається епізод, в якому вона отримує інструкції від майстра Пей Мей, а вихід з труни – одна з найприголомшливіших сцен у кіно.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 3

Рубен Гарсія, Іспанія

1. «Скажені пси». Тому що він містить усі характерні елементи тарантинівського кіно: гангстери, чоловіки зі зброєю, гротескні ситуації, кумедні діалоги, історія розказана нелінійно. Все це пізніше буде максимально розкрито у «Кримінальному чтиві», яке для мене продовжує залишатися найкращим фільмом Тарантіно.

2. Містр Вульф («Чистильник»), зіграний Гарві Кейтелем з «Кримінального чтива». Крім веселих діалогів, які він веде, він є персонажем, який вибухає на сцені, як землетрус. Йому вдається перевершити Джулса та Вінсента, не втрачаючи своєї елегантності. Глядач хоче бачити його якомога довше. Думаю, містер Вульф міг би стати зіркою окремого фільму.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 4

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 5

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 6

Назанін Джамшиді, Іран

1. «Кримінальне чтиво». Тарантіно – це єдиний режисер, який знімає фільми для любителів кіно.

2. Наречена з «Убити Білла». Вона – сильна і впевнена в собі, і привносить у фільм східну атмосферу з її самурайською катаною та жовтим комбінезоном (данина поваги Брюсу Лі). Я думаю, що вона найкращий і закінчений персонаж з поміж усіх, кого Тарантіно створив на даний момент.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 7

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 8

Ханмін Ван, Сінгапур

1. «Кримінальне чтиво». Нелінійна розповідь, чорний гумор і приголомшлива операторська робота роблять його must see!

2. Міа Уоллес (Ума Турман) – один із знакових, цікавих та сильних жіночих персонажів в історії кіно та, поза сумнівом, ікона стилю. Мені закарбувалася в пам’яті сцена в ресторані Jack Rabbit Slim’s, оформленому в стилі 1950-х років, де вона танцює і від неї неможливо очей відвести.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 9

Клаудія Марроне , Італія

1. «Кримінальне чтиво». А потім ви побачите всі його фільми, а потім перегляньте їх кілька разів. Тому що щоразу будуть відкриватися нові подробиці. І тому, що фільми Тарантіно викликають звикання! ( Сміється ).

2. Кожен персонаж добре опрацьований і добре вписується в сюжет. У той самий час, кожен окремий персонаж розкриває себе якнайкраще саме завдяки відносинам з іншими персонажами історія, тому кожен одночасно незамінний і помітний. Отже, всі вони є частиною великої мозаїки. Якщо ж дійсно потрібно вибирати лише одного — це доктор Кінг Шульц («Джанґо вільний») і його карета з великим зубом, що гойдається. Дуже кумедна картинка для малювання.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 10

Офеліо Полента , Уругвай

1.«Джанґо вільний». Йому властиві всі фірмові режисерські прийоми Тарантіно: насильство, спрага помсти, пригоди та гумор на межі.

2. Ганс Ланда, якого грає Крістоф Вальц у «Безславних виродках». Він огидний лиходій-макіавеліст, який, між тим, викликає співчуття. Крім того, що він є головним героєм однієї з найкращих сцен Таратіно, у вступній частині фільму, яка чудова як з погляду гри, так і з погляду режисури. Це сцена, яку я іноді передивляюся знову і знову, і їй завжди вдається зачаровувати і хвилювати мене.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 11

Тетяна Корнієнко, Україна

1. «Джекі Браун». У цьому фільмі, окрім звичних для Тарантіно цікавих діалогів, перестрілок, приголомшливого акторського складу, саундтреків, властивий елемент драми, динаміка характерів, які розкриваються інакше до фіналу.

2. Каскадер-маніяк Майк із «Доказ смерті», якого грає Курт Рассел. Подобається, тому що його образ неймовірно смішний: водить машину з качечкою на капоті, любить понти поганяти, а в результаті вибрав не тих дівчат і сам постраждав.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 12

Чінція Качіоппо , США

1. «Кримінальне чтиво». Діалоги, саундтрек, монолог Семюеля Л. Джексона – це все перетворюють фільм на шедевр.

2. Ганс Ланда з «Безславні виродки». Тому що гра Крістофа Вальца є абсолютно бездоганною.

До ювілею Квентіна Тарантіно: дізнайся про культову стрічку за одним кадром-Фото 13

Ілюстрації надані авторами

Статті на тему