UA
RU

До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем'єри українських симфонічних творів

Редагувати переклад
23 січня о 19:00 у Kyiv Symphony Hall відбудеться концерт “Голосі. Українська музика ХХ–ХХІ століть” до заснування Лятошинського-клубу. Kyiv Symphony Orchestra під орудою Луїджі Ґаджеро виконає прем'єри українських симфонічних творів ХХ–ХХІ століть.

До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем'єри українських симфонічних творів-Фото 1

Лятошинський-клуб — це спільнота пасіонаріїв від культури та бізнесу, призваних відкривати, примножувати та просувати українську музыку на батьківщині і для всього світу. Сьогодні, коли нація переживає новий етап самоідентифікації, питання актуалізації вітчизняного мистецтва, велика частка якого залишилася невідомою для широкої аудиторії через ідеологічні тиски колоніальної політики, стоїть надзвичайно остро. 

Ім'я Бориса Лятошинського — визначного композитора і класика української музыки — зовсім не випадково очолює нашу спільноту. Навколо його стану об'єднався гурток українських композиторів-шістдесятників “Київський авангард”, що в свою чергу встановили ще один орієнтир української музыки для сучасних та наступних композиторських генерацій. Тому у програмі концерту 23 січня можна буде передусім почути “голос” самого Бориса Лятошинського, а також композиторів молодших генерацій – Юрія Іщенка, Євгена Станковича та Євгена Петрова.

До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем'єри українських симфонічних творів-Фото 2

З програмою “Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть” можна не лише почути, а й відчути імпульси української історії останнього сторіччя, адже музика є справжнім документом години. За участю ансамблів та оркестру Kyiv Symphony Orchestra з диригентом Луїджі Ґаджеро у концерті прозвучатимуть маловідомі твори Бориса Лятошинського (Струнний квартет №4, Сюїта для квартету духових) (чекала свого виконання більше століття), Соната для флейти, гобою та віолончелі “Голоси” Євгена Станковича (створена у 1966 році). Також Kyiv Symphony Orchestra вперше виконає новий твір “З'ява” Євгена Петрова, за який композитор отримав ІІІ премію на Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика. 

Подія відбудеться у партнерстві Лятошинського-клубу з Kyiv Symphony Orchestra.

Деталі програми доступні за посиланням, квитки можна придбати тут.

До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем'єри українських симфонічних творів-Фото 3

Про ідею створення Лятошинський-клубу розповіла його засновниця Любов Морозова:

Під час ще першої – “Помаранчевої” – революції, коли люди почали зав'язувати на собі помаранчі стрічки, то всі раптом побачили, що однодумців, до того ж активних однодумців багацько. Втім, лише через пізнання та об'єднання “своїх” можна зрушити певні процеси в суспільстві. Lyatoshynsky Club - це така ж спроба об'єднати дуже різних людей для спільної мети. Зібрати разом таких несхожих і таких “своїх” навколо спільного спадщини і заради спільного ж майбутнього.

Мету спільноти Лятошинський-клубу відзначила його головна виконавча директорка Ганна Ставиченко:

Лятошинський-клуб має на меті не лише актуалізацію українського репертуару від Лятошинського, його учнів та молодших генерацій у концертній практикі. Ми також прагнемо відкривати українцям самих собі – через маловідомі чи невідомі сторінки музичної історії, невидані твори, зв'язки, що поєднують музыку з архітектурою, літературою, соціумом, традицією меценатства. Все це можливо лише у спільноті однодумців, яку ми формуємо навколо імені Лятошинського та українського музичного мистецтва ХХ–ХХІ століть.

Відома дослідниця спадщини Бориса Лятошинського та наукова консультантка Лятошинський-клубу Тетяна Гомон визначила, чому саме ім'я Лятошинського може об'єднати навколо себе дієвців культури та бізнесу: “Борис Лятошинський є дуже нестандартною фігурою в українській культурі. Всією своєю сутністю він прагнув інноваційних процесів, і його вплив на наступні покоління композиторів і музикантів безперечний. Упевнена, що саме цей пошук інноваційних та нестандартних ідей є одним з провідних пріоритетів як культури, так і бізнесу”.

Репетиції програми відбуваються 17–22 січня з 10:00 до 13:30 у приміщенні Kyiv Symphony Hall (площа Лесі Українки, 1).

Статті на тему