Edit page title Дружба на роботі: як правильно встановити межі
Edit meta description Дружба на роботі: бути чи не бути? В офісі ми проводимо величезну кількість часу і, безумовно, потребуємо…

Close edit interface
UA
RU

Дружба на роботі: як правильно встановити межі

Редагувати переклад
Дружба на роботі: бути чи не бути?

Дружба на роботі: як правильно встановити кордони.

В офісі ми проводимо величезну кількість часу і, безумовно, потребуємо того, щоб стосунки з колегами були максимально комфортними. Одні вважають, що дружба на роботі може стати на заваді у професійному плані, а інші твердять, що тільки перебуваючи у максимально відкритих відносинах можна продуктивно працювати. 

Як правильно будувати дружні стосунки на роботі, щоб вони приносили лише радість?

Читайте також: 10 порад, як правильно працювати вдома

 

Не пліткуйте

Чи є щось невимушене, ніж обговорити останні події в офісі? На жаль немає. Але завжди потрібно бути уважним, перш ніж почати говорити на дуже педантичні теми. Навіть якщо ви розмовляєте з другом, якому довіряєте, то пам'ятайте, що він може розповісти про це ще комусь. 

Дуже часто неформально спілкування переростає в плітки, намагайтеся уникати такого. 

Не варто говорити про все

Цілком нормально обговорювати з друзями на роботі досить абстрактні теми або, наприклад, плани на вихідні. Але є теми, на які краще не говорити, і одна з них – особисте життя. Ви можете бути відкритим, невимушеним і веселим, коли розмовляєте про все і ні про що, але якщо розмова плавно переходить на слизьку стежку, вас ніхто не змушує розкривати свої секрети. Якщо цікаві колеги насідають із питаннями про особисте життя, наприклад, переведіть розмову на них і поцікавтеся, що відбувається у них на особистому фронті. 

Намагайтеся розділити робочі питання та особисті. Не варто обговорювати педантичні для когось теми. 

Дружба на роботі: як правильно встановити кордони.

Вам ще потім працювати разом

Варто пам'ятати, що дружба з колегою схильна до багатьох ризиків. Наприклад, корпоративної політики чи просування кар'єрними сходами. Безумовно, якщо вам дуже дорога людина, то це лише умовності, але тоді не варто ображатися, якщо товариша підвищать, а вас немає. Робота є робота. 

Читайте також: 10 стильних образів для офісу від Меган Маркл

Дружба – це не для всіх

Не всі хочуть мати друзів на роботі, тому не ображайтеся, якщо колега не оцінить ваших прагнень зав'язати з ним близькі стосунки. Можливо, це навіть на краще, адже потім ви зможете уникнути багатьох розбіжностей.

Дружба – це здорово, але у дружбі на роботі є кілька спірних моментів. Якщо у вас склалися чудові стосунки з колегами, а проводити час у компанії один одного для вас є суцільним задоволенням, то вам дуже пощастило! Але все ж таки варто розділяти роботу та дружбу, щоб уникнути конфліктів та непорозуміння. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему