UA
RU

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі

Редагувати переклад
Українська співачка Лаура Марті – одна з найяскравіших представниць джазу у нашій країні. Артистка виступала на десятках світових та вітчизняних фестивалів на кшталт Leopolis Jazz Fest іпела на одній сцені з музичними легендами. Ми поговорили зі співачкою, щоб більше дізнатися про нішевість джазу в сучасному шоу-бізнесі, її принципи в роботі та багато іншого.  

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі-Фото 1

— Ви — джазова співачка, на скільки відсотків ваш плейлист складається із композицій цього жанру?

— Мабуть, 70% — це бразильський, американський, європейський та етноджаз, а 30% — поп, рок, інді, електронна музика та інше. Мені подобається шукати свій саунд, міксуючи між собою всі стилі, знаходити нові прийоми в аранжуванні та виконанні.

Що більше я дізнаюся нового, то більше у мене з'являється музичних інструментів для своєї авторської музики. У п'яти авторських альбомах та трьох альбомах за моєю участю ви можете все почути.

Я постійно розвиваюсь.

Читайте також: 5 українських музичних гуртів, які ви зобов'язані знати

— Ім'я Лаура Марті широко відоме в Україні переважно у колах людей, які цікавляться джазом чи самі є музикантами. Це особливості жанру чи нашого ринку загалом?

- Так у всьому світі. Хто слухає джаз, знає джазових музикантів, хто любить рок – знає рок-виконавців, хто піп – поп-артистів тощо. Кожна музика має свою аудиторію. Зрозуміло, що джазова музика не для всіх. Взято говорити навіть елітарна музика для обраних. А те, що елітарно, рідко буває масовим. І у джазі відсутній хайп. Все збудовано виключно на музиці.

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі-Фото 2

Тоді як у поп-індустрії навпаки. Хайп — це помітно, а де помітно — там і преса. Що до преси потрапило, те й популярно. Так ось влаштовано. Я виступала із різними проектами практично на всіх джазових фестивалях України. Вдалося побувати багаторазово на фестивалях за кордоном, співпрацювати зі знаменитими музикантами.

У світі шоу-бізнесу ми з моїм продюсером Володимиром Камінським нещодавно. Ідемо красиво і не зраджуємо своїх принципів. Музика – у нас на першому місці. Хочеться творити історію. Створюватимуть пісні, які матимуть довге життя. Дасть Бог – про мене дізнається весь світ.

Як сказано багатьма моїми фанами та випадковими пасажирами на моїх концертах: "Лаура, ваше місце - стадіони!" Мені приємно, що люди так вважають, і я відчуваю в собі цю силу та енергію, спілкуватись із 50 000 людей і більше.

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі-Фото 3

— Джазом ви займаєтеся понад п'ятнадцять років, за цей час виникало бажання переформатуватися та освоїти інший музичний жанр?

- Я постійно розвиваюся. Мені все цікаво: міксувати стилі, змішувати їх із джазом, народжувати щось нове. Мої альбоми Shine і Все буде добре - це, наприклад, привіт інді, поп і рок аудиторіям.

Читайте також: 11 головних концертів у Києві у 2020 році

— Яких принципів у роботі ви дотримуєтеся?

  1. Музика – на першому місці.
  2. Створюватиме музику, яка житиме не один десяток років.
  3. Чи не робити фастфуд.

— За ким з українських музикантів, чи то артисти-початківці, чи ті, що вже відбулися, уважно стежите?

— Уважно ні за ким стежити не вдається. Інакше мені не вистачить часу здійснити усі свої заповітні мрії. У мене багато друзів і на джаз, і на поп-сценеах.

Тому, що потрапляє в поле мого зору та слуху, я завжди тішуся чи співчуваю. Бо знаю, наскільки важким і важливим є кожен крок на шляху до мети. Навіть хибний. Відкоментую фото або напишу в особи, намагаюся підтримати. Це важливо.

Симпатична творчість Джамали, ДахаБраха, Онукі, гурти [О], Марини Круть, Аліни Паш. Усі великі молодці!

Хочеться дарувати людям пісні українською.

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі-Фото 4

— А щодо світових зірок, які музиканти викликають у вас захоплення?

- О, тут список нескінченний! З джазових назва цих: Esperanza Spalding, Gretchen Parlato, Maria João, Lars Danielsson, Pat Metheny Group, Esbjörn Svensson, Wynton Marsalis, Tigran Hamasyan, Zohar Fresco, Avishai Cohen, Robert Glasper, Snarky Puppy та багато інших.

З поп та рок-виконавців: Adele, Coldplay, Radiohead, Alicia Keys, Billie Eilish, LP, Bruno Mars, Bjork та інші.

Читайте також: Музична хронологія: український шоу-бізнес від Скрябіна до Івана Дорна

— Кілька років тому ви мали досвід створення капсульної колекції з брендом OSTEL. Яке місце мода загалом займає у вашому житті?

— Мода стала мені дуже цікавою за останні роки! Це цілий світ, у якому я все ще знаюся. Колекція з OSTEL – лише початок. Відчуваю, що цей канал відкритий у мені теж.

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі-Фото 5

— Майже всі артисти в наш час випускають мерч, а багато хто навіть підписує великі контракти з модними Будинками та їхній одяг змітає з полиць за лічені години. У вас не виникало таких ідей чи, може, навіть були пропозиції?

- Ідеї виникали багато разів. Упевнена, контракти із модними Будинками попереду. Під пісню «Пташина молитва» ми якось зробили лімітовану кількість футболок, бейсболок та їх одразу розмели.

— Ваш останній альбом було написано повністю українською мовою, чому ухвалили таке рішення? Все-таки співаєте ви шістьма різними мовами!

— Я роблю музику в Україні, і це нормально: спілкуватися з публікою на «рідній мові». Хочеться дарувати людям пісні українською мовою, зокрема.

Читайте також: Українські артисти про своє кохання та нелюбов до Києва

Джазова співачка Лаура Марті про нішевість жанру, моду та принципи в роботі-Фото 6

— Лаура, якби ви мали можливість поспілкуватися з легендарним музикантом, якого вже немає в живих, хто б це був? Що б ви його запитали?

— Ох, їх знову багато! Ну, нехай буде унікальний та неповторний Al Jarreau. Запитала б, як створювати таку геніальну музику, як вдавалося залишатися такою доброю людиною все життя. Запитала б, які вправи для голосу він робив щодня. Про що думав під час виступів, стоячи на сцені, чи сумує за цим життям. Запитала б, що він хотів би розповісти мені ще. 

Статті на тему