UA
RU

"Джентельмен сказав - джентельмен зробив": яким вийшов новий фільм Гая Річі

Редагувати переклад
27 січня у кінотеатрі «Оскар» відбулася гала-прем'єра фільму «Джентльмени». Першими стрічку побачили зіркові гості, серед яких були Лілія Пустовіт, Ася Мхітарян, Катя Сільченко, Ніна Васадзе, Діана Глостер, Віта Кін, Оксана Берг, Ахтем Сейтаблаєв, Вероніка та багато інших.
[mc_gallery id=457436]

Редактор Marie Claire Ольга Залізницька побувала на прем'єрі фільму та розповідає, якими вийшли «Джентельмени» Гая Річі. 

Читайте також: 6 головних фільмів січня

У Голлівуді, та й не тільки, добре знають: якщо стандартний кримінальний бойовик розбавити гумором, акторами класу «A» та ще кількома яскравими елементами, успіх буде близько. Може здатися, що на одному лише екшені, красі Коліна Фаррелла та компанії далеко не поїдеш, але Гай Річі робить все по-старому. 

"Джентельмен сказав - джентельмен зробив": яким вийшов новий фільм Гая Річі-Фото 1

Левова частка успіху Гая Річі – кримінальні бойовики. На початку режисерської кар'єри зліт був гарантований завдяки фільмам «Карти, гроші, два столи» та «Великий куш». Перша повнометражна робота – і одразу успіх! Досить рідкісний сценарій, але, як доводить на своєму прикладі Річі, цілком здійсненний.

Щоправда, і падіння з вершини в такому разі неминуче, що він також випробував на собі. Невдалі «Король Артур», «Агенти А.Н.К.Л.», сумнівний «Аладдін», який, щоправда, став найкасовішим у кар'єрі Річі, залишили слід на фільмографії режисера, що його анітрохи не засмучує. 

Після кидань від жанру до жанру Річі повертається до того, з чого починав, відмовляючись від експериментів. Справді, навіщо, якщо глядач чекає від тебе фірмовий стиль та чорний гумор. А попит, як відомо, породжує пропозицію. Так і з'явилися "Джентельмени".

Читайте також: Фільм тижня: «Аббатство Даунтон» - історія про інтриги та англійських аристократів

Сюжет фільму стандартний: є успішний наркобарон Міккі Пірсон, випускник Оксорфда, якому протистоять інші лиходії. Власник найбільших у Британії плантацій марихуани вирішує відійти від справ на своєрідну пенсію, але світ криміналу залишити набагато складніше, ніж офіційну роботу у банку. 

Зацікавлений у покупці бізнесмен виявляється не єдиним охочим прибрати до рук успішну бізнес-імперію, з чого народжується головний конфлікт фільму.

"Джентельмен сказав - джентельмен зробив": яким вийшов новий фільм Гая Річі-Фото 2

Один із улюблених прийомів Гая Річі — стрибки в часі — є й у «Джентельменах». Це допомагає контролювати розпал пристрастей, переходячи від розмірених діалогів до сцен розбірок. 

Окремим пунктом у «Джентельменах» йдуть саундтреки. David Rawlings, Paul Jones, Johnny Rivers – лише мала частина музикантів, пісні яких фоном супроводжують перестрілки та бійки. 

"Джентельмен сказав - джентельмен зробив": яким вийшов новий фільм Гая Річі-Фото 3

Як і в більшості фільмів Гая Річі, жінки в «Джентельменах» (та й сама назва на це недвозначно натякає) будуть у меншості. За роль сильної, але все ж таки залежної, у кадрі відповідає дружина персонажа Меттью Макконахі Мішель Докері. Її героїня Розалінд - вірна супутниця чоловіка та його порадник. Господиня автомайстерні час від часу хизується в шкіряних спідницях і чи не єдина наважується суперечити чоловікові-наркобарону.

Гай Річі, який вирішив повернутися до витоків, не помилився. Кривавий, згідно із законами жанру, і з чорним гумором бойовик нагадує перші роботи режисера і дарує майже дві години стильної картинки, можливість помилуватися талановитими акторами — Меттью Макконахі, Чарлі Ханнемом, Генрі Голдінгом, Колін Фаррелом, Х'ю Грантом, і можливість згадати, любимо Гая Річі. 

Фільм виходить в український прокат із 30 січня. 

Статті на тему