UA
  RU

  Ексклюзив: Інтерв'ю Андрія Хлівнюка у день прем'єри відео «Шкода»

  Редагувати переклад
  У день релізу нового відео "Шкода" гурту "Бумбокс", фронтмен Андрій Хлівнюк згодився із нами поговорити про речі та людей, головне та другорядне. Як і в текстах композицій "Бумбокс", головне залишилося між рядків.

  Хлівнюк Бумбокс
   

  Про що нова пісня «Шкода»?

  Це одна з пісень, під які хочеться повертатись до найрідніших. Просто їхати у бік тих, хто нам небайдужий. Саме це слово багатогранне, то му що це не тільки як «жаль» у сенсі «шкода», а й «жаль», у сенсі, якщо хочеш, то можеш «вжалити» словами.

  Мені припала до душі ідея твоєї попередньої відео «Ангела». Відео притаманний глибокий символізм, до того ж я люблю голландський живопис та коли у кадрі багато деталей. Про яку деталь, говорячи про Андрія Хлівнюка як артиста та як людину, зазвичай забувають, а даремно?

  Цікаве питання, дякую. Якщо говорити про мене як про артиста – то мій слухач не забуває про жодні деталі. Щодо мене як медійної персони, просто людини, яку впізнають на вулиці і не кажуть “я слухаю ваші пісні”, а кажуть “я бачила вас по телебаченню чи в журналі” — люди часто забувають, що перед ними також просто жива людська істота, яка зайнята й не перебуває у стані ліричного героя своїх пісень, чи інтерв'ю. Я не думаю постійно про кохання чи соціальну тематику своїх творів. І я не є учасником інтернет чи телевізійної програми, яку хтось можливо подивись і потім створює образ, щось уже зрозумівши для себе про цього чоловіка. Як і на моєму прикладі, так і на прикладі інших людей відомих, слід пам'ятати про те, що це насамперед люди, а вже потім носії творчих ідей.

  В цілому образ ангела часто використовують режисери кіно та відео. Хто з відомих персонажів-янголів вам найбільше цікавий?

  На думку відразу спадає чудова стрічка «Серце ангела» режисера Алана Паркера, де Роберт Де Ніро у ролі диявола, а головну роль виконує Міккі Рурк. Там йдеться про багатогранність образів і добра і зла, все це живе в одному людині. Чомусь ось так, саме ця стрічка. Але це станом на зараз.

  Коли ви в останній собі хвалили, а за що гавкали?

  Гавкаю собі зазвичай за нестриманість в емоціях, за лишньо сказані слова, сказані просто через підняття градусу розмови. А хвалю собі за перемоги над собою, хоч і невеликі.

  Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

  Все як завжди. Не міняються години, міняються декорації, завжди одне й те саме, це фактично шекспірівські “бути чи не бути”. Відповідь шукайте у класиків.

  Ѓазвіть найРерасивіу СЂС–С‡ С– СЗРѕРјСѓ РІРё С—С— такоя вважаєте ?

  Зараз я вирішив місяць не їсти хліба і цукру і даю це інтерв'ю у французькому кафе La Fabrique, і зараз для мене найгарніша річ зроблена руками людини.

  Якби ви були змушені залишити тільки одне єдине спогад, щоб це було?

  Будь-якою згадкою про мене буде мої пісні. А якщо я собі залишивши лише одне спогад – це були б діти.

  Про якого видатного людини ви згадуєте із легкою скорботою?

  Я згадую частенько із сумою легенькою набагато більш відомих і набагато більш талановитих музикантів, які жили до мене, і які втратили все через емоційні стани та наркотичну залежність. Це мені нагадує про те, що не слід балуватися психотропними.

  Андрій Хлівнюк
  Кого конкретно?

  Так, ні для кого не секрет, що я промоушн менеджер Chet Baker та Billie Holiday.

  Яку композицію ви ставили багато разів на повтор і обов'язково «заставте» послухати друга?

  Я меломан, це дуже багато різних композицій. Я поставив би «Осінь у Нью-Йорку» у виконанні Чарлі Паркера, я її люблю, чесне слово.

  З вами траплявся конфуз, коли ви дуже хотіли поділитися з людиною власним відкриттям у кіно чи музиці, той чоловік не розумів вашого захоплення?

  Я не знаю чи в матеріалі людина чи ні, мені хочеться розповісти про свої враження від твору, але конфуз у тому що мені байдуже бачили ви, чули – чи ні. Я не відчуваю себе розумнішим чи наоборот від того бачив я щось чи не бачив, чув чи не чув, а той хто зі мною за столом чув. Мені цікаво відверто, якщо радять дізнатися про це. Конфуз – так, деякі речі сформували мою особистість, я живу цитатами з різних пісень, фільмів, книжок, які люблю. І коли це фон цитатний не співпадає – мені ніяково.

  Бумбокс

  Коли такій останній годині вам було приємно помовчати?

  Я люблю помовчати і сам із собою і зі своїм котом Жульбертом, який скорочено Жулік. Але ми рідко бачимося, на жаль, останнім часом. Тому можна помовчати з гурчанням мотору своєї старенької автівки, з шарудінням листя в парку Шевченка, можна і з коханим людиною помовчати і це найголовніше мовчання, найважливіше.

  Фото: Соня Плакідюк

  Читайте також: ЧОЛОВІК КАЖЕ: ФРОНТМЕН «БУМБОКС» АНДРЕЙ ХЛИВНЮК

  Статті на тему