UA
RU

Facebook та Instagram почали блокувати фото та хештеги з Бучі: стала відома причина

Редагувати переклад

Фото докази з Київщини, які сколихнули весь світ, почали блокувати у популярних соціальних мережах.

Завдяки Facebook та Instagram прості українці могли розповсюджувати достовірну інформацію про те, що дійсно відбувається на нашій землі і про те, як російські оккупанти влаштовують геноцид. Але кадри з Бучі могли побачити не всі, бо ж їх заблокували.

Facebook та Instagram почали блокувати фото та хештеги з Бучі: стала відома причина-Фото 1

Компанія Meta, яка відповідальна за соціальні мережі Facebook та Instagram, дала офіційне пояснення, чому почалося масове блокування фото з Київщини. Це сталося через автоматизоване сканування хештегів #Bucha, #BuchaMassacre, #GenocideOfUkrainians тощо. Саме в них бот побачив насильницькі кадри, тому блокував. Цей момент надзвичайно обуривши українську спільноту і користувачі почали активно надсилати скарги до Meta. 

Прессекретар організації Енді Стоун відреагував на запит і дав свій відповідь:

Це сталося автоматично через графічний зміст, який люди публікували під цими хештегами. Коли вчора нам повідомили про проблему, ми швидко розблокували хештеги,

 - Написав він у Twitter.

Читайте також: Як українські художники фіксують війну в Україні

Дійсно, Facebook та Instagram автоматично блокують світлини та пости, які звеличують насильство або є надзвичайно відвертими. Та політика компанії не заперечує розповсюдження такої інформації, якщо вона підвищує рівень осознаності суспільства та демонструє порушення прав людини.

Статті на тему