UA
  RU

  Фільм «Маріуполіс 2» отримав спеціальну нагороду у Каннах

  Редагувати переклад
  Спеціальним призом від каннського журі була відзначена стрічка «Маріуполіс 2», знята литовським режиссером Мантасом Кведаравічусому Маріуполі до того, як його розстріляли російські військові на початку квітня.
  Маріуполіс 2

  Фото: facebook.com/m.kutnyakova

  Остання документальна стрічка литовського режисера Мантаса Кведаравічюса складається з кадрів, які литовський режиссер усвідомив у Маріуполі до того, як його розстріляли російські військові на початку квітня. Стрічка була відзначена спеціальною нагородою журі.


  «Наш спеціальний приз дістається фільму, який неможливо порівняти з жодним іншим із конкурсу. До дуже радикального, мужнього, мистецького та екзистенційного висловлювання «Маріуполіс 2». Режисер Матрац Кведаравічус входити до тисяч мирних жителів, убитих російською армією від початку повномасштабного вторгнення путіна», - зазначила Аґнєшка Холланд, президентка журі нагороди L'Oeil d'Or.

  Ірина Цілік

  Фото: facebook.com/ira.tsilyk

  Фільм є дослідження українського суспільства, яке живе під загрозою війни. Завершити фільм допомогла українська партнерка Кведаравічуса Ганна Білоброва.


  «Цей фільм абсолютно неможливо ні з чим порівнювати, він різко виділявся, ніби лежав на окремій поліці; бив під дих до чорноти в очах. А знаючи також усе, що лишилося за кадром… Литовський режиссер Кведаравічус приїхав до Маріуполя у березні, знімав там цивільних, живий з ними, але зрештою потрапив у полон, його катували та вбили. Кохана Мантаса змогла вивезти з Маріуполя не лише тіло свого чоловіка, а й матеріали, які він там зняв. Друзі, коллеги делікатно склали разом відзняті кадри і зробили з цього фільм. Останній фільм Мантаса«, — написала режисерка Ірина Цілик на своїй сторінці у Фейсбук. 

  Читайте також: ПЕС ПАТРОН ПОЛУЧИВ НАГОРОДУ У КАННАХ

  Статті на тему