Edit page title Фільм-відкриття Каннського кінофестивалю більше не називатиметься "Z"
Edit meta description Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся про - якісно, ​​дохідливо та цікаво. І що найголовніше – експертно – Марі Клер Україна.

Close edit interface
UA
RU

Фільм-відкриття Каннського кінофестивалю більше не називатиметься «Z»

Редагувати переклад
14 квітня орагнізатори Каннського кінофестивалю оголосили програму фестивалю, а також що фільмом-відкриттям стане фільм "Z (comme Z)" французького режисера Мішеля Азанавічуса ("Молодий Годар", "Артист"), яка є рімейком японського горору "Не ріж" Шинічіро Уеда .

Канни 2021
 

На прохання офіційного звернення Українського інституту назву зомби-комедії Азанавічуса замінили, оскільки «Z» сьогодні асоціюється із російською агресією проти України. Про це пише видання Різноманітність. Тепер назва стрічки звучить як «Coupez!», що по-українськи можна перекласти, як «Знято!» або «Ріжте!».

Зомбі-комедія Азанавічуса називається "Z (Comme Z)" у Франції, в тому її міжнародна назва - "Final Cut". На Каннському фестивалі фільм в офіційній програмі значиться як "Z (Comme Z)", але Азанавічус говорить, що надалі фестиваль називатиме фільм лише "Final Cut".

Final Cut

Кадр "Final Cut"

Фестиваль зміну назви не коментував. Наталія Мовшович, керівниця відділу кіно Українського інституту, прокоментувала Variety: «Канні мовчати щодо цієї теми. Наскільки я знаю, це небажання засноване на позиції, що це просто збіг і рішення повинен приймати режиссер, і що Final Cut – це міжнародна версія, А Z – французька назва. Але в Росії місцеві ЗМІ вже використовують [назву фільму у своїх інтересах], публікуючи статті, які можна підсумувати як: «Бачите? Вони також нас підтримують». Ми просимо директора фестивалю Тьєррі Фремо та Мішеля Азанавічуса змінити назву фільму на честь всіх жертв із Київської області, Маріуполя чи Харкова».

Хазанавічус розповів Variety, що назвав свій фільм "Z (Comme Z)" у Франції, тому що це комедія про зомби, і вона вдохновлена ​​тим, що у Франції називають "серією Z" (категорія фільмів, схожа на фільми категорії В у Америці) .

«Знати, що ця назва нанесла українському народу деяких страждань, змушує мене відчуватися безсилим, бо це останнє, що я хотів зробити», — зайнявши Азанавічус.

Мішель Hazanavicius

Фото: instagram/thesearchfilm_official

«Я посвятив кілька років своєї життя створенню фільму «Пошуки» про війну 1999 року між Чечнею та росією, який показав варварський спосіб поводження російської армії з народом Чечні. Я думаю, що я єдиний французький режиссер, який зняв фільм про це», – додавши Азанавічус.

Читайте також: У КАННАХ ВІДБУДЕТИСЯ СВІТОВА ПРЕМ'ЄРА ФІЛЬМУ «ПАМФІР» ДМИТРА СУХОЛИТКОГО-СОБЧУКА

Статті на тему