Вони надихають, їх наслідують, ними захоплюються.
Хоч жіноче свято 8 березня і залишиться незабаром частиною історії, ми все ж таки вирішили нагадати вам про сильних кінопредставниць слабкої половини людства.
“Ерін Брокович”, 2000
Історія про Ерін Брокович, самотню жінку з трьома дітьми, яку життя нечасто балувало світлими днями. Для таких, як вона, немає кар’єрних перспектив, є лише скромна робота у маленькій юридичній фірмі. Але для впевненої в собі красуні, яка не соромиться у висловлюваннях, достатньо одного нікчемного шансу, щоб кардинально змінити свою долю.
«Квітка пустелі», 2009
Реальна історія про Варіс Дірія — простий дівчинки-кочівниці із Сомалі. У 13 років вона втекла з сім’ї, дісталася Могадішо, а потім опинилася в Лондоні. За кілька років їй вдалося стати однією з найпопулярніших моделей світу. Варіс не була першою темношкірою топ-моделлю, але вона стала першою жінкою, яка публічно засудила практику жіночого обрізання, була призначена спеціальним послом ООН та створила Фонд боротьби з FGM.
«Дика», 2014
Шеріл Стрейд вирішує самотужки пройти тихоокеанську туристичну стежку завдовжки 1100 миль (1800 кілометрів), щоб позбутися душевних страждань після недавнього розлучення та смерті матері.
«Все ще Еліс», 2014
Одного разу професор лінгвістики прокидається та розуміє, що вона забуває слова. Втрачаючи імена близьких та знайомі назви через швидко прогресуючу хворобу Альцгеймера, Еліс все ж таки пам’ятає, що вона щаслива людина. Дивовижний фільм, який обов’язково варто подивитись, щоб ще раз нагадати собі, що цінність має кожен момент життя.
“Фріда”, 2002
Картина, яка розповідає про життя мексиканської художниці Фріда Калло. Вона почала малювати після пережитої у 18 років автокатастрофи. Будучи прикутою до ліжка багато місяців, вона не здавалася, а почала створювати автопортрети, що відображали її змучену нескінченними операціями душу. У 20 років вона вийшла заміж за найзнаменитішого художника Мексики Дієго Ріверу. Пройде лише кілька років, і вона завоює Париж.
“Посмішка Мони Лізи”, 2003
Знову у головній ролі Джулія Робертс. Цього разу головна героїня Кетрін Енн Вотсон отримує місце викладача історії мистецтв у жіночому коледжі. Проте серед керівництва та викладацького складу коледжу не схвалюють її новаторський підхід. Головна героїня зі пристрасним ентузіазмом кидається у боротьбу за рівноправність статей та роль жінки у суспільстві.
А для тих, хто планується на 8 березня відправиться магазинами, ми пропонуємо добірку фільмів, які надихають на шопінг