UA
RU

Фонтан бажань: що робити та куди піти в Женеві?

Редагувати переклад

Ідеальну локацію для європейського вікенду – Женеву – вивчала Олена Заєць.

Женева

Фото: myswitzerland.com

Ппри виході з літака мій телефон безапеляційно повідомляє: «Ласкаво просимо до Франції!» - "Взагалі-то я в Швейцарії!" – обурююся я. Хоча в чомусь він має рацію – з женевського аеропорту можна запросто вийти і на французьку територію, настільки вона тут близько. "Женева" і "комфорт" - наприклад, з аеропорту до міста ви можете дістатися безкоштовно і всього за 6 хвилин, а в готелі вам видадуть безкоштовний проїзний на весь час проживання.

Женева має свою історію – це кельтське поселення пережило правління Риму і Наполеона; свої легенди – наприклад, про матір 14 дітей на ім'я Кетрін, яка під час раптового штурму міста герцогом Савойським Шарлем Еммануелем у 1602 році не розгубилася і вилила з фортечної стіни на атакуючих каструлю обпалюючого супу (сім'я залишилася голодною, зате вільною). У міста є і свої дивацтва: лава в парку XVIII століття, що розтягнулася на 120 метрів, яка може вмістити 250 осіб, або спеціальна посада при мерії – людина, яка має не проґавити, коли розпуститься перша нирка на найстарішому каштані у парку Бастіонів, щоб наступного дня у місцевих газетах без тіні іронії надрукували: «Офіційно настала весна!»

Женева

Фото: myswitzerland.com

Ну і, нарешті, Женева пропонує гостям масу штампів про себе, які на перевірку виявляються зовсім не затертими, а живими і справжніми, що зрослися з буденним життям міста: це столиця шоколаду та годинної індустрії (на довгій вулиці Рю-де-Рон якихось годинників не знайдеш), колиска кальвінізму, європейський будинок ООН та штаб-квартира Червоного Хреста. І все це під боком у Великого адронного колайдера – чим не центр Всесвіту?

Читайте також: Пристрасть до зміни місць: що таке глемпінг?

Вперше до Женеви я приїхала кілька років тому – на прес-конференцію із Сальмою Хайєк до Палацу націй ООН. І тоді якраз спромоглася розглянути формальності – знаменитий гігантський фонтан, довгу та жваву набережну Женевського озера, собор Святого Петра, з висоти якого видно всю цю красу. Але не встигла вловити дух міста. На цей раз усе було інакше. Я жила, як і раніше, в історичному центрі міста, але на тихому березі Рони, в готелі Mandarin Oriental, Geneva, з терас якого видно дахи будинків, озеро та гори. Багато гуляла пішки, відвідала Spa Mont Blanc в готелі Four Seasons Hotel des Bergues, де мені зробили аромамасаж, і багато часу провела за трапезою в ресторанах. Саме такий розпорядок дня, повний приємних справ, провокує Женева – слово luxury тут позбавляється всього наносного і знаходить сенс, а саме: бажання жити по-справжньому, на повну.

Музей PATEK PHILIPPE

Музей PATEK PHILIPPE (Rue des Vieux-Grenadiers 7) багатий на найнеймовірніші зразки годинникового мистецтва починаючи з XVI століття і до сьогодні.

А НУ-КА, ДІВЧАТА!
Дівич-вечір на виїзді – про цей вид дозвілля подбало бюро Geneva Tourism, випустивши путівник Geneva Girls' Guide. У ньому є заповітні адреси, які зазвичай подружки за секретом передають одна одній: точки шопінгу, адреси салонів краси, місця, де подають страви високої кухні або танцюють до ранку. Купити його можна в туристичних інформаційних центрах міста або отримати як бонус, якщо ви забронюєте номер на жіночу компанію в рамках пропозиції на уїк-енд So'Glam. Інформацію ви знайдете на веб-сайті www.geneve-tourisme.ch. До речі, із Києва до Женеви прямі щоденні рейси виконує авіакомпанія МАУ.

ШОПІНГ-ЛИСТ

  • Знайти подарунок для чоловіка в Женеві не важко: зайдіть у флагманський магазин VICTORINOX (Rue du Marche 2) і виберіть для нього розкладний швейцарський ніж. До речі, ніж можна зібрати відразу своїми руками під керівництвом симпатичного майстра і вигравірувати на ньому ім'я коханого.
  • Ласунам сподобається майстер-клас з виготовлення шоколаду в шоколатерії STETTLER (Rue du Rhone 69). Там вам розкажуть про технологію отримання какао-маси з какао-бобів, дадуть спробувати розплавлений шоколад, кокосове масло в чистому вигляді та найсмачнішу шоколадну «бруківку», яка тане в роті. Без покупки ви звідти точно не підете!
  • За нішевою парфумерією варто відправитися в парфумерний мультибренд THEODORA HAUTE PARFUMERIE (38, Grand Rue), в якому велика та цікава добірка цікавих ароматів – від французьких Olfactive Studio до шведських Byredo та ще десятка інших брендів.

НЕ МОЖНА НЕ Є

  • Єдиний індійський ресторан у Женеві з однією зіркою Мішлен RASOI BY VINEET (Quai Turrettini 1), що знаходиться на першому поверсі готелю Mandarin Oriental, Geneva. Шеф-кухар Прашант Чіпкар готує небесне гурманське меню із шести страв з інтелігентним флером рідної Індії.
  • Чудову сицилійську кухню пропонує ресторан DARIO'S (Rue Montchoisy 4) із приємною романтичною атмосферою. Тут краще забронювати столик на вечір та обов'язково замовити антипасти parmigiana di melanzane – запіканку з баклажанів з пармезаном у томатному соусі.
  • За традиційним сирним фондю вирушайте до ресторану DE L'HOTEL-DE-VILLE (Grand-Rue 39), який колись служив їдальні при казармі. Його інтер'єр прикрашений військовими кашкетами всіх мастей, а до блюд тут подають локальне нефільтроване пиво Calvinus, назване на честь Жана Кальвіна.

Статті на тему