UA
RU

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки

Редагувати переклад

Ми попросили київського фотографа Юлію Вебер розповісти нам про тонкощі портретної зйомки та протестувати флагманський смартфон Huawei P20 Pro з потрійною камерою Leica та штучним інтелектом.

Портрет при природному освітленні

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 1

Знімаючи портрет із природним світлом, важливо пам'ятати, що такий постійно змінюється, і це впливає на результат. Якщо ви почали знімати в похмуру погоду, а потім сонце раптово вийшло з-за хмар, це змінить все! Замість рівномірно освітленого об'єкта зйомки – обличчя з глибокими тінями під очима та носом та на шиї. Також збільшаться шанси отримати кадр із пересвіченою шкірою або одягом, якщо він білий. Якщо ви знімаєте не у професійному режимі з ручними налаштуваннями, з останнім камера смартфона здебільшого впорається сама, почавши знімати “темніше”. Але тіні все одно залишаться, тому краще почекати, поки сонце сховається за хмарами і продовжити знімати.

Якщо ж на вулиці сонячна погода, а на фото хочеться отримати рівномірно освітлену особу, краще знімати у приміщенні біля вікна, де не буде прямих сонячних променів. Тут треба враховувати, що від вікна людина освітлена лише з одного боку, і на знімку половина особи може опинитися у темряві. Щоб уникнути занадто різких тіней, можна попросити модель повернути обличчя на три чверті до вікна. Хоча особисто я люблю глибокі тіні на обличчі, які можуть додати драматизму та виразності, але з такими кадрами складніше працювати, бо доводиться стежити не лише за емоціями та позою моделі, а й за тінями.

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 2

Я намагаюся знімати у максимально великому форматі у максимальній якості. Якщо робити знімки невеликого розміру, можна отримати картинку, далеку від дійсності - дуже різку, з пересвіченими ділянками і чорними тінями. Хоча це питання смаку та завдань – якщо потрібно фото невеликого розміру для Instagram, немає сенсу знімати в максимальній роздільній здатності – фото займатимуть багато місця у пам'яті смартфона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОБИМО КЛАСНІ ЗНІМКИ НА СМАРТФОН З ФОТОГРАФОМ ГАННИЙ ГОЛЬЦБЕРГ

Можливості смартфона Huawei P20 Pro: Смартфон оснащений першою у світі потрійною камерою Leica із безпрецедентно великою кількістю мегапікселів. Він недаремно отримав від фотобенчмарку DxOMark найвищі бали за всю історію існування сайту – навіть любитель за допомогою Huawei P20 Pro може робити якісні художні кольорові або чорно-білі знімки.

Емоційний портрет

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 3

Найчастіше люди хочуть залишити себе для історії щасливими та задоволеними, тому на фото широко посміхаються – у кадрі змінюються лише одяг та локації. Насправді, у житті ми не сміємося так багато, список наших щоденних емоцій набагато ширший. У житті є місце для смутку, розпачу, гніву, образи, іронії, здивування, захоплення тощо. Навіть спокій - теж емоція, тому я досить часто просто прошу людей "бути", згадати якийсь випадок, необов'язково щасливий, і прожити його ще раз. Якщо я знімаю людину, яка сміється, як правило, потім не вибираю кадр, де усмішка найширша, а той, де є момент переходу від широкої усмішки до розслабленого стану, коли людина – справжня. Найкраще, коли виходить зняти портрет без помітної міміки, але такий, щоб було ясно, що модель переживає щось усередині. Саме від таких портретів важко відірвати погляд.

Можливості смартфона Huawei P20 Pro: Знімаючи портрет або селфі, можна створити ілюзію професійного світла: ви вибираєте ефект 3D-освітлення, а штучний інтелект смартфона аналізує обличчя та пропонує варіанти «студійного» освітлення. 

Фото в динаміці

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 4

Щоб фото в динаміці було різким, Huawei P20 Pro є корисною функцією предикативного фокусу, який автоматично стежить за людиною в русі. У більшості ситуацій предикативний фокус полегшує фотографу життя, однак потрібно враховувати, що якщо обличчя в якийсь момент стає не видно – наприклад, воно закрите волоссям, то фокус перескакує на інші частини фотографії. Фото в русі краще знімати, використовуючи серійну зйомку - в такому режимі камера смартфона здатна відобразити навіть дуже короткі і швидкі рухи. В результаті можна вибрати найкращий момент.

Можливості смартфона Huawei P20 Pro: Камера смартфона оснащена передиктивним 4D-автофокусом і функцією Super Action Snapshot, які дозволяють робити по-справжньому якісні знімки об'єктів, що рухаються. А інтелектуальна галерея автоматично сортує зображення та виділяє найкращі знімки користувачів. Вона також підтримує понад 100 тегів для легкої класифікації та пошуку.

Знімки на тлі архітектури

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 5

Для мене портрет – це насамперед сама людина та її емоції, тому однотонне тло – найкраще, що може бути для цього виду зйомки. Однак якщо хочеться обсягу на фотографії та трошки сюжету, зйомка на вулиці – те, що потрібно. Архітектура може домінувати, а людина виглядатиме крихітною, якщо зняти її на тлі високої арки. Можна вписати модель в малюнок барельєфа. Якщо вона симетрична, краще поставити людину по центру. Хоча не варто завжди знімати ідеальну симетрію, іноді можна зробити трошки "кривий", неідеальний кадр, який виглядатиме живішим і менш постановковим.

Можливості смартфона Huawei P20 Pro: У цей смартфон вбудована окрема нейронна мережа (штучний інтелект), яка без підключення до Інтернету автоматично розпізнає зображення. Камера Huawei P20 Pro самостійно розпізнає пейзаж, людину в кадрі, тварину або їжу в тарілці, і для кожного об'єкта зйомки штучний інтелект має свої налаштування. При появі в кадрі людини ІІ автоматично розпізнає об'єкт і застосовує параметри портретного режиму (розмиває заднє тло, виділяючи об'єкт на передньому плані). У смартфоні є окремий режим Портрет, який дозволяє самостійно налаштувати параметри зйомки.

Використання зуму у портретній зйомці

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 6

Фокусна відстань у основного та монохромного об'єктивів Huawei P20 Pro – 27 мм, тому камера гарно “витягує” людину у вертикальному кардрі та добре працює із загальними та середніми планами. Однак якщо вам захочеться зняти крупний план, доведеться піднести смартфон дуже близько до обличчя, і в результаті вийде неприродний портрет із надто опуклим чолом або надто великим носом. У такому разі краще використовувати зум - Особа при цьому матиме природні пропорції.

Можливості смартфона Huawei P20 Pro: Цей смартфон здатний робити знімки з наближенням практично без втрати якості (і це не слова, а реальність) – камера може похвалитися 3-кратним оптичним зумом із додатковою можливістю 5-кратного збільшення.

Чорно-білий портрет

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 7

Відсікання кольору на фото дає можливість сконцентруватися виключно на лініях та емоціях. І якщо тільки колір у кадрі не здається мені надто важливим, я завжди віддаю перевагу контрастним чорно-білим портретам. У фоторедакторі смартфона можна знайти багато варіантів чорно-білих фільтрів, серед них – кілька улюблених на всі випадки життя, де залежно від ситуації можна лише коригувати рівень застосування фільтра. Але я волію вручну регулювати потрібні параметри – світло, тіні, контраст, деталізацію та зернистість, щоб зробити фото контрастними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЕКРЕТИ НІЧНОЇ ЗЙОМКИ ВІД ФОТОГРАФУ СЕРГІЯ ТИМОФЄЄВА

Можливості смартфона Huawei P20 Pro: Коли ви перемикаєте камеру смартфона в монохромний режим, інші сенсори вимикаються, що дає можливість зробити чіткий контрастний знімок, оскільки не потрібно записувати дані про колір. Камери Leica прославилися саме завдяки здатності робити неймовірні чорно-білі знімки, і в Huawei P20 Pro підтримана ця традиція – робити справжні монохромні кадри, а не переводити до ч/б кольорові фотографії.

Фотограф Юлія Вебер про секрети портретної зйомки-Фото 8

Більше інформації про смартфон Huawei P20 Pro ви можете знайти за посиланням.

Статті на тему