UA
RU

Футурама: подорож до Сінгапуру

Редагувати переклад

У Сінгапурі — місті-державі з багатим минулим, ефектним сьогоденням та фантастичним майбутнім — двічі побував Євген Сідаш.

deal-singapore_2659071b

До того, як я вперше опинився в Сінгапурі, він асоціювався у мене хіба що зі рядками з пісні «Танго Магнолія» Олександра Вертинського. Потрапивши туди, я переконався, що нічого спільного у сучасного Сінгапуру із цим геніальним твором немає. "Опаловий і місячний" колоніальний Сінгапур змінився до невпізнання - став суперсучасним, залізобетонно-скляним мегаполісом, справжнім world city, рівним галасливим Нью-Йорку, Лондону або Гонконгу.

Цілеспрямовано потрапити туди з України не так просто: прямих авіарейсів не існує, а дорога з пересадками – довга та дорога. Але якщо ви вже опинилися в Південно-Східній Азії, заїхати в Сінгапур обов'язково варто. Тим більше, в цій країні дозволено 72-годинний безвізовий транзит, а три доби – це цілком достатній термін, щоб насолодитися цим екзотичним місцем.

«Сінгапурський слінг»
Мій перший візит до Сінгапуру припав на китайський Новий рік, який зазвичай відзначається в один із днів між 21 січня і 21 лютого. Здавалося, настрій був зіпсований: переповнене метро, ​​висока вологість, відсутність більш-менш прийнятних варіантів житла на booking.com ... Але потім якось все налагодилося. Житло ми знайшли в районі Джіланг, обійшовши пішки найближчі готелі. А коли ввечері опинилися в центрі, в бухті Marina Bay – усі неприємності здалися смішними та незначними, а щелепа нестримно поповзла вниз.

Читайте також: Найкращі фуд-фестивалі світу

Бухта – суцільне захоплення: гігантські хмарочоси, сліпучі готелі у британському колоніальному стилі, арт-центр Esplanade у формі дуріана, унікальний плавучий стадіон, готель Marina Bay Sands та гігантське колесо огляду заввишки 165 метрів. Архітектурні об'єкти зливаються в такий карколомний футуристичний мікс, що отямитися зовсім непросто.

Готелі – важлива складова образу Сінгапуру, і один з них – старовинний англійський Raffles, відкритий у 1887 році, путівники рекомендували для дегустації знаменитого коктейлю «Сінгапурський слінг» (Singapore Sling), що є сумішшю з джину, вишневого бренді, ананасу. , гренадина, лікерів «Бенедиктин» та «Куантро» Подейкують, що це сучасний рецепт, а оригінальний був загублений ще у 30-х роках минулого століття. Винайшов його бармен Long bar готелю Raffles на ім'я Нгіам Тонг Бун – для офіцера, який побажав вразити свою супутницю.

Втім, до Long bar мені вдалося дістатися тільки в другий приїзд до Сінгапуру, і я зміг сповна насолодитися не тільки коктейлем, а й тамтешньою атмосферою. Як закуска в барі подають арахіс, і відвідувачі кидають горіхову шкаралупу собі під ноги, так що через якийсь час її набирається ледь не по щиколотку, тому пересування баром супроводжується характерним хрускотом.

Азіатський тигр
Наступного ранку я вирушив у знаменитий місцевий зоопарк, який сповна виправдав мої очікування. Кого там тільки не було! Слони, крокодили, мавпи, жирафи, носороги, тигри, кенгуру – лише 315 видів тварин комфортно розмістилися на території 28 гектарів. До речі, звірятка, яке не може завдати шкоди людям, взагалі вільно гуляють по доріжках – наприклад, лемури. Ефект присутності повний! Вже тоді обладналися клітки для панд, але я їх не застав.

Провівши в Сінгапурі цілу добу, я не втомлювався дивуватися, наскільки це круте і сучасне місто. Але так було не завжди - ще на початку 60-х років минулого століття Сінгапур був однією з найбідніших країн світу, без своєї питної води та будівельного піску. Все завозилося із сусідньої Малайзії. З 1963-го по 1965 рік Сінгапур та Малайзія були частинами однієї країни, але потім їх шляхи розійшлися, і крихітне місто-держава (його територія менша, ніж у Києва) вирушив у самостійне плавання, куди Малайзія його «виштовхала». Ось так буває! Усього за 30 років Сінгапур перетворився на «азіатського тигра» з передовою економікою та доходом на душу населення понад $50 тисяч на рік. Тут нічого не чули про економічну кризу, а європейські та американські компанії охоче переносять сюди свої штаб-квартири. Автор цього дива – китаєць Лі Куан Ю, який очолював уряд з 1959 по 1990 рік. Його рецепт виявився простим: максимальне спрощення регулюючих процедур, непримиренна боротьба з корупцією та турбота про інвесторів.

Читайте також: Східні дивацтва: подорож до Японії

Корупції у Сінгапурі тепер просто немає – державні чиновники отримують таку саму зарплату, що й топ-менеджери приватного сектору, а конкурс на заміщення вакантної посади складає сотні людей. Тому всі муніципальні служби працюють як годинник.

До речі, Сінгапур часто називають «fine city» – містом штрафів, але боятися цього не варто. Так, не можна їсти і пити в транспорті, кидати сміття на вулиці і здійснювати різні інші «непотреби» - за це покладаються великі штрафи, але дотримуватися правил не так вже й важко. Однією з найвідоміших заборон (за яку я голосую обома руками) полягає в тому, що в метро не можна їздити з дуріаном - задушливо смердючим азіатським фруктом, перевезення якого дуже смішно описав ще Джералд Даррелл.

Сінгапур - фото

дах світу
Але повернемося до визначних пам'яток Сінгапуру. Безперечно, до них варто зарахувати острів Сентоза, на якому знаходяться парк розваг Universal Studios і безліч інших цікавостей. Ми добиралися туди монорейкою, але можна й канатною дорогою. Після прибуття на Сентозу ми виявили, що багато об'єктів знаходиться на стадії будівництва, зокрема штучний гірськолижний спуск. «Приїжджайте наступного року, – сказав нам один із будівельників. – Все буде готове».

Окреме місце у цій розповіді слід відвести Marina Bay Sands. Напевно, найбільш вдале порівняння для опису готелю – це гігантський інопланетний корабель, що приземлився у мегаполісі. Три 55-поверхові двосотметрові вежі химерної форми, на яких лежить величезний дах-«човна», що видається на 70 метрів від краю останньої вежі – ось так це виглядає. Щоб викупити землю, звести та декорувати комплекс, творцям Marina Bay Sands довелося розщедритися на $5,5 мільярда. З панорамного басейну на даху, де через відсутність звичних бортиків здається, що вода падає прямо вниз, і величезних джакузі, доступних для гостей готелю (яким був і я), вилазити не хочеться.

Читайте також: Як подорожувати з $2 тисячами у кишені

Ось де я так і не встиг побувати в Сінгапурі, то це в порту - одному з найбільших у світі. Будь-якої миті дня і ночі сінгапурський рейд щільно заставлений танкерами, балкерами, ліхтерами та іншими вантажними судами. Порт - годувальник і поїлец острова, напевно, такою самою мірою, як радіоелектронна промисловість, хайтек і фінансовий сектор. Але ви як турист теж можете зробити невеликий внесок у розвиток цієї дивовижної міста-держави – приїхавши і залишивши там частинку свого серця.

Статті на тему