UA
RU

Лижний сезон: французький курорт Самоєн

Редагувати переклад
У Франції чимало курортів, що підкуповують своєю скромною чарівністю. Особливе місце серед них займає альпійський Самоєн.

Лижний сезон: французький курорт Самоєн-Фото 1

Сьогодні у світі налічується понад 2000 тільки основних гірськолижних курортів. Тому не дивно, що коли справа доходить до планування зимової відпустки, ми нерідко навмисно «заморожуємо» цей процес – настільки тяжкі муки вибору. І тут уже потрібно точно розуміти, чого ж ви чекаєте від цього відпочинку. Чи вдосталь накататися на лижах просторими та мальовничими трасами? Продегустувати найкращі червоні вина та гастрономічні новинки? Чи отримати тисячі лайків у Instagram за фото у купальнику та з лижами на тлі неймовірного гірського пейзажу? Приємно, що у світі є місця, що відповідають одразу всім основним вимогам курортників. І це французькі Альпи.

Серед холодних, але таких привабливих гір сховалося чимало затишних курортів сімейного типу. Один із них – Самоєн. Це селище, оточене сімома горами і що має завдяки цьому не тільки особливий мікроклімат, а й неповторну атмосферу. Здається, що дух Різдва та казки не залишає Самоєн протягом усього сезону катання. На маленькій центральній площі рум'яноліціє дівчата продають льодяники, шоколад і навіть суп у пляшках; навпроти чоловіка у традиційних костюмах на радість туристам невтомно демонструють чудеса звучання альпійського рогу; церковні вітражі мерехтять квітами молока та меду під бій баштового годинника. А доповнює всю цю картину величезна липа з хитромудрими гілками, якій, згідно з місцевою легендою, понад 600 років.

Лижний сезон: французький курорт Самоєн-Фото 2

Звичайно ж, таке колоритне та затишне місце – потенційний магніт для всіх, хто хоче втекти від міського божевілля. Тому не дивно, що в районі Самоєна з'явилася одна з найбільших трас у Європі – зона катання Гран-Массіф, на якій можна підкорити максимальну вершину 2100 м і, звичайно, побачити Монблан. До речі, на тлі білого гірського масиву можна ще й фото зробити без сторонньої допомоги. На трасі є камера, яка знімає вас та в режимі реального часу відправляє всі фотографії на спеціальний сайт.

Читайте також: ЛИЖНИЙ СЕЗОН: АВСТРІЙСЬКИЙ ІШГЛЬ

Якщо ж вийшло так, що ви опинилися в Самоєні, але лижі вам не до душі, це не привід у засмучених почуттях намагатися стати на сноуборд (у цьому регіоні на дошці катаються переважно лише підлітки-бунтарі, які намагаються насолити батькам-лижникам). Є, наприклад, можливість освоїти гірський зимовий велосипед чи афганську ходьбу. Друга опція – взагалі унікальний досвід. Вас відвозять високо в гори, видають снігоступи та вчать знову дихати. Виявляється, якщо дотримуватися певних інтервалів у диханні, то й не помітиш, як бадьоро пройдеш пару кілометрів вгору під кутом 45⁰, потопаючи в хрумкому снігу.

Особливе місце посідають і гастрономічні здобутки регіону. З Самоєна непробачно виїхати, не спробувавши картопляно-м'ясну запіканку тартефлет, щедро присмачену сиром Реблошон де Савуа. Не можна обійти увагою і стейк аше, а от якщо захочете продегустувати місцеві напої, то спробуйте лікер Женепі, настояний на полинових травах - точно не помилитеся.  

Лижний сезон: французький курорт Самоєн-Фото 3

Розташування у Самоєна таке ж ідеальне, як і воно саме: селище знаходиться всього в 60 км від міжнародного аеропорту Женеви. А це означає, що дорога від літака до казки займе лише годину. Щоб відчуття чарівництва не залишало вас ні вдень, ні вночі, зупинятися найкраще в шале, де все продумано до дрібниць. Наприклад, нещодавно на курорті відкрилися готель та готельна резиденція Alexane. Над створенням цієї п'ятизіркової зони відпочинку працювали архітектори Мішель та Мілен Форс. На території загальною площею понад 1000 м вони відтворили дух і настрій гірських народів Анд, Гімалаїв та Канадських Скелястих гір. Тому не дивуйтеся, якщо за одним з поворотів ви натрапите на гойдалки, пастки сновидінь або навіть мисливські атрибути.

До речі, готель повністю виконаний із природних матеріалів, і це відчувається з першого кроку по території Alexane. Аромати деревних порід, шкіри, гірських рослин і вид каміна в готелі настільки розслаблюють, що іноді навіть складно змусити себе вийти на схил. Тим більше, що є ще одна дуже сильна спокуса – спа-зона. Чого там варті лише рушники, просочені ароматом едельвейсу і складені у формі цієї квітки, або масажні крісла, які створюють вібрації в такт класичним музичним творам, які ви слухаєте. На згадку про таку відпустку можна привезти спеціальний аромат із деревними нотами, пронизаний духом теплого альпійського шале. Ну а якщо цього вам явно мало, то можна придбати ще й нову мрію - адже апартаменти в Alexane доступні не тільки для оренди, але і для покупки.

[mc_gallery id=432705]

Статті на тему