UA
RU

Гумор, як пігулка від стресу та депресії: у воєнний час і не тільки

Редагувати переклад

Гумор на годині завжди. Не потрібно відрікатися від нього чи нехтувати ним. 

Чомусь ми не дозволяємо собі шартувати чи робити ріпості смішних роликів та мемів про війну. Але ж гумор може спасти нас від психологічних травм.

Гумор, як пігулка від стресу та депресії: у воєнний час і не тільки-Фото 1

З початку війни ми зовсім перестали сміятися, навіть посміхатися дозволяючи собі не кожен. Десь після тижня вторгнення, почали з'являтися перші військові мемі та шутки, побільшало розважальних відео в ТікТок та, все одно, вважається, що гумор не на годині, а зря.

Сміх – захисний та рятувальний механізм нашого організму. Він розслабляє та відволікає, дає надію на світлі майбутнє та дарує відчуття захисту. Гумор під час війни потрібний, якщо, звичайно він не шкодить іншим та відповідає етичним нормам. Хоча це правило актуальне й у мирну годину – шути удачно. Експерти з науково-освітньої платформи від Малої академії наук психологія, психотерапевтка, членкиня Асоціації психологів України та Української спілки психотерапевтів Катерина Романішина та кандидат психологічних наук, ассистент кафедри експериментальної та прикладної психології КНУ ім. Тараса Шевченка Ілля Ягіяєв поділилися основними причинами чому жартувати під час війни нормально і навіть потрібно.

Причина 1: Відчуття безпеки

Гумор дає можливість відсторонитися від промов, що відбуваються навколо. Якщо сміємося з війни, то трохи відгороджуємось від реальності, отримуємо змогу аналізувати ситуацію більш об'єктивно.

Причина 2: Піднімає життєвий тонус

За допомогою сміху можна зняти напругу, покращити свій фізичний стан, посилити життєстійкість та отримати задоволення. Також є така версія, що люди з гарним почуттям гумору більші реалісти можуть реальніше оцінювати критичну ситуацію.

Читайте також: Щоб не плакати, ми сміялися: акаунти в соціальних мережах, які хоча б трохи піднімуть настрій

Причина 3: Об'єднує

Гумор спрощує налагодження соціальних зв'язків. Спільні жарти зміцнюють взаємовідносини та викликають почуття приналежності до групи. Таким чином є більше однодумців.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що шартувати і сміятися з точних мемів чи картинок потрібно, щоб не деморалізуватися та тримати своє психологічне здоров'я під контролем.

Фото: Ivana Cajina/unsplash.com

Статті на тему