UA
RU

In or out: Підсумки року редакції Marie Claire

Редакція Marie Claire - це унікальні, впевнені в собі дівчата, шкіра яких має особливе бачення світу і від природи незалежний погляд на все. І, звичайно, на спільність думок та узгодженість дій ніколи розраховувати не доводиться. Так, в момент чергових розбіжностей, нам на думку прийшла ідея створити особливу рубрику, в рамках якої головні героїні Marie Claire будуть обговорювати найгучніші новини, запуски, фільми, книги та інші елементи інтертейменту, що стоятиму на повестці дня. Сьогодні ж ми підбиваємо підсумки минулого року, та визначаємо власні in та out сорти 2021 року.

Головна редакторка Marie Claire - Ірина Татаренко

In or out: Підсумки року редакції Marie Claire-Фото 1

Головна редакторка Marie Claire - Ірина Татаренко

In — перехід вітчизняних медіа на українську мову

Я розумію, що звучати дивовижно: в Україні українські медіа переходять на українську… У тому, наразі, це лірика, а головне, що у 2021-й додавши до табору українськомовних видань ключових гравців. І журнал Marie Claire був у цьому позитивному зрушенні першим.

In — відкриття кордонів

 
Це чудово, що нарешті ми можемо купувати квитки та планувати подорожі, подавати акредитації на головні світові події та знову перейматися, що надіти на ці заходи. Світ оговтується від локдауну, а вимушена затримка, наприклад, для кіно перетворилася на справжній феєрверк з бестселерів від найталановітіших режисерів світу. Цієї осені та зими ми просто не встигали дух перекладати, бо один за одним увійшли «Дюна» Вільньова, «Французький вісник» Андерсона, «Дім Гуччі» Скотта, «Паралельні матері» Альмадовара, «Матриця»… Ой усе!

Out - рух антиваксерів

Я знаю, що це своя справа шкірного, і що я далі напишу — це моя суб'єктивна думка. Та зрештою… хіба ви не помітили, що час пришвидшився? У сучасному світі потрібно миттєво реагувати на зміни, які він, ні, не пропонує, задає та вимагає. Я теж люблю казки про інопланетян, але дивуюсь, коли байки про вакцинацію чи страх ін'єкцій стає причиною відмови від щеплення.
 

Out — дивні новини

Вчора випадково у стрічці Фейсбуку натрапила на тест від «НВ», де потрібно було спробувати відрізнити фейкові новини від реальних. Мій результат — 10 з 20. Звичайно, це дуже смішно у випадку новини, коли рятувальна група кілька днів шукала людину, яка входила до складу цієї групи. (Зразу хочеться запитати: «Хто спонсор ваших забавок?») Але ті «реальні нереальні» новини, які стосувалися міжнародної та вітчизняної політики вмить прибирають посмішку з обличчя.
 

Керівниця бренду Marie Claire в Україні — Катерина Лагутіна

In or out: Підсумки року редакції Marie Claire-Фото 2

Керівниця бренду Marie Claire в Україні — Катерина Лагутіна

 

In — подорожі

Цього року я побачила батьків, улюблений Антверпен, вперше побувала у Чорногорії, Дубаї та Слов'янську. І все це сталося завдяки науці, лікарям та вакцинації.

In — книжковий клуб

Наприкінці 2020 року я вирішила організувати книжковий клуб Book clan. За 2021 рік ми прочитали 10 книжок, провели 10 класних зустрічей та стали літературними друзями. І це однозначно — іn.

In - cпорт

У 2021 році я вперше спробувала дайвінг, занурилися на 20 метрів у найглибшому басейні Дубаї. Скелелазіння, мені пощастило потренуватися на відкритій локації на Трухановому острові перед тим, як її знищили забудовники. Та верхову їзду, протягом трьох місяців, двічі на тиждень я подорожувала на Іпподром, щоб відпрацьовувати пасажі. Однозначно in, який я хочу забрати з собою у 2022 року.

In - sustainability

Цей рік у плані професійних питань, що обертався навколо теми sustainability у моді, видавництві та світових процесах. Я повністю поринула в тематику сталого розвитку в Україні та за її межами. Упевнена, що наступного року я перейду від теорії до практики.

Out - Covid

Лише один out цього року. Весною я перехворіла на Covid 19, доки не вакцинувалася, відчувала постійний стресс та ризик, що я можу передати вірус рідним чи друзям. Тож вакцинуйтесь та бережіть собі.
 

Fashion-редактор сайта Marie Claire — Анна Вакуленко

In or out: Підсумки року редакції Marie Claire-Фото 3

Fashion-редактор сайта Marie Claire — Анна Вакуленко

In - доля в UFW 

Двічі на рік я смакую наймоднішою подією України — Ukrainian Fashion Week. Проте, до цього три роки я відвідувала захід лише як редактор Marie Claire. Осенью 2021 року мені вдалося пройтись головним подіумом країни (хоча таке в моїй колишній модельній кар'єрі також було) у статусі дизайнера — молодого та невпевненого в собі, але із великими планами на майбутнє. 

In — “Тендітні створіння” 

2021 рік запам'ятався можливістю реалізувати спецпроект у друкованому числі та на сайті Marie Claire, присвячений темі ментального здоров'я. Крім того, що я була і продюсером, і стилістом, і автором, мені також пощастило стати героїнею історії. Проблеми із депресією, тривожністю завжди були для мене занадто приватними та інтимними, аби розповідати про них навіть найближчим людям, проте цього разу я вирішила відверто поділитися переживаннями, аби читачі Marie Claire розуміли, що соромусь насправді немає чого. Неприйняття суспільством інших — проблема самого суспільства, і достеменно не наша. 

Out - втрати 

2021 рік став особливо складним для мене у сенсі втрати відомих громадських особистостей. Я справді плакала, коли помер принц Філіпп, відверто не зрозуміла, як таке могло трапитися, коли загинув Жан-Марк Валле, проте найбільшого болю мені завдала смерть Хелен Маккорі. Для мене як для справжньої потероманки така новина стала шоком. Особливу досаду я відчула, коли стало відомо про “Повернення до Гоґвортсу”, в якому вже не буде чарівної та холодної Нарцисі Мелфой. 

З — розчарування

Багато що пригнічувало мене у 2021 році, проте найбільше — повна сліпота людей перед масштабними загрозами. Політична нестабільність, небажання людей дотримуватися базових правил формату ковідного суспільства та ще багато інших моментів, про які доведеться говорити точно в іншому, більш розгорнутому форматі.

Редактор сайту Marie Claire — Поліна Береза

In or out: Підсумки року редакції Marie Claire-Фото 4

Редактор сайту Marie Claire — Поліна Береза

In - Marie Claire

Цей рік дав мені можливість знову працювати у улюбленій команді професіоналів Marie Claire. Я дуже щаслива повернутись у свою атмосферу, тому це, мабуть, найважливіший “In” 2021 року. До цього я три роки була в декретній відпустці, тому ви, напевно, розумієте моє щастя опинитися десь, за межами дому та щодня поповнювати собі новою, не яжемати, інформацією та корисними знайомствами.

In – запуск рубрики Sustainability Talk

Це великий прорив для мене особисто. Я давно вивчаю тему свідомого споживання і намагаюся синхронізувати його зі своєю сім'єю, а у 2021 році мені випала нагода говорити про це вголос величезній українській громаді. Дякувати потрібно не стільки року, як команді Marie Claire. Дякую вам за таку неймовірну можливість говорити так, щоби тобі учули.

Out - COVID-19

Для мене глобальний “out” цьогоріч це, звичайно, коронавірус. У цьому році він став більш небезпечним, болючим і приніс втрату близького людини. Але, як то кажуть, що не вбиває, то робить нас сильнішими, тому цей момент дав точне розуміння того, що життя коротке і не варто його витрачати на дрібниці: треба вчитися новому, відкривати інші горизонти та пробувати те, що давно хотіла, але ніяк не могла наважитися раніше.

Out — ситуація в Афганістані

Ця історія сколихнула весь світ і закарбувалась у моїй пам'яті. Настільки було шкода людей, які змушені були покидати свою домівку, близьких та рідних та бігти у невідомість. Як люди забивались у літаки та інші транспортні засоби, щоб вибратись за кордон, якомога далі від терористів. Досі задаю собі питання: “Чому життя таке несправедливе? Хто дав право іншим людям вирішувати твою долю?”.

Фотографіня Marie Claire — Ліза Приходько

In or out: Підсумки року редакції Marie Claire-Фото 5

Фотографіня Marie Claire — Ліза Приходько

In – знімання для UFW

Так, для мене це був перший раз, коли я була фотографом на неділі моди. Крім того, що я щовечора верещала мамі телефоном, як мені все подобається, у сенсі формату знімання, так я ще зустріла багато класних людей (про який я також їй захопливо розповідала).

In – подорожі до рідного міста — Кам'янське

Цього року по-новому побачила своє провінційне місто. Таке неквапливе, зрозуміле, історичне. Причина цього відкриття те, що в чергове своє мандрівку до батьків я взяла свою подругу. І таким чином, мені вперше за 25 років випала можливість побути екскурсоводом у своєму Кам'янському. Розповідаючи та гуляючи своїми улюбленими місяцями, я побачила як вона захоплюється всім, а разом з нею і я по-новому почувала своє місто.

Out – party without me

Але для нашої рубрики я мала написати хоч щось) Коли були з друзями в Бельгії, вирішили піти на вечірку до місцевого техноклубу. Простоявши дві з половиною години в черзі посеред, вже веселих студентів, коли вже ми були майже всередині, у нас запитали сертифікати. Круто було те, що він у мене був, але ставав активним на наступний день. Дійшли до висновку, що нічна життя в Антверпені не для нас)).

Out – устриці

Вирішила вперше у своїй житті спробувати ці слизкі штуки. Це було так погано, що вони цілком заслуговують бути у цьому списку.

Статті на тему