UA
RU

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви достеменно не знали

Редагувати переклад
Листопад можна офіційно оголошувати місяцем «хлопчика, який вижив».

4 листопада виповнилося рівно 20 років від дня виходу першого фільму Гаррі Поттер і філософський камінь, який буквально миттєво став шедевром. Незважаючи на те, що працювати над ідеєю романів мама Гаррі Поттера почала ще у 1990 році, закінчила вона дебютну книгу лише у 1997 році – тоді, коли у чарівному світі закінчується історія про сміливого ґрифіндорця.

Втім, світову популярність фантастична сага набула не в останню чергу завдяки Warner Bros., який повірив у потенціал історії. І точно не дарма, адже творцям хлопчик зі шрамів та інші персонажі легендарного епосу принесли чималі гроші. Сьогодні Marie Claire розповідає про маловідомі моменти процесу зйомок історії та тонкощів сюжету.

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Під час сцен Деніел, Руперт та Емма робили справжню домашню роботу.

Як кажуть, зйомки зйомками, а навчання ніхто не скасовував. Крім того, так сцени, коли три персонажі «Золотого тріо» писали есе з Трансфігурації або Зілля, виглядали куди більш правдоподібно. До речі, ставлення до навчання головних акторів точно збіглося з їхніми кіногероями. Емма - відмінниця, Деніел відповідально ставився тільки до улюблених предметів, а Руперт, як і Рон, не надто любив завантажувати себе зайвою роботою.

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Першим, кого затвердили на роль, став виконавець образу Хаґріда

Роббі Колтрейн, незважаючи на чималий послужний список, звичайно, найбільше запам'ятався саме виконанням ролі Геґріда – доброго та дбайливого напіввелетня, лісничого, а згодом і викладача. Роббі став першим актором, якого офіційно затвердили у складі фільму.

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Емма Вотсон пройшла кастинг у школі

Ніяких студій у Лос-Анджелесі та натовпів конкурентів – для Емми Вотсон все було набагато простіше. Так, на роль Герміони Грейнджер дівчинка пробувалась прям у школі. І, як ми знаємо, творці франшизи точно не помилилися зі своїм вибором.

А Руперту Грінту довелося читати реп

Саме так рудоволосий хлопчик отримав роль Рона Візлі. Актор відправив відеозапис творцям фільму, на якому він читав реп, і пояснював, чому саме він має зіграти найкращого друга Гаррі Поттера. Креативний підхід завжди спрацьовує.

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Сім сов грали Буклю

Улюблений вихованець Гаррі Поттера, який у сьомому романі став символом закінчення дитинства хлопчика зі шрамом, — зворушливий та вірний супутник. Буклю грали 7 сов, 3 з яких були використані у першому фільмі.

Читай також: "Ми були молоді і дурні": Крістен Стюарт згадала про роман з Робертом Паттінсоном

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Єдиний страх Джоан Роулінг

Всі секрети історії про Гаррі Поттера ми не знаємо навіть зараз - через десятиліття після виходу останнього роману. Роулінг любить секрети, і зберігає їх так само вірно, як і її улюблений персонаж - Альбус Дамблдор. Під час проміжних інтерв'ю письменниця завжди боялася, що її запитають, із якої деревини створено паличку директора Гоґвортсу. Відповіді – бузина був би надто викривальним, а існування «дарів смерті» мало залишатися інтригою аж до останніх розділів історії.

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Проблеми з кішкою

Звичайно, всі пам'ятають злісну та віроломну кішку завгоспу Хогвартса Філча – місіс Норріс. Вона вже не давала спуску учням Гоґвортсу, відстежуючи кожен їхній невірний крок. Якось, під час зйомок виконавиця компаньйонки шкідливого сквібу втекла, але повернулася, дякувати Богові, через дві доби. До речі, ім'я супутниці Філча Джоан Роулінг вибрала невипадково. Так, місіс Норріс – персонаж із роману Джейн Остін «Менсфілд-парк». Дуже шкідлива тітка, треба помітити.

Квідич був придуманий на помсту бойфренду Джоан Роулінг

Натхнення можна знайти у найнесподіваніших життєвих сценаріях. Так, після чергової сварки зі своїм хлопцем Роулінг вигадала магічний спорт – квідич. Можна лише припустити, як насправді письменниці хотілося, щоб бладжери були реальними.

Епічні бенкети

Кому з нас не хотілося хоча б раз побувати на бенкеті на честь початку навчального року та розподілу нових учнів? Звісно, ​​насамперед через фантастично апетитну їжу. Під час зйомок «Гаррі Поттера та філософського каменю» вся їжа на столах чотирьох факультетів була справжньою. Втім, під світлом софітів вона швидко псувалась, і розносила дуже неприємний аромат.

 

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Природа дементорів

Богґарт, тобто істота, яка демонструє головний страх чарівника, для Гаррі Поттера завжди приймав образ вартових магічної в'язниці Азкабану. Дементори, які висмоктують всі найприємніші, найщасливіші спогади з людини, були вигадані Джоан Роулінг, коли вона сама боролася з депресією. Холод, розпач та безпросвітна темрява – саме так відчував себе будь-який чарівник під час зіткнення з дементором.

Флешбеки у першому фільмі були написані самою Джо

Ми говоримо про ті сцени, де показано, як саме загинули Лілі та Джеймс Поттери. Втім, тут нема чого дивуватися. Як творець історії Роулінг точно знала, як виглядали останні моменти життя батьків Гаррі.

Накладні зуби

Однією з головних характеристик зовнішності Герміони до середини четвертого роману нарівні з копицею неслухняного волосся є надто великі передні зуби. Творці фільму хотіли, щоб Емма Вотсон носила накладні «клаки», щоб відповідати персонажу. Втім, у результаті від цієї ідеї довелося відмовитись, бо нормально розмовляти з подібним ускладненням акторці ніяк не вдавалося.

Історія на віки: 13 фактів про сагу «Гаррі Поттер», яких ви точно не знали.

Алан Рікман знав секрети, які були недоступні іншим акторам

Для того, щоб виконавець ролі Северуса Снейпа краще вжився у складний характер шпигуна, Пожирача Смерті та викладача Зілля, Джоан Роулінг розповіла Алана Рікману багато спойлерів. Тепер, звичайно, ми всі їх знаємо, і зберігатимемо біля самого серця. Завжди.

 

 

Статті на тему