UA
RU

З перших вуст: секрети модельного бізнесу

Редагувати переклад
Модель Аліна Фанта відповіла на найцікавіші питання про модельний бізнес, правильне позування на фотосесії та головні міфи професії. Читайте інтерв'ю ексклюзивно на Marie Claire!





З перших вуст: секрети модельного бізнесу.

 

 

— З якими професійними стереотипами довелося вам зіткнутися?

 

 

— Ви знаєте, до найпоширеніших стереотипів про моделі входять такі:

 

 

  1. Моделі - дурні, поверхневі та неосвічені;
  2. Моделі доступні та нерозбірливі у зв'язках. Часто саме завдяки цьому досягають успіху;
  3. Моделі нічого не їдять.

 

Розповім про власний досвід, адже найчастіше навіть найближчі люди спочатку скептично ставляться до бажання дочки/сестри/подруги займатися модельним бізнесом. Скажу так, це все про ті моделі, які якраз не досягають успіху. Тут скепсис близьких виправданий, адже набагато простіше розширити спектр своїх послуг, ніж працювати над собою та виживати у конкурентній боротьбі за гідні пропозиції. Модель має бути особистістю, тут автоматично виключаються поверховість, обмеженість, нерозбірливість та недбале ставлення до свого організму.

 

 

— Якими якостями має мати успішну модель?

 

 

— Моделінг не терпить непрофесіоналів. Я б хотіла виділити три найголовніші якості успішної моделі: терпіння, вміння чекати, здатність залишатися спокійною, незважаючи ні на що, якою б стресовою була ситуація. Потрібно вміти швидко адаптуватися до обставин і схоплювати все на льоту. Розуміння – щоб відчути ідею фотографа, а потім реалізувати задумки замовників. Працездатність — щоб завжди бути в тонусі, адже зазвичай ніхто не знає, коли закінчиться зйомка сьогодні і коли почнеться завтра. Відсутність стабільного графіка потребує багато сил.

 

 

З перших вуст: секрети модельного бізнесу.

 

 

— Якими секретами позування ви можете поділитись із нашими читачками?

 

 

- Немає жодних особливих секретів. Модель — це та сама актриса. Моделінгу необхідно, як і будь-якій іншій професії, вчитися. Чомусь у багатьох при думці про модельінг виникають такі асоціації: манікюр, шампанське, блиск, гарне життя. Але треба розуміти, що модельний бізнес дуже важка робота. На щастя, вона гідно оплачується. Хоча, на мій великий жаль, у нашій країні цей бізнес досі перебуває у зародковому стані. Я скажу може крамольну думку: "Модель - це товар, який повинен допомогти продавати інший товар".

 

 

- Які пози в жодному разі не варто приймати, якщо хочеться вийти на фото ідеально?

 

 

— Перше негласне правило будь-якої фотосесії — це добрий настрій. Адже якщо тобі щось не подобається чи дратує, ти будеш у напрузі. А камера це одразу відчує! Потрібно запам'ятати: ти маєш отримати максимум задоволення від процесу. Будь весела, спокійна та впевнена в собі, і твої знімки будуть гідні обкладинки модного журналу.

 

 

— Як ви ставитеся до селфі? Або волієте звертатися по допомогу професіоналів?

 

 

— Нормально ставлюся, з гумором, селфі є чудовим та веселим способом показати всьому світу свою самовпевненість, індивідуальність та почуття стилю. Селфі роблять все, починаючи від президентів і закінчуючи домогосподарками та школярами молодших класів. Помилково думати, ніби потрібно просто наводити камеру на своє обличчя і клацати, попередньо все не розпланувавши, адже фотографія, що привертає увагу, є справжнім мистецтвом, яке ваші друзі з великим задоволенням будуть бачити у своїх соцмережах. Селфі має бути веселим. Ви не помилитеся, якщо посміхатиметеся.

 

 

Цілком можливо, що посміхаючись на камеру мобільного або просто фотоапарата, ви відчуєте себе трохи безглуздо, але, раз на те пішло, фотографувати саму себе за допомогою свого телефону вже є досить дурним і нехитрим заняттям. Тому я намагаюся не зловживати ним.

 

 

З перших вуст: секрети модельного бізнесу.

 

 

— Якою ви можете дати пораду дівчатам, які лише починають свій шлях у модельний бізнес?

 

 

— Насамперед дівчина має, наголошую, має реально себе оцінити. Головну роль грають зростання та параметри. Практично всі модельні агенції мають суворі вимоги до зростання, бажано від 174 см до 182 см. Це не просто забаганка модельних агенцій, за давно усталеними стандартами для показів і рекламних компаній шиють одяг однакових розмірів, і якщо вона вам буде мала або велика, це буде виглядати просто безглуздо. Необов'язково мати строгі параметри 90/60/90 це приблизні величини.

 

 

Щоб підвищити свої шанси, необхідно мати справді гарне портфоліо. Звичайно, великий плюс - знання англійської мови і, мабуть, найважливіший крок - вибір закордонного агентства. Якщо зробити правильний вибір, світ моди підкориться дуже швидко, і тоді вас дізнається вся планета! 

 

 

— У вас у Instagram понад 22 тисячі передплатників. Що рекомендуєте зробити, щоб «прокачати» свій обліковий запис?

 

 

- Запастись терпінням. Світ не створювався за одну хвилину. Будь-яке починання вимагає багато часу та сил. Тут діють самі правила: щоб отримати результат треба постаратися. Просто так популярності не з'являється. Іноді одна правильна публікація допоможе здорово підняти обліковий запис у загальному пошуку.

 

 

Важливий нюанс, про який не слід забувати — хештеги. Це простий, але ефективний інструмент соціальних мереж, зараз теги не використовує лише лінивий. Створіть власний, унікальний хештег, будьте особливими, придумайте свій особистий брендований тег, який відображатиме виключно ваші публікації. А це плюсик у вашу особисту «скарбничку» фоловерів (Посміхається). 

 

 

Ділячись живими фотографіями, покажіть, що за красивою картинкою є жива людина. Люди люблять історію. Я намагаюся ділитися своїми переживаннями та думками, тільки так можна завоювати їхню довіру та налагодити контакт. Тільки треба пам'ятати, що пост має бути емоційно яскравим.

 

 

З перших вуст: секрети модельного бізнесу.

 

 

— Яка фотосесія найбільше запам'яталася вам? Чому?

 

 

— Мабуть, це одна з останніх моїх фотосесій. Це була найнебезпечніша зйомка у моєму житті. Я до кінця не усвідомлювала, наскільки ризикованою вона була. Я була в оточенні земноводних: змій, пітонів, варанів та інших гадів. Під час зйомок намагалася голосно не скрикувати та не робити різких рухів. Особливо коли змія шипіла і висовувала довгий тонкий язик. Я так боялася спровокувати змій, що не скаржилася навіть тоді, коли пітон боляче стискав мене потужними холодними кільцями, а варан дряпав тіло. Я намагалася не думати про них і не дивитись у їхні холодні очі. Досі жахається від цієї фотосесії!

 

 

Можемо зробити висновок, що модельінг - професія не для слабких, але працьовитість, бажання вчитися і любов до себе дозволять вам досягти успіху на цій складній ниві. 

 

 

Фотограф: Сербіна Світлана

Помічник фотографа: Корсукова Надія

Модель: Фанта Аліна

Продюсер зйомки: Панін Олег

Візажист: Середкіна Ольга

Помічник візажиста: Олійник Вікторія

Волосся: Ніколаєва Каріна

Статті на тему