UA
  RU

  Як швидко вивчити англійську мову: гайд для чайників та чаїнок

  Багато людей хочуть подорожувати, отримувати більше грошей на роботі за рахунок знання іноземної мови та просто бути поліглотом. Тема, як швидко вивчити англійську мову, цікавить кожного 2-го громадянина. Існує велика кількість методів, як наблизитися до бажаного результату та стати поліглотом.


  Для чого потрібно швидко вивчити англійську

  Іноземні мови у світі користуються особливим попитом. Значення англійської є ознакою освіченості. Без мови практично не реально стати успішним на роботі, подорожувати по всьому світу, складати іспити та вести переговори з партнерами.

  Вивчити англійську мову швидко легко і самостійно нескладно, якщо правильно поставити ціль. Зазвичай люди пояснюють, що їм потрібна мова для роботи, подорожей та спілкування, перегляду фільмів та серіалів. Також деякі люди люблять читати книги не рідною мовою, розуміти, що означає кожне слово в улюблених піснях.


  Зрідка люди самі не знають, чому почали хотіти вивчати англійську. Якщо збагнути справжню мотивацію, вдасться не кинути вивчення на півдорозі.

  Як швидко вивчити англійську мову: гайд для чайників та чаїнок-Фото 1
   

  Основні причини, чому люди вчать англійську в різному віці і намагаються це зробити якнайшвидше:


  • ефективніше проходить навчання, коли людині потрібна англійська для спілкування з представником протилежної статі, офіційної роботи та подорожей;
  • коли людина витрачає багато часу, щоб читати субтитри до серіалів та фільмів, у нього з'являється стимул вивчити англійську мову вдома, щоб одразу розуміти, про що йдеться у картині;
  • ще одна мотивація, чому людина хоче швидко вивчити англійську мову самостійно з нуля – нове хобі (іноді не важливо, чи може людина розмовляти іноземною мовою, важливіше, щоб вона розуміла слова і могла слухати пісні в оригіналі);
  • молодь вивчає англійську, щоб складати успішно іспити або вирушити в плавання (моряки зобов'язані знати іноземну мову, тому що зіткнуться з низкою труднощів у чужій країні чи країнах).

  Продавці та менеджери, як і банківські працівники намагаються швидко вивчити нову для себе мову. Він їм потрібен спілкування з клієнтами. Їх цікавить насамперед рівень Pre-Intermediate.

  Іноді можна зіткнутися з цікавою мотивацією: людина ставить собі за мету, просто швидко вивчити мову. Так званий виклик може перетворитися на хобі та стати чудовою навичкою. Час, витрачений на навчання, не буде даремним.

  Почати навчання англійської можна зі звичайного інтересу. Нова мова – це завжди захоплююча пригода. Тим більше англійська 100% стане в нагоді в поїздках за кордон.  Однією з найсильніших мотивацій залишається переїзд до іншої країни. Якщо людина зіткнулася з переїздом та необхідністю проживання в Америці чи Європі, їй доведеться якнайшвидше купувати підручники та наймати репетитора.

  Сильна мотивація – найближчі іспити. Учні шкіл та студенти знають, що іспитів не уникнути, тому намагаються протягом року не закидати підручники та потроху вчити слова. Не завжди це вдається, тому потрібні ефективні методики, як запам'ятати іноземні слова, пропозиції та навчитися не лише розмовної англійської, а й розібратися у граматиці.


  Що робити самостійно, щоб швидко вивчити англійську

  Якщо виникло питання, як вивчити англійську мову самостійно вдома швидко, варто слідувати порадам експертів. Вони рекомендують поставити правильну мету та не відступати від неї. Обов'язково треба встановити дедлайн - крайню дату, до якої необхідно вивчити певну кількість слів, фраз, правил.

  Щоб дорослому швидко вивчити англійську мову, треба:

  1. Правильно мотивувати себе.
  2. Розробити програму навчання, дивитися ролики із субтитрами.
  3. Спілкуватися з англомовними людьми.
  4. Віддати перевагу онлайн-навчання з куруванням. Вчитель перевірятиме зроблені завдання та пояснюватиме, де і яких було допущено помилок.

  вивчення англійсько - дієві методики


  Іноземну мову вдасться вивчити, якщо вибрати підручник, регулярно повторювати пройдений матеріал. Якщо поринути у мовне середовище, освоювати англійську буде дуже просто.

  Визначаємо нинішній стан справ

  Насамперед, перед тим, як дізнатися, як швидко вивчити англійську мову з нуля, треба визначити свій рівень. Якщо людина раніше вчила французьку або німецьку, то ясна річ йому знадобиться вчити все з самого початку – з алфавіту, звуків, правильної вимови.

  Існує велика кількість тестів, які визначають рівень мови. У процесі тестування перевіряється говоріння, читання, проводиться аудіювання. Також обов'язково перевіряється граматика.

  Рівні англійської:

  • Elementary;
  • Beginner;
  • Pre-Intermediate;
  • Intermediate;
  • Advanced та інші.

  На різних сайтах пройшовши тестування можна визначити, які навички слабкі і над якими варто ретельніше працювати.

  Ставимо ціль

  Правильно поставлена ​​та сформована мета дозволить швидше опанувати нову мову. Починати слід із короткочасних завдань. Бажано щотижня планувати, яких маленьких цілей має бути досягнуто за 7 днів. Наприклад, людина зобов'язується вивчити 50 дієслів, прочитати 20 сторінок англійської книги, зрозуміти, як складати пропозиції минулого часу та майбутнього.

  Якщо щотижня досягати дрібних цілей, через рік відпаде питання, як можна швидко вивчити англійську мову, тому що маленькими кроками вдасться її освоїти.

  Вибрати добрий підручник

  Викладачі чітко знають, як дорослому швидко вивчити англійську мову, якщо він новачок. Вони переконані, що навчання за автентичним підручником дозволить швидше заговорити та зрозуміти граматику.

  За допомогою підручника є можливість структурувати знання та правильно їх «дозувати». Не дарма у підручниках є різні теми, правила, завдання та тестування. Щоб швидко опанувати матеріал, необхідно проходити по 1-2 уроку кожні 2-3 дні. Обов'язково повторюємо пройдений матеріал.

  Найкращі підручники: English for Everyone, Practice Makes Perfect, Global Beginner: Coursebook.

  Вчити напам'ять фрази, а не окремі слова

  Носії мови пропонують швидкий спосіб вивчити англійську з нуля – вчити напам'ять фрази. Варто практикувати цей прийом для швидкого запам'ятовування не окремих слів, а розмовних фраз із різної тематики.

  Якщо людина збирається у поїздку за кордон, їй варто виписати фрази, які найчастіше зустрічаються у подорожах. Потрібно знати, як попросити про допомогу, купити медикаменти, сісти на транспорт до апартаментів, придбати продукти або зробити замовлення їжі додому.

  Існує велика кількість програм для телефонів, в яких зібрані актуальні фрази на всі випадки життя. Іноді наводяться приклади відповідей. 

  У разі екстреного навчання англійською для складання іспитів, треба вивчати приклади фраз для есе. Є статті, як підготуватися до усного та письмового іспиту. Також доступні в мережі вибірки фраз для іспитів.

  як вивчити англійську в домашніх умовах

  Переказувати тематичні тексти

  Безкоштовний спосіб стати поліглотом – віддати перевагу переказу тематичних текстів. Прийом дозволить запам'ятати слова, що часто вживаються, і фрази, підтягнути лексику. Якщо людині потрібно влаштуватися на роботу у певній сфері, необхідно знайти по темі тексти і виписати фрази, що цікавлять.

  Переказ тексту після прочитання збільшить словниковий запас, дозволить зняти обмеження під час розмови. Також людина зможе завчасно підготуватися до співбесіди та не бояться йти на контакт із співрозмовником, носієм англійської мови.

  Повторювати вивчене

  Якщо виникає питання, як швидко та легко вивчити англійську мову, варто спробувати повторювати раніше вивчені слова, фрази. Треба обов'язково повторювати вивчене, щоб не забути в самий невідповідний момент. Щоб запам'ятати слова, можна написати їх на папірцях: з одного боку, пишемо англійське слово, з другого перекладу. Під час перевірки читає російське слово і намагаємось згадати його іноземною.

  Якщо не практикуватися, словниковий запас буде мінімальним і багато слів просто «вилетять» із голови. Викладачі дають поради, як покращити пам'ять, як треба повторювати слова, щоб не забути їх. Вони пропонують вивчати слова за картками з картинками, щоб виникали асоціації з предметом, річчю. Найважче вчити слова, що позначають почуття та емоції.

  Занурюватися у мовне середовище

  На питання, як швидко вивчити англійську мову самостійно, є багато відповідей, але є ефективна методика – занурення у мовне середовище. Занурення це званий спосіб пізнання інший культури, менталітету, способу спілкування.

  Щоб поринути у мовне середовище, варто дивитися фільми та серіали англійською, намагатися перекладати тексти пісень. Непоганий варіант, що дозволяє швидко стати поліглотом - читання книг англійською. Можна скуштувати продукти англомовних країн, кухню, подивитися на визначні пам'ятки.

  Найкращий варіант – поїздка до Америки мінімум на 30 днів. На жаль, не завжди виходить відправитися в таку далеку і дорогу подорож через низку причин. Набагато простіше спробувати вивчити мову за допомогою аудіокниг, роликів у мережі.

  Студентам легше: вони мають можливість поїхати в іншу країну з обміну та провчитися в іноземному ВНЗ якийсь час. За кілька місяців словниковий запас збільшується щонайменше в 2-3 рази. Людина змушена швидше навчатися, щоб не стикатися з проблемами спілкування.

  Якщо постійно чути англійську мову, вдасться швидше заговорити. Переїзд в іншу країну – безцінний досвід, який не дасть жодного матеріалу та підручника в інтернеті.

  У розрізі програми WWOOF є можливість поїхати до іншої країни. Людина буде працювати на фермі, безкоштовно харчуватися, проживати та вивчати мову. Можна вибрати англомовну країну для спілкування з носіями мови. Місцеві жителі, інші працівники та домочадці нерідко допомагають освоїтися на новому місці та навчити англійську.

  Є ще один варіант, як поїхати за кордон і побути в англомовному середовищі – вибрати програму, за якою людина вирушатиме в іншу країну, щоб доглядати чиєсь житло чи людину з інвалідністю. Часто молоді люди летять до Америки, щоб підробляти нянями та вивчати мову.

  Для найму працювати в іншій країні є спеціальні сайти. На платформі вказується особиста інформація, надаються відповіді на питання, які цікавлять роботодавців. Люди можуть відгукуватися на існуючі вакансії. Переїзд можливий за робочою візою. Популярний сайт Trusted Housesitters.

  Слухати аудіоматеріали

  Навчання з аудіоматеріалів розвиває сприйняття англійських слів на слух. Тести до підручників призначені допомагати розуміти слова на слух. Тестування дозволяє оцінити, наскільки людина просунулась в англійській, визначити, які теми найгірше освоїв.

  Короткі аудіоматеріали дозволяють вивчити англійську самостійно. Тренування можливі за допомогою сайтів із подкастами. Найпопулярніший – Learn English Audio.

  Урок із відеоматеріалів теж принесе свої плоди. Треба просто знайти безкоштовне онлайн-навчання і виконувати всі завдання у відповідні терміни. Навчальні ролики зібрані на платформі Engvid.

  Читати книги та статті

  Нерідко люди вчать англійську самостійно за книгами та статтями. Якщо читати та перекладати як мінімум 2-3 сторінки книги на день, можна непогано підтягнути англійську та дізнатися нові слова. У продажу є книжки вже з перекладами, щоб читач міг одразу знайти незнайоме для себе слово та запам'ятати його.

  Як швидко вивчити напам'ять англійську мову за книгою:

  1. Спочатку вибираємо книгу. Варто віддати перевагу простим дитячим оповіданням.
  2. Якщо інша мова потрібна для роботи, вибираємо професійну літературу. Сучасна проза дозволить збільшити запас слів розмовними висловлюваннями.
  3. Легко вивчити мову, якщо займатись прочитанням книг у цікавому для себе жанрі. Зазвичай користується попитом сучасна проза, романи та детективи.
  4. Краще вибирати книги, написані останніми роками, тому що мова теж змінюється і потрібні розмовні вислови, а не старі фрази, які рідко використовуються.

  Також треба звернути увагу на складність тексту. Якщо у реченні більше 5 незнайомих слів, читання такої книги виявиться скрутним. Легка у розумінні книга - "Paddington".

   

  Як прискорити вивчення англійської мови з викладачем

  На питання, як дуже швидко вивчити англійську мову, якщо має бути подорож за кордон, є єдина вірна відповідь – вчитися безпосередньо з носієм мови. Бажано платити за навчання, коли людина не має нуль знань, а як мінімум рівень Pre-Intermediate.

  Якщо рівень нижчий, то варто вчитися самостійно та брати 1-2 уроки на тиждень із звичайним викладачем. Якщо є додаткові засоби, можна придбати програму навчання в інтернеті та проходити її, здаючи домашні завдання.

  Прискорене навчання з викладачем передбачає не тільки оволодіння розмовною англійською, а й точне розуміння граматики. Людина не повинна після уроків зі спеціалістом боятися виходити на контакт із носіями мови. Дуже важливо подолати мовний бар'єр і не переживати за те, що було допущено будь-яку помилку під час спілкування.

  Вивчення мови з носієм добре тим, що людина не хотітиме переходити на російську. Йому доведеться перефразувати те, що він хотів сказати. Не кожен викладач зможе нормально пояснити теорію. Потрібно обов'язково знайти спеціаліста, який знайде підхід до людини та вибудує правильно уроки для максимальної результативності.

  Знайдіть «свого» викладача

  Багато учнів розповідають, як швидко вивчити англійську мову вдома, а також за допомогою викладача. Вони відзначають, що найкращий результат приносить спілкування із носіями мови. Потрібно займатися з учителем, з яким комфортно спілкуватися та який викликає довіру.

  Не всім людям підходить суворий учитель. Іноді треба, щоб учню пояснювали матеріал кілька разів і, можливо, з допомогою картинок та інших методик. Веселі викладачі також цікаві учням, які платять за навчання. Якщо вдасться вибудувати дружні та довірчі відносини між викладачем та учням, то вдасться швидше досягти поставленої мети.

  З викладачем варто займатися щонайменше 3-5 разів на тиждень, щоб швидко заговорити іноземною мовою. Тривалість 1 заняття має бути не менше ніж 1,5-2 години. Також експерти рекомендують виконувати різнопланові домашні завдання, щоб повторити вивчений на уроці матеріал. Вчитель повинен перевіряти домашню роботу, щоб виявити неправильні відповіді та ще раз пояснити те, що спричинило труднощі.