UA
RU

Як почати робити покупки усвідомлено та допомогти планеті: 12 перевірених способів

Редагувати переклад
Відтепер ваш похід у продуктовий магазин стане більш екологічним.
екологічні покупки

Ні для кого не секрет, що наша планета має серйозні проблеми, пов'язані з глобальним потеплінням і зміною клімату. Вони вже почали поступово позначатися на нас, і ми повинні вживати заходів, щоб зупинити цей процес. Хоча може здатися, що ви, як особистість, не можете досягти великих змін, це неправда: зараз саме час почати діяти і допомагати планеті боротися з цією «недугою». 

Читайте також: У БІЙ ЗА ПРИРОДУ:6 СПОСОБІВ ЖИТИ БІЛЬШЕ ЕКОЛОГІЧНО І СВІДОМО

Є безліч варіантів, як можна просто і без особливих зусиль уникнути екологічної катастрофи: це сортування сміття, і усвідомлене споживання, і відмова від пластикових пакетів. Саме на свідомому шопінгу ми вирішили сконцентруватися і підшукали 12 дієвих способів, як легко стати «екологічним» покупцем.

Порада 1. Контролюйте свої покупки 

Безвідходне придбання продуктів починається з ваших звичок у домашніх умовах. Перше, що вам потрібно зробити, це з'ясувати все про свої харчові відходи. Ви купуєте їжу з запасом чи більше, ніж потрібно? Ви купуєте занадто багато продукції відразу, не встигаєте її використовувати, і вона швидко псується? Почніть відстежувати те, що ви викидаєте, щоб мати на увазі, коли будете наступного разу в продуктовому магазині. 

Порада 2. Купуйте тільки те, що вам дійсно потрібне

Розумний шопінг може уберегти вас від нерозумних відходів. Не ходіть в магазин за продуктами, маючи лише невиразне уявлення про те, що вам потрібно - напишіть список, переконайтеся, що саме ці продукти вам необхідні, і не купуйте занадто багато. Ви можете придбати кілька позицій фруктів, але чи дійсно ви збираєтеся з'їсти яблука, апельсини, чорницю та ківі за один тиждень? Краще купити саме те, що вам потрібне тут і зараз.

екологічне споживання

Порада 3. Беріть із собою сумку для покупок

Навчіться говорити касиру в продуктовому: "Пакет не потрібен". Беріть із дому свою сумку, яка зможе вмістити усі ваші покупки. Тим більше, що в тренді авоськи, котрі так любили наші бабусі. Тож відмова від пакетів — це не лише усвідомлений вибір, а й стильне доповнення. 

Порада 4. Використовуйте тканинні мішечки для продуктів на вагу

Якщо з відмовою від основного пакета все просто, то від так званих «маєчок» або одноразових пакетів складніше. Але є чудова альтернатива: зшийте собі кілька тканинних мішечків, протягніть затяжку по периметру тканини, і ваша ємність для розважних продуктів готова. Багато українських брендів пропонують уже готові мішечки різних кольорів та розмірів.

Порада 5. Купуйте продукти без упакування

Якщо ви купуєте м'ясо, рибу або сир, вам краще піти в спеціалізований прилавок, ніж купувати щось запаковане і обгорнуте в пластик. Ідіть до м'ясника замість того, щоб взяти стейк у пластиковій упаковці, купіть свіжий сир замість того, щоб купувати щось у харчовій плівці. Ви також можете принести папір і попросити, щоб продукти загорнули в нього.

Порада 6. Вибирайте розважальні товари

Ще одне важливе правило усвідомленого шопінгу – купувати продукти на вагу. Звичайно, не всі товари можна придбати, але, наприклад, крупи, цукор, чай і кава, порошок і корм для тварин продаються в такому вигляді в деяких магазинах. Це простий спосіб відмовитися від упаковки та потенційно заощадити гроші.

Читайте також: 6 ІНГРЕДІЄНТІВ У КОСМЕТИЦІ, ЯКІ ШКОДУТЬ НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ

відмова від пластику

Порада 7. Використовуйте для сипких продуктів скляні банки

Це може здатися дивним на перший погляд, але якщо ви плануєте купувати сипучі продукти на вагу, при цьому не використовуючи пластикові пакети або контейнери, тоді запасіться банками. Крім того, якщо ви застосуєте свої власні скляні контейнери в магазині, вам не доведеться пересипати крупи або інші подібні продукти після приїзду додому.

Порада 8. Зважте попередньо ваші скляні банки

Якщо ви запитали, як використовувати контейнери для сипких продуктів на практиці, ось корисний лайфхак: зважте їх, перш ніж насипати туди продукти. Виміряйте їх, коли вони порожні, і напишіть вагу на контейнері, щоб ви могли вирахувати його з ваги продуктів, які купуєте. 

відмова від пакетів

Порада 9. Знайдіть альтернативні магазини, які наголошують на скороченні відходів

Легко відправитися до найближчого супермаркету, але якщо ви дійсно намагаєтеся відмовитися від упаковки, тоді вам необхідно провести дослідження та знайти більш екологічний магазин, в якому можна робити покупки. 

Порада 10. Купуйте хліб у пекарні

У більшості продуктових магазинів є пекарня, де продають хліб, булочки та десерти. Замість того, щоб йти до стенду з хлібом і купувати буханець або будь-яку іншу випічку у пластиковій упаковці, йдіть до пекарні та візьміть там необхідні продукти, а потім покладіть їх у свої власні тканинні пакети. Це краще для навколишнього середовища і, ймовірно, смачніше для вас. 

Читайте також: ШІСТЬ ХОРОШИХ ПОБУТОВИХ ЕКО-ЗВИЧОК

екологічні звички

Порада 11. Правильно зберігайте їжу вдома

Знову ж таки, покупки без відходів - це не тільки те, як ви купуєте продукти в магазині, але і вашу поведінку вдома. Ви можете уникнути непотрібних покупок, гарантуючи, що зберігаєте їжу належним чином, тим самим використовувати її до кінця терміну придатності.

Порада 12. Покладіть запасну еко-сумку в машину 

Або в інше місце, наприклад, у скриньку робочого столу. Таким чином, ви не будете застигнуті зненацька і завжди зможете здійснювати екологічні покупки, де б ви не знаходилися.

Сподіваємось, ми надихнули вас на усвідомлене споживання.

Фото:unsplash.com

Статті на тему