Закрити
UA
Життя

Як правильно організувати простір у всій квартирі та забути про безладдя

Поділись:

Весна – саме час розхамляти простір і робити генеральне прибирання. 

posts-to-db-Фото 1

Фото: unsplash.com

Добре організований будинок виглядає не лише стильним та комфортним, але дарує його мешканцям почуття спокою та навіть підвищує продуктивність. Порадами про організацію простору ділиться Шира Джілл. 

Читайте також: 6 кольорів в інтер’єрі, які будуть актуальні цієї весни

 

Передпокій

posts-to-db-Фото 2

@sunnycirclestudio

Перша зона, яку ви бачите і всі гості вашого будинку, – передпокій. Тому важливо, щоб простір був функціональним. 

Кожна річ — своє місце. Коли речі розкидані по кімнаті, вони не мають інтуїтивно зрозумілого місця зберігання. Зверніть увагу на те, які предмети найчастіше захаращують простір і створюють враження безладу. Зазвичай це щось маленьке (ключі, картки, косметика, пошта) або пооб’ємніше сумки або верхній одяг. 

Зберігання. Купуйте красиві та стильні органайзери, в які зручно складатиме всі речі першої необхідності. Це можуть бути плетені кошики, коробки для зберігання або настінні модулі, на які зручно вішати і ключі, і одяг. 

 

ванна

posts-to-db-Фото 3

@studiomcgee

У більшості квартир будинків площа ванної кімнати дуже маленька. Важливо не перевантажувати цю зону зайвим декором та предметами гігієни.

Краще менше, та краще. Позбавтеся всієї простроченої побутової хімії та засобів гігієни, щоб вони не захаращували простір. На виду залиште лише речі першої необхідності, а все інше сховайте у шафу або контейнери. 

Функціональність. Продумайте ванну так, щоб до рушників та засобів гігієни можна було дотягнутися будь-якій людині на відстані витягнутої руки. Не забудьте про гачки для рушників та зону для сушіння білизни, якщо площа дозволяє. 

Читайте також: 5 простих способів оновити ванну команту

 

Кухня

posts-to-db-Фото 4

@kateshyggehome

Навіть якщо ви не проводите на кухні багато часу, подбайте про те, щоб цей простір був максимально комфортним.

Зручне зберігання. Зберігати крупи та інші сипучі продукти набагато зручніше не в магазинній упаковці, а в контейнерах герметичних або скляних банках. З таким підходом до зберігання ви назавжди забудете про шелестіть і псують екологію целофанових упаковках.

Постійний лад. Не щовечора є бажання та можливість проводити генеральне прибирання. Але якщо протягом дня ставити всі предмети на місце, не забувати очищати кухонні поверхні, то ввечері не потрібно буде через силу наводити лад. 

 

Спальня

posts-to-db-Фото 5

@anicja

Спальня – місце, де ми проводимо більшу частину свого життя і набираємось сил після важкого робочого дня. 

Подібність готелю. У багатьох спальнях ліжко займає найбільший відсоток всього простору. Подумайте про те, як добре приїхати ночувати у комфортний готель. Чому б не створити таку саму розслаблюючу атмосферу у власному будинку?

Що зазвичай лежить на вашій тумбочці? Залиште на ній тільки найнеобхідніше. Книги та журнали нехай лежать у відведеному для цього місці. Напевно, предметами першої необхідності стануть крем для рук, бальзам або окуляри.

Читайте також: Найкращі Instagram-аккаунти про інтер’єри

 

Вітальня

posts-to-db-Фото 6

@design_interior_homes

При облаштуванні вітальні виходьте зі свого способу життя.

Вечірки чи відпочинок? Подумайте, для яких цілей найчастіше використовуватимете вітальню. Якщо у вас часто бувають гості, то не примушуйте кімнату великою кількістю меблів. А ось якщо вечірки ви волієте не організовувати, а відвідувати, то поставте зручні меблі та зробіть якісне освітлення.  

 

Гардероб

posts-to-db-Фото 7

@shiragill

Навіть якщо ваше житло не вміщує повноцінну вбиральню, то шафи з речами все одно займають багато місця. 

Без надмірностей. Багато хто грішить тим, що зберігає речі, які не носять. Переберіть весь свій гардероб та розділіть одяг на кілька категорій. Окремо складіть те, що носите часто, і те, що не використовували понад півроку. Не бійтеся позбавлятися зайвого.

Зонування. Коли ви прибрали зайве, подумайте про зонування та чіткий розподіл одягу за категоріями. Повсякденні речі не ховайте далеко, а сезонним виділіть задню частину шафи або окрему полицю.