UA
RU

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні

Редагувати переклад
Кухня - це більше, ніж місце для приготування їжі та вгамування голоду. Це місце для гастрономічних експериментів, веселого спілкування та обміну думками, місце, де збираються друзі та близькі. 

З цими думками і варто підходити до дизайну кухні, настрій якої залежить від домінуючої колірної палітри. Про темперамент кожного кольору та правила його використання в обідній та кухонній зоні розповідає Марина Ковчежнюк, стиліст інтер'єрів та засновниця компанії CO.DE complectation & design. 

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні-Фото 1

Чорний

Суворий, практичний, статусний, колір елегантності та бездоганного смаку.

Незважаючи на універсальність цього кольору, його надлишок справлятиме гнітюче враження і візуально зменшуватиме простір. Так що від вугільних стін і підлог на кухні в цьому відтінку краще відмовитися, тим більше на таких підлогах буде видно будь-яке дрібне сміття. А ось чорні меблі, стільниці, «фартухи», побутові прилади та кухонне начиння виглядатимуть ефектно, особливо у глянсовому виконанні. Але навіть у цих випадках чорний варто використовувати лише як контраст з іншими кольорами. Якщо ви вирішили використати графічну чорно-білу гаму, обов'язково додайте мінімум ще один яскравий акцентний колір. 

Сірий 

Спокійний, нейтральний, збалансований, елегантний колір стабільності. Один із трендових кольорів 2021 року за версією Pantone Color Institute.

Сірий, мабуть, самий непомітний колір, але саме в цьому його гідність. Він є ідеальним тлом для інших відтінків — від неонових до пастельних. Як основне він неймовірно стильно виглядає в ультрасучасній кухні. Сірі камені, граніт, мармур, метал, бетон - ці оздоблювальні матеріали будуть виглядати вкрай ефектно і одразу створять у приміщенні відповідну атмосферу.

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні-Фото 2

Білий

Чистий, свіжий, ніжний, піднесений може втілювати абсолютний мінімалізм. 

З усіх зон будинку білий колір найбільш доречний саме на кухні, особливо якщо шафи мають скляні дверцята. У цьому приміщенні завжди достаток квітів від усіляких продуктів та кухонного начиння, тому білий дозволить очам відпочивати. Якщо ваша кухня виконана в мінімалістському стилі, білий може виглядати неприємним і холодним. Тому обов'язково використовуйте інші кольорові елементи. Наприклад, соковиті, неонові або глибокі темні відтінки додадуть динаміки, а теплі пом'якшать атмосферу.

Читай також: Улюблені модницями класичні сумки “з ім'ям”, і країни, де вони коштують дорожче та найдешевше 

Коричневий

Затишний, благородний, невибагливий, символізує стабільність та надійність.

З погляду дизайну для кухонного простору ідеально підійде кремовий відтінок, який більшість людей сприймають як теплий та ніжний. Цей класичний тон сприяє гарному апетиту, особливо якщо він наближений до світло-гірчичного. Його можна з легкістю використовувати як на широких поверхнях (стіни, підлога, меблі), так і в посуді та дрібному декорі.

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні-Фото 3

Червоний

Палкий, енергійний, має величезну силу і здатний довести емоції до точки кипіння.

Якщо ви побоюєтеся користуватися червоним в інших житлових зонах, сміливо експериментуйте з ним на кухні. Адже тут цей колір тісно пов'язаний з яскравими та корисними фруктами, овочами та соусами. Науково доведено: червоні стіни на кухні та їдальні викликають апетит. Також можна використовувати яскраво-червоні колірні акценти: посуд, побутові прилади, скатертина, годинник, настінні картини.

Рожевий

Ніжний, зворушливий, але часом химерний і зухвалий.

Оскільки рожевий колір у нашому сприйнятті часто пов'язують із солодощами, його надлишок у кухнях та обідніх зонах може здатися нудотним. Шпалери або кухонний гарнітур класичного рожевого відтінку можуть виглядати по-дитячому, тому колір краще використовувати як акцентні в картинах, гравюрах, статуетках, вазонах з кімнатними квітами на підвіконні. Якщо все ж таки хочете зробити його домінуючим, виберіть приглушені сіро-рожеві відтінки.

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні-Фото 4

Жовтий

Веселий, енергійний, життєствердний, заряджений ентузіазмом. Один із трендових кольорів 2021 року за версією Pantone Color Institute.

Жовтий - один із найбільш доречних кольорів у кухнях. Золотисті та вершкові тони пробуджують апетит, тому що підсвідомо асоціюються з соусами та кондитерськими кремами. Сонячна натура кольору робить його ідеальним для зон, де збираються гучні компанії. Але варто уникати зелених і брудних відтінків жовтого: вони несуть у собі негативний настрій.

Помаранчевий

Спекотний, сяючий, веселий, динамічний, що увібрав у себе інтенсивність червоного та сонячне сяйво жовтого.

При використанні в кухні та їдальні таких відтінків як диня, персик, абрикос, папайя, приміщення набуде вишуканості та виразності. У кухні та їдальні знайдеться місце навіть насиченим тонам. Але якщо ви намагаєтеся обмежувати себе в їжі, не захоплюйтеся надто яскравими відтінками та не використовуйте їх у великій кількості. Доречніше буде розмістити помаранчеві аксесуари або колірні плями: кераміку, скляний посуд, скатертину або штори. Ці предмети зарядять енергією всіх, хто зібрався за обіднім столом.

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні-Фото 5

Синій

Стриманий, заспокійливий, свіжий, колір неба та морських просторів.

Класичний колір, який ідеально впишеться в будь-який інтер'єр. Чудово виглядає, наприклад, відтінок барвінку, що володіє внутрішньою теплотою, або блакитна гамма. 

Зелений

Прохолодний, свіжий, розслаблюючий і благотворно діє на око.

Оскільки зір людини з дитинства звикло до зеленого кольору, надміру присутнього в природі, його вільно можна використовувати для кухні. Особливо якщо ви шанувальники екодизайну. Більшість відтінків зеленого чудово вписуються практично у будь-яку колірну схему. Але будьте обережні з сіруватими та жовтувато-зеленими відтінками, вважається, що вони несуть негативний заряд.

Як правильно підібрати колірну гаму при дизайні кухні-Фото 6

Фіолетовий

Магнетичний, загадковий, ексцентричний, вишуканий. 

Для кухні та їдальні доречні яскраві відтінки фіолетового та виноградні тони. Вони мають вишуканість і чудову красу південних фруктів. Холодні винні відтінки ідеальні для кухонь, вікна яких виходять на сонячну сторону. Красиво поєднувати їх зі світлою лавандою, хоча використання тільки цього улюбленого багатьма відтінку зробить приміщення нудотно-солодким.

Марина Ковчежнюк 

https://www.instagram.com/m.kovchezhnyuk/

CO.DE

https://www.instagram.com/code.interior/

https://www.co-de.com.ua/ru/alternative/

Статті на тему