UA
RU

Як скоротити кількість пластику у повсякденному житті

Редагувати переклад
Виявляти турботу про навколишнє середовище час розпочати прямо зараз, щоб не було занадто пізно.  

як почати вести екологічний спосіб життя

У новинах регулярно з'являються новини про глобальні катастрофи та екологічні проблеми. Кіт на Філіппінах викинувся на берег і загинув через 40 кілограмів пластику в шлунку, рідкісний великозубий дельфін помер через пластикові пакети і залишки кульки, на дні Маріанської западини і на вершині Евересту було знайдено пластикове сміття. І це новини лише за останні кілька місяців! Подібні трагічні історії в наш час, на жаль, не рідкість, але вони змушують замислитися про свої повсякденні звички і змінити їх на краще. 

Читайте також: Шість добрих побутових еко-звичок

 

Використовуйте пластикові пакети повторно

Ми використовуємо пластиковий пакет в середньому протягом 12 хвилин, але для розкладання потрібні сотні років, а на переробку повертається дуже маленький відсоток. Якщо немає можливості купити сумку для походів за продуктами, можна повторно використовувати пакети, які є вдома у кожного, а не купувати регулярно нові на касі. Якщо ви не знаєте, коли буде можливість відправитися в магазин, візьміть кілька штук із собою, щоб бути напоготові. 

Те саме стосується маленьких пакетів, в які ми упаковуємо овочі та фрукти. Не обов'язково купувати лляні мішечки, достатньо не забувати використати пластикові пакети повторно. Якщо ви купуєте невелику кількість продуктів, їх можна не пакувати, а клеїти цінники прямо на товар. 

шкода пластику на екологію

Не купуйте продукцію, упаковану у пластик

Запаковані у пластикову тару ягоди, овочі або фрукти обходьте стороною. Насамперед звертайте увагу на продукти, які виставлені на продаж без додаткового пакування. Це не тільки дасть можливість мінімізувати кількість відходів і негативний вплив на екологію, але й допоможе вибрати потрібну кількість продуктів. Безпрограшний варіант. 

Читайте також: 6 способів жити більш екологічно та усвідомлено

Вибирайте продукти у скляній або паперовій тарі

Коли неможливо уникнути упакованих у пластик продуктів, віддавайте перевагу скляній тарі або паперовій, оскільки її можна використати повторно. Наприклад, соуси або напої можна знайти як у пластикових упаковках, так і у скляних. Можливо, у такому разі вам доведеться перейти на продукцію іншого виробника. 

що використовувати замість пластикових пакетів

Використовуйте банки або контейнери для сипких продуктів

Крупи та інші сипучі продукти можна купувати як фасовані в упаковках, так і на вагу. Другий варіант принесе менше шкоди екології, але тільки в тому випадку, якщо ви використовуватимете власну тару для покупок - банки або багаторазові контейнери. У багатьох випадках це коштуватиме дешевше, ніж фасований товар. Звичайно, не всі погодяться на такий спосіб, мотивуючи це непрактичністю, але насправді все виявляється значно простіше. Взяти з собою тару для продуктів не так і складно, якщо йдеться про майбутнє планети. 

Читайте також: Як позбутися від шкідливих звичок

Робіть покупки на ринку

Набагато легше уникнути великої кількості пластику, якщо купувати продукти на фермерському ринку, а чи не в магазині. Більшість продавців продають овочі та фрукти без упаковки, а вам залишається лише взяти тару із собою. До того ж, якщо в супермаркеті ви можете почуватися ніяково, упаковуючи гречку в контейнер або банку, на ринку ніхто не подивиться на вас косо або з нерозумінням. 

корисні екологічні звички

Не купуйте напої у пластикових склянках

Для багатьох кави - це не просто спосіб підбадьоритися, а цілий ритуал: зайти в кав'ярню, вибрати вид напою, обговорити з колегою чи подругою нагальні питання, посидіти на самоті, прогулятися з кавою до роботи. Це навіть можна порівняти із медитацією. Єдиний мінус — пластикові склянки, кришки та трубочки, які йдуть на додачу до кави. Альтернативою стане багаторазова склянка з бамбука або термочашка. Їх зручно брати із собою та протягом дня наливати туди воду або купувати інші напої. Якщо є можливість, випийте каву прямо у закладі зі звичайної чашки, а не беріть із собою. 

Читайте також: Щоденні звички, які зроблять ваше життя кращим

Не купуйте товар, якому немає альтернативи без пластикової упаковки

Можна знайти альтернативу будь-якому товару, але трапляються випадки, коли вибору немає і продукт є тільки у пластиковій упаковці. Що робити у цій ситуації? Намагайтеся не купувати такі товари, якщо вони не є першою потребою. Але коли вибору немає, не докоряйте собі, головне — впровадження звичок, які в перспективі можуть зробити наше майбутнє і майбутнє планети кращим. 

Ці маленькі лайфхаки можуть змінити ваш стиль життя та звички, але вони маленька крапля в океані. Варто шукати способи поінформування суспільства про охорону навколишнього середовища та впроваджувати масштабні екологічні ініціативи на рівні держави, а не одну єдину людину. Але істина «починати треба з себе» все ж таки діє безвідмовно. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему