UA
RU

Як стати хорошим співрозмовником і підтримати будь-яку розмову: 10 порад

Редагувати переклад

Стати майстром слова та підтримати будь-яку розмову не так і складно, якщо знати кілька загальних правил. 

 

Щодня ми спілкуємося з людьми: у транспорті, на роботі, у кафе та під час особистих зустрічей. Але підтримувати розмову легко не у всіх ситуаціях.

Як стати хорошим співрозмовником і підтримати будь-яку розмову: 10 порад-Фото 1

Стати віртуозом у спілкуванні можуть не всі, особливо якщо ви не любите розмовляти довше за п'ять хвилин, але підтримати розмову можна за допомогою нескладних порад. Ми протестували їх на собі і хочемо відзначити, що вони справді працюють.

Сам собі редактор

Гарний співрозмовник – сам собі редактор. Він розуміє, які історії можна розповідати, а яких тим краще уникати. Орієнтуйтесь на настрій свого товариша. Якщо він втомлений або посварився з близькою людиною, то не заводьте розмову про світові катаклізми та свої проблеми на роботі. Також варто уникати зайвих деталей у розмові. Розповідайте історію так, ніби пишіть статтю до журналу: не використовуйте довгі паузи, слова-паразити та непотрібні уточнення. Тоді вас буде цікавіше слухати.

Менше говорити та більше слухати

Усім відоме правило щодо розмови звучить так: менше говорити і більше слухати. Але насправді ми часто чинимо навпаки. Особливо якщо хочеться виговоритися чи розповісти про події за останній рік. Виведіть собі якусь формулу: якщо монолог триває кілька хвилин і співрозмовник з цікавістю слухає, то можете продовжувати, якщо ні, то зупиніться і попросіть його розповісти про щось. 

Читайте також: 5 речей, яких варто уникати листування з партнером

Не відволікатись

Найприкріше, коли під час розмови співрозмовник відволікається на телефон або зовсім не слухає. Адже ви спілкуєтесь з людиною, на повідомлення можна відповісти пізніше. Навіть якщо тема розмови не дуже цікава, то не варто показово позіхати та дивитися у вікно, це образить оповідача. Краще перекладати розмову на тему, яка буде цікава обом сторонам. 

 

Уточнюючі питання

Щоб показати зацікавленість у розмові, під час розповіді співрозмовника ставте уточнюючі питання. Це буде головною ознакою того, що тема вам цікава. Якщо щось було незрозуміло, то не бійтеся перепитувати. Співрозмовник відчує довіру та спробує доступно пояснити незрозуміле. До того ж це непоганий спосіб дізнатися щось нове і розширити власні горизонти. 

Читайте також: 5 речей, які не варто говорити своїм одиноким подругам

Бути в курсі цікавих подій

Звичайно, вам не варто знати всі світові та місцеві новини, якщо ви не працюєте редактором на сайті, але це стане чудовою темою для розмови. Особливо рятують такі теми, коли розмова не в'яжеться і обидва співрозмовники почуваються ніяково. Обговоріть нові фільми чи серіали, виходи зірок на червоній доріжці, новини зі світу політики чи культури. Якщо ви знайомі з людиною мало, то це дозволить більше дізнатися про її смаки та погляди на життя. Запитайте, наприклад, як він ставиться до шуб з натурального хутра і багато про нього зрозумієте.

Як стати хорошим співрозмовником і підтримати будь-яку розмову: 10 порад-Фото 2

Вміти веселити та співчувати

Розділяти чужі емоції завжди цінна навичка. До людей, які прагнуть підтримати в емоційному плані, завжди ставляться з великою повагою. Тому добрий співрозмовник повинен знати межі та вміти не лише розповісти доречний та веселий жарт, але ще й знайти слова підтримки, коли це вимагає опонент.

Робити паузи та цінувати мовчання

Хороший співрозмовник знає, що мовчання в розмовах або паузи, що затяглися, — це не привід для того, щоб її заповнювати. Іноді таке явище означає, що ваш опонент хоче змінити тему і готуватися морально до нового обговорення, тому й узяв паузу, щоб дати розуму трохи відпочити і переключитися. Тож не намагайтеся постійно заповнювати тишу між розмовою.

Бути ввічливим

Чемність - одна з ключових якостей, які потрібні в будь-якій сфері діяльності, у тому числі і в спілкуванні. Ідеальний співрозмовник – ввічливий співрозмовник. Він поважає свого напарника по розмові, не перебиває того, хто говорить, виявляє інтерес до теми, не говорить надміру про себе і свої успіхи, а також не відволікається на телефон. Здавалося б, все просто, але комусь цей пункт важко.

Подяка за бесіду

Наприкінці обговорення, подякуйте своєму співрозмовнику за цікаву розмову та добре проведений час. Повторіть якийсь момент із розмови, що продемонструвати, що ви запам'ятали інформацію і вам вона буде корисною.

Завжди знаходите позитивні приводи

Намагайтеся уникати неприємних тем і замінювати більш натхненними і позитивними. Наприклад, не варто згадувати про минулі образи, краще спланувати приємне проведення часу або обговорити майбутню прем'єру фільму. Не варто спеціально говорити про якісь неприємності та будувати на базі цього розмову, краще згадати про щось приємне.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему