UA
RU

Справа зовсім не в кісточці: як вибрати манго у магазині

Редагувати переклад

Екзотичні фрукти давно не новинка для звичайних магазинів чи супермаркетів. Манго входить до корисних, незвичайних і дуже поживних фруктів. У бажанні знайти хороший плід потрібно зрозуміти, як вибрати манго - незважаючи на зовнішню схожість, розрізнити зрілий і незрілий фрукт вдасться. Про те, як вибрати стигле манго важливо знати батькам, які дають манго дітям як корисний прикорм.

Про що ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю:

Чим корисний манґо?

Як вибрати хороше манго в магазині: для початку потрібно зрозуміти, навіщо фрукт потрібен. Екзотичний плід відрізняється вітамінним складом. Він надає загальнозміцнюючу властивість.

Як вибрати манго в магазині: потрібно розуміти, що манго може бути корисним та шкідливим у певних випадках, як і будь-який натуральний продукт. Навіть гарне манго у магазині стає причиною алергій, різноманітних негативних реакцій.

Чим манго корисний:

  • м'якуш має збалансований вітамінний склад - він допомагає впоратися з першими симптомами авітамінозу;
  • екзотичний фрукт допомагає налагодити роботу ШКТ;
  • дерево, на якому ростуть плоди, у багатьох народах вважається магічним – воно приносить добробут.

Манго має антисептичну дію, тому допомагає з різними запаленнями шлунково-кишкового тракту. Фрукт є гарною профілактикою у разі простудних захворювань, особливо сезонних.

Манго дозволяє відновити водний баланс, що корисно дорослим та дітям. Якщо переглянути різні інтернет спільноти, можна знайти дослідження про те, що манго використовують у підтримувальній терапії під час проходження лікування від раку.

Манго допомагає відновити нервову систему. У разі затяжної депресії м'якуш сприяє заспокоєнню, допомагає впоратися з хронічним стресом. За дослідженнями, манго покращує настрій та допомагає у схудненні.

Для людей, які намагаються скинути зайву вагу, манго – найкращий засіб. Воно дозволяє замінити насолоди, не шкодить фігурі, а навпаки сприяє відновленню метаболізму. Поступово вага починає знижуватися.

Серед протипоказань є непереносимість окремих компонентів манго. Прикорм для дітей запроваджується поступово, щоб відстежити будь-яку негативну реакцію. У разі перших симптомів алергії манго слід повністю виключити з раціону.

стиглий нарізаний манго

Де використовується манго?

Про те, як вибрати манго в магазині, потрібно замислитись, якщо є проблеми зі здоров'ям чи потрібна натуральна альтернатива косметологічним засобам. Тоді є кілька варіантів, як вибрати плід манго. Стиглий фрукт використовується в приготуванні різних страв та для настоянок. Нестиглий фрукт підійде для косметології або для приготування народної медицини. Нестиглий фрукт у їжу не вживають, бо може виникнути негативна реакція.

Як вибрати стиглий манго в магазині для косметологічних цілей – потрібно вибрати максимально стиглий, навіть перестиглий фрукт. Чим м'якша м'якоть, тим поживніше вийде маска, будь-який інший косметичний засіб.

Основні критерії вибору

Головна ознака стиглого фрукта, особливо екзотичного, є рівна і в міру щільна шкірка. Як вибрати стиглий плід манго - також звертати увагу на шкірку. Вона повинна бути рівною, однорідною та блискучою.

Як вибрати смачний манго:

  • стиглий фрукт немає маленького розміру;
  • будь-які пошкодження повинні змусити засумніватися як плод;
  • свіже манго має бути дуже твердим.

Зелений манго, як і стиглий манго, може мати великі розміри. І тут головним орієнтиром буде щільність плода. Чим він твердіший, тим більша ймовірність, що фрукт ще зелений.

Магазин у Росії часто закуповує зелені плоди, щоб вони не встигли зіпсуватися. Часто такі плоди потрапляють на прилавок, потім стають покупкою. Вибрати манго правильно швидше не забаганка, а необхідність. Вдома зберігати незрілий плід складніше.

Тропічний фрукт не повинен бути покритим плямами. Будь-які ушкодження створюють усі умови для розмноження патогенної мікрофлори. Незабаром на шкірці з'явиться цвіль, інший грибок. Соковитий фрукт повинен щільно покриватися шкіркою з усіх боків.

Принцип вибору плода максимально простий:

  • спочатку оцінюємо зовнішній вигляд;
  • далі промацуємо шкірку без завдання пошкоджень;
  • в кінці плід можна понюхати, щоб зрозуміти, як аромат переважає.

Три простих етапи гарантують, що вдома після покупки не чекатиме неприємний сюрприз. Вибір правильного фрукта є гарантією, що він не викличе негативних реакцій з боку організму.

топ факторів стиглого манго

Зовнішній вигляд

Смачний манго знаходиться в стиглому, але не переспівному стані. Манго плід покритий шкіркою, яка тонка, але щільна. Чим стигліший фрукт, тим м'якша шкірка. Перестиглий фрукт має нееластичну шкірку.

Стиглий фрукт має зелений відтінок шкірки. Манго має характерну пляму – воно зазвичай жовтого або червоного кольору. Плід має однорідний колір, переходи між квітами плавні.

Смачний плід не повинен мати жодних темних плям, смуг чи інших темних ділянок. Незалежно від сорту, шкірка повинна залишатися зеленою або жовтуватою. Яскравий колір та насиченість відтінків – головний перший орієнтир при виборі манго. Блякла шкірка - ознака поганого плода.

Оглянути плоди – безкоштовно та безпечно. Подібний тест доступний у будь-якому магазині. Оцінити стан, колір шкірки можна навіть на відстані. Швидкий тест обов'язковий, якщо фрукт вибирають для дитячого підгодовування.

тактильні відчуття

Якщо манго виглядає добре, далі потрібно оцінити її текстуру. Вибір плоду великою мірою залежить від тактильних відчуттів. При натисканні пальцем – невеликий тиск без пошкодження шкірки, має залишатися вм'ятина. М'якуш під шкіркою не провалюється, але трохи просідає, ніби спресовується. Подібний ефект говорить про те, що м'якоть усередині соковита.

Висота вм'ятини не повинна бути великою, інакше вона говорить про те, що фрукт встиг переспіти. Додаткові ознаки, що манго краще не брати:

  • м'якуш надмірно м'який;
  • від невеликого тиску порвалася шкірка;
  • зморшки на поверхні шкірки утворилися до натискання.

Зазвичай ціна на перезрілий фрукт нижче, так магазин або сайт намагається позбавитися продукції, яка скоро стане непридатною для продажу. Тактильний тест у разі є обов'язковим.

Багато в чому тактильний тест дає чітке уявлення, який стадії дозрівання перебуває фрукт. У нього є і зворотний бік - після натискання покупець може зіпсувати продукт, доклавши більше сили, ніж потрібно. Тому в багатьох магазинах торкатися манго до покупки не можна, в такому випадку краще використовувати тест візуального пошуку ідеального екзотичного фрукта.

ознаки стиглого манго

Ароматичні властивості

Заключний етап, що дає повне уявлення про фрукт – «нюхальний» тест. Достатньо понюхати плід, щоб зрозуміти, наскільки приємний запах. Тільки стиглі плоди мають середній за інтенсивністю і приємний запах.

Який запах у стиглого манго:

  • солодкий;
  • трохи квітковий.

Багато хто порівнює запах стиглого манго з ароматом квіткового меду. В ароматі відразу вловлюється насолода - головний орієнтир при виборі манго в магазині.

Запах манго нерівномірний по всій довжині. У центрі він солодший, але ближче до плодоніжки виявляються інші нотки. Вони є поєднанням смолистого та хвойного запаху. Незважаючи на терпкість, запах залишається приємним, більш насиченим. Багатьом саме хвойний запах не подобається, він відлякує – серед фруктів, що ростуть на території Росії, із подібним запахом плодів немає.

Відсутність запаху – поганий знак. Зазвичай запах відсутній у плодів, які ще зелені і тільки дозріватимуть. Головна проблема вибору незрілого плоду в тому, що відразу після покупки його розрізають і потім він уже не дозріє за всього бажання людини. Якщо купити плід, що не пахне, але дати йому постояти - подібну проблему вдасться уникнути.

Кислинка в запаху також поганий знак. Він говорить про те, що фрукт уже почав псуватися. У ньому почалися незворотні та небезпечні хімічні реакції. Навіть якщо смак м'якоті не видасть ознак зіпсованого продукту, очікувати на реакцію організму можна будь-яку. Ніхто не гарантує безпеку покупця після вживання зіпсованого манго.

Якою має бути м'якоть

Основні ознаки, як вибрати гарне манго – гарний зовнішній вигляд, правильна суміш м'якоті.

Як вибрати свіже манго:

  • розрізати плід, розглянути м'якоть;
  • кісточка має щільно прилягати до м'якоті;
  • запах стає яскравішим, солодким;
  • м'якоть має бути дуже соковитою.

Інші характеристики м'якуша: вона соковита, волокниста. Незважаючи на те, що кісточка щільно прилягає до м'якоті, її легко відокремити ще одна ознака, що фрукт дозрів.

Колір м'якуша безпосередньо залежить від сорту, але він зазвичай варіюється від світло-жовтого до помаранчевого. Смакові якості м'якоті також залежать від сорту, способу та тривалості транспортування. Зазвичай стиглий манго на смак нагадує поєднання персика і дині або ананаса.

Тверда м'якоть буває тільки у не стиглого фрукта. Кісточка також не відокремлюється. Загальний смак кислий, гіркий. У незрілого плоду може зовсім відсутній смак, як і запах.

Перестигла м'якоть буквально розвалюється в руках. Вона м'яка, волокна розташовані нерівномірно. Смак може бути солодким, але з невеликою ноткою, що нагадує кислинку. Сік манго в перестиглому фрукті розташований теж нерівномірно, можуть бути частини, де м'якуш щільний і сухуватий. Подібну м'якоть ще називають гарбузовою кашею через консистенцію, неоднорідність. Вживати таку м'якуш можна лише на свій страх і ризик.

стиглий манго як вибрати

Ознаки незрілого манго

Розуміння, як правильно вибрати манго в магазині, потрібно знати, як виглядає незрілий продукт. Він твердий, надто щільний. По одному дотику до нього стає зрозуміло, що фрукту треба полежати.

Запах слабкий, шкірка щільна і часто рівномірно зелена. Жодних червоних або жовтих плям немає. У плодоніжки запах теж не яскраво виражений. Усередині м'якоть волокниста, тверда, подекуди терпка. Запах м'якоті є, але він нерівномірний.

Кісточка зеленого плода віддає терпкості, її складно відокремити від м'якоті. Соковитість м'якоті середня, зазвичай відсутня велика кількість соку ближче до кісточки. Зелений плід не найгірше придбання, бо він ще може «дозріти».

Зелений чи перестиглий манго?

Про те, як вибрати смачний манго у магазині, потрібно розуміти всім, хто любить екзотику. Навіть найдорожчий бренд може виставити неякісний продукт. Зелений фрукт часто вибирають для косметологічних цілей або про запас. Стиглий плід потрібно вживати майже відразу, тому довго зберігати його не вдасться.

Вибір між зеленим та стиглим фруктом залежить від мети – якщо хочеться використовувати манго для приготування страв, тоді підійде напівстиглий або стиглий фрукт. Перезрілий фрукт підійде для термічної обробки або виготовлення живильної маски. Вживати плід, що переспів, або зелений не бажано.

як вибрати манго

Як правильно чистити манго

Вічнозелений манго дає безліч плодів. Далі проводиться їхня доставка, продаж. Купувати можна стиглий, напівстиглий або перезрілий продукт. Далі його обов'язково промити, очистити. Важливо робити такі процедури на тарілці, тому що плід виділяє багато соку.

Існує не менше 5 способів, як очистити та нарізати манго. Якщо використовувати звичайний ніж, попередньо манго розрізається на 2 половинки - розріз проводиться вздовж. Потрібно різати якомога ближче до кісточки. На половині, у якої немає кісточки, роблять розрізи, так звану решітку. Важливо не прорізати шкірку. Далі половинку вивертають, кубики відокремлюють від шкірки за допомогою ложки чи ножа. Другу половинку відокремлюють від кісточки та проводять схожу процедуру.

Для другого методу знадобиться овочечистка. Як з її допомогою очистити манго:

  1. Спочатку вимивається, очищається шкірка.
  2. Саму м'якуш далі нарізають за допомогою ножа.
  3. Манго ріжуть на рівні частини або поділити на кубики навколо кісточки.

Подібним чином використовують ніж і спочатку очищають шкірку, потім нарізають м'якоть навколо кісточки.

У наступному способі знадобиться відразу 2 ножі – гострий та звичайний. Звичайним ножем нарізаються своєрідні смуги вздовж кісточки, потім гострим ножем відокремлюються шматочки від кісточки. Наприкінці з кожного шматочка відрізається шкірка.

Є варіант спочатку стягнути шкірку, роблячи надрізи на ній. Подібні маніпуляції підходять тільки для плодів, які дозріли. Далі м'якуш можна нарізати навколо кісточки в будь-якому порядку.

Незвичайний спосіб очищення манго – за допомогою склянки. Спосіб підходить для випадків, якщо далі потрібно зробити манго сік. Спочатку вздовж кісточки відрізають половинку без кісточок. Повинні вийти чисті від кісточки половинки. Далі за допомогою грані склянки потрібно відокремити м'якоть від шкірки. Вся м'якоть залишається у склянці.

В окремих випадках манго вживають із шкіркою. Потрібно розуміти, що навіть очищена шкірка містить велику кількість алергенів – часто викликають негативну реакцію організму. У шкірки також є свій смак і він досить специфічний. Якщо є манго зі шкіркою, можна зіпсувати все враження про фрукт. У їжу зі шкіркою вживають лише свіжий фрукт, який був зірваний із дерева. Після транспортування шкірку обов'язково потрібно видаляти.

правильно вибираємо стиглий манго

Як правильно зберігати манго

Для зберігання будь-якого манго є загальні правила. Йдеться не про те, як правильно вибрати стиглий манго, а як зберегти унікальний продукт якомога довше.

Загальні вимоги – мул краще читати перед покупкою будь-якого екзотичного фрукта:

  • середня температура зберігання становить від 12 до 14 ° С;
  • вологість повітря близько 90%;
  • зберігати фрукт краще у темному, прохолодному приміщенні.

У розрізаному вигляді без додаткової обробки плід зберігається менше. Краще очищати та вживати фрукт одразу, щоб не зіпсувати м'якоть. Попадання прямих сонячних променів може скоротити час зберігання фрукта. На сонці можна покласти зелене манго, яке має ще дозріти.

Є багато способів, як допомогти манго дозріти. Найпростіший варіант – виставити його на сонці, є ще варіант із темним місцем, але газетою. Оптимальний варіант - вибрати стигле манго і відразу його вжити. Тільки таким способом можна бути впевненим на 100%.

Підсумки

Питання, як вибирати зелений манго або стиглий фрукт виникає часто, особливо зі зростанням популярності екзотичних фруктів. Манго є корисним плодом, який допомагає із травленням та впоратися з різними запаленнями. У плода є 3 стадії – зелений, стиглий і перестиглий. Зовнішній вигляд фрукта у кожній стадії відрізняється. Подібні нюанси потрібно враховувати, роблячи вибір.

Статті на тему