UA
RU

Які пити влітку?

Редагувати переклад

Безпрограшні напої, від яких літні вечори до країв наповняться ароматами, смаками та фарбами, радить спробувати Катерина Лучина.

 

Лце в душі - поняття відносне, відпускний настрій можна створити будь-якої пори року - навіть лютою зимою, за допомогою правильного напою. Але краще, коли внутрішній настрій та погода збігаються – питання про те, чим наповнити келих у довгі теплі вечори, стає особливо актуальним.

Звичайно, сьогодні ще не п'ятниця, але порадувати себе правильним коктейлем ніхто не заборонить. Читайте наші поради, збирайте правильну компанію та підкорюйте це літо!

Читайте також: РЕЦЕПТ ДНЯ: ГОСТРА САНГРІЯ З КАБУЗАМ

білі вина

Літо - час білих освіжаючих вин, зазвичай це французькі - або Шаблі, або шардоні. Якщо звичний вибір набрид або сухе стійко асоціюється з «кислятиною» – зверніть увагу на продукцію австрійського виноробства. Технологічні особливості місцевого виробництва створюють ніжний солодкуватий присмак навіть у білих сухих вин. Розумна ціна (порівняно з дорогою, але схожою за стилем Німеччиною) і здатність витримувати випробування сусідством морепродуктів та японської кухні роблять австрійські вина особливо бажаними у літні вечори.

Білі вина bianco di custoza впевнено піднімаються на винний Олімп – легкі, з м'якими ароматами акації та яблук, вони зачаровують після першого ковтка. За ніжний характер винні критики охрестили їх «самими жіночними в Італії». Універсальна відповідь для літньої вечірки – від романтичного вечора на пляжі до галасливої ​​party у караоке.

 

рожеві вина

Рожеве вино вирішує вічну дилему – «біле чи червоне?», розсудливо поєднується з більшістю страв і буде доречним і в прохолодний день, і душним вечором. Rose за замовчуванням вважається головним напоєм літніх терас Блакитного узбережжя: по-перше, його роблять відразу, в Провансі, по-друге, після одного келиха воно робить людей чарівно легковажними. Ще один аргумент на користь рожевого – демократична ціна. 

Читайте також: 8 ГОЛОВНИХ МОДНИХ ТРЕНДІВ ЦЬОГО ЛІТА

Класичні коктейлі

Варіації класичних коктейлів із кислим або гіркуватим смаком – сауери, манхеттени, олд-фешни, джулепи всіх мастей – безумовний хіт цього літа. Якщо в їхньому складі значаться артизанальні (читай – приготовані власноруч барменом) лікер або настойка – значить, вивченню карти напоїв варто відвести пару вечорів.

Мохіто, за всіх його безумовних переваг, краще залишити для домашніх вечірок – якщо, звичайно, вам важливий імідж алкогольного гурмана.

 

Літні коктейлі

  • Трохи персикового соку в келиху з шампанським (навіть вітчизняним, та вибачать мене бармени та сомельє) – і класичний коктейль Bellini, що піднімає рівень заходу майже до світського рауту, готовий.
  • Якщо купити, окрім ігристого, пляшку ожинового сиропу, то хітом вечора стане Кір Роял - Різниця у щільності напоїв створює чарівний градієнт. Він же врятує господарку вечірки, якщо в гості прийшли подруги, які не жалують ігристе категорії «брют» – 30 мл солодкого лікеру в келиху згладять незручність.
  • Просік і яскраво-червоний гіркуватий вермут, трохи розбавлені крижаною мінералкою – це вже Апероль Шприц, класика тепер не тільки венеціанських, а й київських барів, що б'є всі рекорди продажу вже другий сезон поспіль.

Херес

Виробники напоїв з довгою історією рано чи пізно починають займатися омолодженням бренду – наприклад, з'явилися коктейлі з ординарним коньяком. Тепер же бармени обговорюють велике повернення хереса, що позбавляється слави улюбленого напою британських бабусь з міс Марпл на чолі.

Сухі хереси – нова основа для модних винних коктейлів у поєднанні зі свіжими травами, цитрусовими соками або просто содовою.

Вина типу Fino або Manzanilla гарні яскравим горіхово-лісовим ароматом і не втрачають чарівності навіть теплими – влітку це цінна якість.

Десертні хереси можуть замінити мед під час чаювання чи сироп – якщо додати їх до морозива.

Читайте також: ВСЕ ПРО КОКОСОВУ ВОДУ

 

Смачна вода

Якщо алкоголь не для вас, то варіанти все ще є. Влітку наполегливі поради дієтологів пити більше води перетворюються на справжню істерію. Якщо воду пити нудно – переходьте на «сироїдчі компоти»: холодна вода, настояна дві-три години на кількох ягодах полуниці, зелені фенхелю або скибочках яблука, не змінює калорійності, але стає значно смачнішою та краще освіжає.

Пряні трави хороші зі звичайними соками - м'ята, розмарин, чебрець і шавлія роблять смак абрикосового, яблучного або цитрусового соків значно багатшими.

Статті по темі: 

ВИПИТИ, ЩОБ СХУДНІТИ: ЯК ПРИГОТУВАТИ ВОДУ САССИ 

6 НЕВЕРОЯТНИХ РЕЧІВ, НА ЯКІ ЗДАТНИЙ КОФЕЇН 

7 СЕКРЕТНИХ ІНГРЕДІЄНТІВ, ЯКІ ЗРОБИТЬ ЗМУЗІ ЩЕ СМАЧНІШЕ

Статті на тему